Yerel Haberci
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler

TÜRKER KÜPCÜK

Ak Parti’de Yılmaz adaylığı aldı, gözler şimdi CHP’de!

Toplam Görüntülenme: 226
Facebook'ta paylaş TÜRKER KÜPCÜK Kimdir ?

 

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yılın ilk İzmir ziyaretinde partisinin belediye başkan adaylarını ilan etti.

Erdoğan zaten geçtiğimiz yılın son ayında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Denizli eski büyükşehir belediye başkanı ve eski ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi olduğunu ilan etmişti. 5 Ocak’ta da İzmir’in tüm ilçelerindeki adaylarını açıkladı.

Gaziemir özelinde Ak Parti lideri, Nazmi Yılmaz’ın adaylığı noktasında son kararını verdi. Erdoğan’ın önüne getirilen ve teşkilat içinde yapılan çeşitli çalışmalarla ortaya çıkan ilçe belediye başkan adaylarının öneri listesi büyük bir oranda kesinleşmiş oldu. Karabağlar ve Selçuk özelinde yapılan değişikliklerde Erdoğan’ın son kararı belirleyici oldu.

Gaziemir’deki adaylık noktasında resmi olarak üç isim aday adayı olarak yarıştı. Bunlardan biri eski ilçe halk eğitim müdürlerinden Selahattin Daver; diğeri de iki dönemdir partisinin Gaziemir Belediye Meclisi’nde grup başkanvekili olarak görev yapan Hüseyin Aslan!

Her iki isim aday adaylığı müracaatı yaptığı sırada o tarihte Gaziemir ilçe başkanı olarak görev yapan Nazmi Yılmaz aday adaylığı için partisinin üst kurullarından gelecek onayı bekledi.

Daha sonraki günlerde aday adaylığı noktasında gerekli işareti alan Nazmi Yılmaz’da görevinden ayrılarak resmen aday adayı olmuş oldu!

Söz konusu süreçte her ne kadar ön onayla aday adayı olsa da, Yılmaz için Ak Parti Gaziemir Belediye Başkan Adaylığı noktasında kat edilecek hayli yol vardı!

En son 2014 yerel seçim sürecinde aday adayı olan Ak Partili Yılmaz o tarihte yaptığımız bir görüşmede “Aslında ben bu seçimler için değil gelecek seçimler için kendimi hazırlıyorum” diyordu.

O tarihte bu sözler karşısında benim  “o halde neden aday adayı oluyorsunuz, zamanını bekleyin o zaman” dediğimde ise Yılmaz“Bu benim için uzun soluklu bir hedef. Ve bugünkü aday adaylığını bu hedefim doğrultusunda bir gereklilik olarak görüyorum” demişti.

Sonuç olarak;

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin Gaziemir adayı Kerem Fahri Baykalmış oldu.

Baykalmış, CHP’den üçüncü kez aday gösterilen Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol karşısında pek varlık gösteremedi ve seçimi kaybetti.

Her ne kadar 2004 ile 2014 dönemleri arasında belediye meclis üyeliği yapmış olan Baykalmış’ın ilçede tanınırlılık oranında önemli bir sorunu vardı.

Evet daha sonraki dönemlerde kendisi bu sorunu aşmış olsa da 2014 seçim sürecinde bunlar yaşandı.

Yinede Baykalmış’ın yeniden adaylığı noktasında 2019 sürecinde parti kulislerinde konuşuldu, tartışıldı.

Baykalmış ile birlikte kulislerde tartışılan bir diğer isim Adnan Yüksel’di.

Ak Parti’ye 2004 yılında seçim kazandırmış olan ve 2009’da da partisi tarafından yeniden aday gösterilen dönemin belediye başkanı Adnan Yüksel teşkilat içinde etkisi olan bir isimdi.

 

2019 seçim sürecinde de adaylık noktasında ismi şu veya bu şekilde gündemdeydi!

Geçmişin iki adayı her ne kadar doğrudan aday adayı başvurusu yapmamış olsalar da, genel merkezin etki çevrelerinden bir işaret beklediler!

Ancak beklenen işaret onlar için hiçbir şekilde gelmedi. Bu noktada onlar hiç değilse belirlenecek isim konusunda etkili olabilmeyi denediler.

Nazmi Yılmaz’ın olası adaylığının önüne geçebilmek adına, çekincelerini vekiller ve bazı isimler aracılığıyla genel merkeze iletme çabasına giriştiler!

 

Son tahlilde Ak Parti genel merkezi, Nazmi Yılmaz’ı aday göstererek tartışmalara son noktayı koymuş oldu.

Genel merkez bu tasarrufuyla Gaziemir özelinde son üç yerel seçimin aksine ilçedeki siyasi dengeleri yerinden oynatarak önemli bir karar ortaya koydu.

Geçmişin Ak Parti Gaziemir yerel iktidarını temsil eden Adnan Yüksel ve bu ekibin meclis üyeliğini yapan Kerem Fahri Baykalmış’ın etkili olduğu yapılanmalar pasifize edildi!

Yüksel’in uzun süre kurmaylığını üstlendiği 2004,2009 ve 2014 dönemleri içerisinde toplamda üç yerel seçimde de aday çıkartan yapılanması etkisizleşti!

Ak Parti Genel Merkezi böylelikle Gaziemir’de yeni bir süreci başlatmış oldu.

2009’da, zamanının Demokrat Parti genel başkanı Süleyman Soylu’nun Ak Parti adayı Adnan Yüksel’in karşısında aday çıkarttığı dönemin ilçe başkanı Nazmi Yılmaz bugün artık bu partinin Gaziemir Belediye Başkan Adayıdır. Bu durum ilçe siyasi tarihine düşülen önemli bir vakadır.

 

Gerçi benzer bir süreç Ak Parti açısından 2004 seçimleri öncesinde de yaşanmıştı!

 

O tarihte adı Doğru Yol Partisi olan DYP’nin adayı Adnan Yüksel olarak önceden açıklanmıştı. Yüksel son anda partisinden istifa ettirilmiş ve Ak Parti’ye geçerek ve bu partinin adayı olarak seçime katılmıştı.

 

Dönemin belediye başkanı merhum İsmet Kılıç’ın seçimde aday olmaması da, Ak Parti’nin Doğru Yolcu Adayı Adnan Yüksel’in kazanmasında önemli bir faktör olarak ortaya çıkmıştı.

 

Şimdi yıllar sonra yine eski DYP (DP) çizgisinden bir isim olan Nazmi Yılmaz’ın Ak Parti’den Gaziemir Belediye Başkan Adayı yapılmasına tanıklık ediyoruz. 2019 31 Mart’ında ne gibi bir sonuç çıkaracağını zaman içinde göreceğiz.

 

Ak Parti’de durum böyle!

 

Şimdi asıl gözler son 10 yıldır yerel iktidarı elinde bulunduran CHP’de!

 

2004 seçimlerinde 2 bin civarında bir oy eksiğiyle Adnan Yüksel karşısında seçim kaybeden CHP adayı Halil İbrahim Şenol, çok değil bir dönem sonra 2009 seçimlerinde bu farkı ortadan kaldırdı.Hatta çok büyük fark atarak belediye başkanlığını kazandı!

 

2009’da Ak Parti’den rakibi Adnan Yüksel’i son olarak ta 2014’te Kerem Fahri Baykalmış’ı büyük ara farklarla yenen Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un 2019 seçimleri içinde aday adaylığı müracaatında bulundu.

 

Şenol’un CHP’nin bir kez daha başkan adayı gösterilip gösterilmeyeceği ise Ocak ayı içerisinde belli olacak.

 

Bununla birlikte dördüncü ve son kez CHP’den Gaziemir Belediye Başkan Adayı olmak isteyen Halil İbrahim Şenol, aday gösterilmesi durumunda açık ara farkla seçimi kazanacağı iddiasını da her fırsatta dile getiriyor.

 

2019 seçiminde yeniden aday gösterilmesi ve seçimi kazanması halinde Başkan Şenol ilçe siyasi tarihinde büyük bir başarıya da imza atmış olacak!

 

Şenol CHP içerisinde başarılı ve en favori aday konumunda olsa da ilçe yönetimiyle arası da malum!

 

Meclis üyesi pozisyonunda bulunan ve 2014 öncesi Afyon’da belde belediye başkanlığı yapan CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan 2019 seçiminde Gaziemir’de Abdurrahim Nursoy’un aday çıkarmak için çalıştığı bir gerçek!

 

Özkan’ın yanı sıra, eski ilçe başkanı Umut Tekin, meclis üyeleri Cem Koç ve Ali Kaya gibi isimlerde Nursoy’un adaylığı için genel merkez özelinde kulis yürütüyor.

 

2019 seçim sürecinde belediye başkan adayı olmak isteyen eski ilçe başkanı Yüksel Demirsoy ve yarışa son anda dahil olan Seydiköylüler Dernek Başkanı Hakan Suvari, genel merkez koridorlarının yanı sıra ilçe Gaziemir genelinde de çok sayıda kapıyı aşındırmış durumda!

 

Halil Arda, Bülent Zenginobuz, İsmail Hakkı Özçelik, Ekan Demir ve Muzaffer Kapı kendi yöntem ve üsluplarıyla CHP genel merkezinin dikkatini çekme çabasındalar!

 

CHP Parti Meclisi’nde önümüzdeki süreçte Gaziemir’de kimin aday yapılacağı tartışılacak.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kemal Kılıçdaroğlu diğer ilçeler de olduğu gibi, önceden alt ekiplerin hazırladığı doneler doğrultusunda bir görüş ortaya koyacak.

 

Muhtemeldir ki önce mevcut belediye başkanı Şenol ile ilgili bir görüş ileri sürecek!

 

Kılıçdaroğlu görüşünü ortaya koyarken yapılan son anketleri de dikkate alacak. MYK’ya getirecek. Daha sonra da adaylıkta tek yetkili olan Parti Meclisi’nde karar altına aldıracak.

 

Son köşe yazımda nasıl Ak Parti’den Nazmi Yılmaz’ın adaylığı için “kesin gibi” bir ifadem olduysa bunu CHP içinde söyleyebilirim!

 

Bu yazdıklarım tamamıyla kendi yaptığımı değerlendirmeler sonucunda ortaya koyduğum bir düşüncedir.

 

Elbette yanılabilirim de!

 

Ancak geçmiş tecrübelerimin ışığında çok ta yanılmayacağımı da söyleyebilirim!

 

Yaptığım değerlendirmelerden CHP’deki bazı arkadaşlarımız rahatsızlıkta duyabilirler!

Ancak hiç bir art niyet taşımadığını da bilirler. Hiç birine karşı ön yargım ve ön kabulüm yok!

 

Diyeceğim şu ki;

 

2019 seçimlerinde CHP’nin Gaziemir Belediye Başkan Adayı bir kez daha Halil İbrahim Şenol olacağını tahmin ediyor ve değerlendiriyorum.

 

Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

 

  

 

 

 

Önceki Yazıları

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zirai yüksek öğrenim şehir merkezinde değil, yerinde olmalı!

12/07/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

‘Geldikleri gibi giderler’!

18/05/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Komşu, komşu kalburabastı!

01/05/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Meclis izlenimleri, liyakat ve olması gereken!

02/04/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Siyasette gelişmeler ve Gaziemir’e olası yansımaları

16/03/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2022 zor başladı. Sonbahara halkın önüne sandık mı geliyor?

24/02/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

1923 - 2022 Mübadele’nin 99’uncu yılı / Türker Küpcük

19/02/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

NARDUGAN ve YENİ YIL

01/01/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tuhaflıklar serisi…

26/11/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

14’ncü yılı geride bırakırken…

19/09/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Ayşe tatile çıksın"

22/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Ben bir ceviz ağacıyım, Gülhane Parkı’nda”

25/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

‘Günaydın, Hürriyet, Saklambaç’!

06/06/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bak sen şu çocuklara!

23/04/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Yaşayan üstat, Seydiköylü mahalli sanatçı Nusret Taşçı

20/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Emek demek, Ekmek demek!

17/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ayçiçeği tarlaları…

13/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kurtlar, kuşlar, mahlukatlar içsin diye”

21/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Böyledir İzmir’in dayanışması

12/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP’nin Gaziemir yerel iktidarında “Bütçe Baharı”!

30/11/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir Meclis’indeki gerginlik ‘Bütçe’ye de yansır mı?

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zaman akıp giderken…

25/01/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kimsin sen? Yoksa sen kahin misin!”

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İzmir’de Yaz! Yakın Yerler 1

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Kısmette koronalı bayramda var imiş

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Sosyal Devlet ilkesinin önemi artık kavrandı, sanırım!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zirvedeki Aşklar

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir ile Menderes, Zeytinyağı ve Süt alanında bir teşekkül oluşturabilse!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2019’a güle güle, 2020’ye merhaba derken…

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Geçmişten bir anı ve Adile Naşit!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şehir ve başkanlar…

05/11/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

PARTİLERDE KONGRE SÜREÇLERİ

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Önce elimizdekini sokağa, parka, dağa denize atmamayı öğrensek!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Allah'ın başka 100 günü mü yok!"

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Seçmenin Gaziemir tercihi neydi?

03/07/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir'de bir tarihi güne daha tanıklık ederken...

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Adayların seçim kampanyaları ve bir düzeltme!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satış yetmez,1580 ve 3030’a da geri dönülmeli!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Halil Arda ve önümüzdeki süreç!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İyi Parti CHP’yi bekliyor Ak Parti meclis belirliyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ak Parti’de Yılmaz adaylığı aldı, gözler şimdi CHP’de!

07/01/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Aday adayları artık gün sayıyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Atatürk ve kıssadan hisseler

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satışlar’ın önemi bir kez daha ortaya çıktı

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Üretim, üretim, üretim için de önce Eğitim

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 Haziran seçimleri ve belediyelerin etkisi

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Temmuz sıcağında meraklısına Gaziemir seçim sonuçları

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

OY KULLANIRKEN “NASIL “KULLANACAĞIM” DİYE SORMANIN GEREĞİ YOK!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 HAZİRAN’A DOĞRU İZMİR VE GAZİEMİR’İN SEÇİMLERİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şenlik ve Sandık!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP liderinin yerel seçim mesajları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2018’i karşılarken…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP Gaziemir Kongresi Notları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

SİYASETİN DİLİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

'ATATÜRK'E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ’

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

9 Eylül ve Gaziemir. Topbaş, amatör ligler

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Fuarlar, bayramlar, O güzel insanlar…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

VURDUMDUYMAZLIKLAR ÜZERİNDE SÖRF..

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bunaltıcı Haziran ve Bayram...

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

GÜNDEM ÜZERİNE KÜÇÜK DOKUNUŞLAR..

12/05/2021

Facebook'ta paylaş

TÜRKER KÜPCÜK

1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Akat’ta orta öğrenimini Çimentepe Beştepeler ve Karabağlar Cumhuriyet Lisesi’nde okudu. Eskişehir A.Ü Sosyal Bilimler Bölümü’nde ön lisans eğitimi aldı.Basın Yayın hayatına 1995 yılında Buca’da yayınlanan Çağdaş İzmir Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak başlayan Türker Küpcük daha sonra 2001 yılında kendi çıkardığı Yeni Görüş Dergisi’nde devam etti. 2002-2006 yılında Bölge Life Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevinin ardından 2006 yılında Yerel Haberci adlı internet sitesi yayıncılığına başlayan Türker Küpcük 2007 yılında Yerel Haberci Dergisi’ni kurdu. Yerel Haberci Dergisi’nin İmtiyaz Sahipliği ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Türker Küpcük dergi yayıncılığının yanı sıra ayrıca 1994-1999 döneminde Buca Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı.
12/07/2022 , 15:04:49
TÜRKER KÜPCÜK
18/05/2022 , 10:59:30
TÜRKER KÜPCÜK
01/05/2022 , 12:53:23
TÜRKER KÜPCÜK
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı
02/04/2022 , 14:29:09
TÜRKER KÜPCÜK
16/03/2022 , 11:50:28
TÜRKER KÜPCÜK
24/02/2022 , 11:54:11
TÜRKER KÜPCÜK
19/02/2022 , 18:24:24
TÜRKER KÜPCÜK
01/01/2022 , 12:21:12
TÜRKER KÜPCÜK
26/11/2021 , 09:53:04
TÜRKER KÜPCÜK
19/09/2021 , 20:33:57
TÜRKER KÜPCÜK
22/07/2021 , 23:50:58
TÜRKER KÜPCÜK
25/07/2021 , 12:09:39
TÜRKER KÜPCÜK
06/06/2021 , 18:25:50
TÜRKER KÜPCÜK
23/04/2021 , 13:04:15
TÜRKER KÜPCÜK
20/05/2021 , 12:31:04
TÜRKER KÜPCÜK
17/03/2021 , 20:29:27
TÜRKER KÜPCÜK
13/02/2021 , 22:08:23
TÜRKER KÜPCÜK
21/02/2021 , 17:32:50
TÜRKER KÜPCÜK
12/03/2021 , 23:02:52
TÜRKER KÜPCÜK
30/11/2020 , 23:01:28
TÜRKER KÜPCÜK
CHP Gaziemir özelinde, çok partili döneme geçilmesinin ardından 59 yıl sonra elde ettiği yerel iktidar tecrübesinde, meclis çalışmaları ayrı bir süreç olarak ilerliyor.
01/12/2020 , 10:19:57
TÜRKER KÜPCÜK
25/01/2021 , 13:32:17
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:13
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:31
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:50
TÜRKER KÜPCÜK
Ülkemizde dahi epey bir dönem herkesin imrendirilmeye çalışıldığı, ABD vb. ülkelerde hüküm süren kapitalist anlayışın kapitalist sağlık versiyonunun, koronavirüs salgınında çuvalladığına şahit olduk.
07/12/2020 , 11:42:51
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:22:09
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir başka diğer ucu ise Seferihisar Ürkmez, Payamlı, Doğanbey’e uzanan bu verimli coğrafyadaki ‘ürün deri’ değerlendirilmeyi bekleyen güçlü bir tarımsal ekonomi potansiyeline sahiptir.
07/12/2020 , 11:42:26
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 14:23:25
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:41:46
TÜRKER KÜPCÜK
05/11/2019 , 21:33:17
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:41:26
TÜRKER KÜPCÜK
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmeden doğal zenginliğimiz olan ormanlarımızı, canlılarımızı korumak asla mümkün değildir!
07/12/2020 , 11:41:08
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 20:15:22
TÜRKER KÜPCÜK
03/07/2019 , 11:59:48
Türker Küpcük
Gaziemir'in yeni belediye başkanı Halil Arda görevini Halil İbrahim Şenol'dan devraldığı sırada gözümün önünden son 10 yılık süreç adeta bir film şeridi gibi hızla geçti!
07/12/2020 , 11:40:32
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:40:13
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:53
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:37
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir özelinde Millet İttifakı’nda gözler CHP genel merkezinde..Başkan adayını belirleyen Ak Parti’de ise meclis listesi için çalışmalar şimdiden başladı.
07/12/2020 , 11:39:21
TÜRKER KÜPCÜK
07/01/2019 , 21:53:57
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:37:47
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:37:29
TÜRKER KÜPCÜK
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gelir grubunun belini bir kez daha büktü. … 1970 sonlarında İzmir'de yaşanan bakkal-toptancı siyaseti sonucunda tezgah altından verilen gıda maddeleri söz konusuydu. Keyfe göre hareket eden tüccar-esnaf kesimi istedikleri gibi 'yok' satıyorlardı! ... O günün İzmir Belediye Başkanı İhsan Alyanak geniş halk kitlelerinin temel gıda ürünlerini bulabilmesi ve uygun fiyata alabilmeleri için Tanzim Satışlar'ı (TANSA'yı) kurdu. …Bugün ülkemizdeki dev market zincirlerinin çok büyük bir bölümü yabancı şirket ve sahiplerinin elinde bulunuyor. … Serbest piyasada en önemli kural rekabettir! Rekabeti önleyecek ve ortadan kaldıracak tiröstleşmeye izin verilemez.
12/05/2021 , 12:23:28
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:23:15
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran'da ilçelerde çıkan seçim sonuçlarına göre belediye başkanını elinde bulunduran partilerin elde ettiği sonuçlar diğer ilçelerde aldıkları sonuçlara göre yukarı yönde farklılık gösteriyor!
12/05/2021 , 12:22:59
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan ‘kesin’ sonuçlarına göre Gaziemir’de ilginç verilerde ortaya çıktı.
12/05/2021 , 12:22:36
TÜRKER KÜPCÜK
Hemen öncelikle belirtelim ki seçmen olarak sizin için farklı yeni bir durum yok.
12/05/2021 , 12:22:11
TÜRKER KÜPCÜK
En büyük anket seçim sandığıdır.Daha önce seçimlerde elde edilmiş sonuçlar bire bir olmasa da bir fikir vermesi açısından önemli verilerdir.
12/05/2021 , 12:21:58
TÜRKER KÜPCÜK
Hani her seçim dönemi siyasilerden çok duyduğumuz, o alışılagelen 'bu seçim ülkemizin için çok önemli!' pelesenk cümlesinden hepimize 'gına' geldiği doğrudur! Ancak bu kez gerçektende bu seçimde ortaya konulacak tercihler çok ülkemiz için önemli!
12/05/2021 , 12:21:42
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:23
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:11
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:56
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:38
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:22
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:07
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:47
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:27
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:16
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:05
TÜRKER KÜPCÜK
 
Köşe Yazarları
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı...
Bir süre önce vefat eden Gaziemir’in müzik insanı Nusret Taşçı’nın anısına ...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı...
Bir süre önce vefat eden Gaziemir’in müzik insanı Nusret Taşçı’nın anısına ...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin
bettilt giriş
" target="blank">
Genel Başlıklar
Site Haritası

ANASAYFA

Foto Galeri

Video Galeri

Linkler

Künye

İletişim