Yerel Haberci
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler

TÜRKER KÜPCÜK

Atatürk ve kıssadan hisseler

Toplam Görüntülenme: 368
Facebook'ta paylaş TÜRKER KÜPCÜK Kimdir ?

Bir yandan saltanatı muhafaza edeceklerini söyleyen diğer yandan kurtlar sofrasında yıkılan Osmanlı Devleti’nden kalan Anadolu topraklarını paylaşmanın hesabını yapan sömürgeci emperyalist devlet başkanları “Türkleri geldikleri topraklara geri dönecekler” diyerek gerçek kinlerini orta koyuyorlardı. Anadolu’da başlayacak direniş ve ardından gelecek kurtuluş mücadelesini daha başından bitirmek üzere türlü senaryolarını devreye sokarken gerçek niyetlerini perdeleme gayretindeydiler. Sözde savaşta yenilen Osmanlı Devleti İstanbul’da bir semt olarak kalırken iç Anadolu civarını da Türklere bırakacakları yalanına o günün aydınlarını inandırma çabasını göstermekten de geri durmuyorlardı!

İşte tam da bu noktada verdiği mücadele ve teşkilatlandırdığı yapılarla bir Milli Kurtuluş Savaşı’nı ateşleyen ve sonunda bu savaştan zaferle çıkan Mustafa Kemal Atatürk Türk Milleti’ni yok olmaktan kurtaran büyük bir önder olarak kalplerdeki müstesna yere ulaşmıştır. Atatürk ve silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize Türk Milleti olarak minnet ve şükran borçluyuz.

Kasım sayımızın kapağını O büyük insan, Türk Milleti’nin sevgilisi, önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ayırdık. Atatürk bu kalplerin kurtarıcısı, kurucusu, cumhuriyeti ve özgürlüğüdür! Sarı saçlı mavi gözlü Mustafa’sıdır!

Bu sayımızda Atatürk ile ilgili O’nu anlatan sayfalarca yazılar bulacaksınız!

Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti için anlamını anlatan yazıların yanında bir de O’nu duygularıyla anlatan, insan yönünü işleyen metinler anıları da kısa da olsa bu satırlarda özetlemeye çalışacağız.

Kim bilir belki de herkes kendine kısadan hisseler çıkararak O’nu daha farklı yönleriyle de tanıyacak ve anlayacaktır.

Bugünlerde nedense anlamsız bir şekilde O’nu, Osmanlı son dönem padişahlarından Sultan II.Abdülhamid ile karşılaştırma algısı yaratmaya çalışanların var olduğu bir süreçte gelin Atatürk’ün sağlığında Sultan Abdülhamit için düşüncelerini ifade ettiği kıssadan hisse ile başlayalım!

1937 yılında dönemin yazarlarından Nizamettin Nazif Tepedelenlioğlu bir gazetede yayınlanan Makedonya başlıklı yazı dizisinde Osmanlı padişahı Sultan II.Abdülhamid’e sert eleştirilerde bulunur. Yazı yayınlandıktan sonra Atatürk’ün Başyaver’i Celal Üner Nizamettin beyi telefonla arar ve Atatürk’ün kendisini Dolmabahçe Sarayı’nda beklediğini söyler. Saraya geldiğinde Nizamettin bey bekletilmeksizin üst katta kendisini bekleyen Atatürk’ün huzuruna çıkarılır. Atatürk “Yazılarınız okuyorum” der ve asıl konuya gelir “Hürriyetin ilan edildiği zaman küçük bir çocuk olman lazım. Fakat kutlarım, o günleri iyi canlandırıyorsun (!) Yalnız Abdülhamid’i sevmediğin belli!” Atatürk devam eder “Sevme Abdülhamid’i yine de sevme! Fakat sakın anısına hakaret edeyim deme! Senin kuşağın biraz daha ölçülü kararlar vermeye alışmalı. Bak çocuk! Kişisel kanımı söyleyeyim. Tecrübem göstermiştir ki toprakları üstünde yaşayan insanların çoğunun durumu kuşkulu ve sınırları yalnız düşmanlarla çevrili bir büyük devlette, Abdülhamid’in yönetimi büyük hoşgörülüdür. Hele bu yönetim on dokuzuncu yüzyılda uygulanmış olursa!”

Atatürk’ün Osmanlı Devleti’nin son padişahı Vahdettin hakkında düşüncelerini ve  görüşünü kendisinin kaleme aldırdığı günlerce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde günlerce okuyarak tutanaklara kaydedilen görüşlerini Nutuk’tan biliyoruz. Bu konuya bu açıdan girmeden Hakimiyetin saltanat kaldırılarak kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne verildiği dönem içerisinde yaşanan vakalar var! Saltanatın kaldırılması süreci saltanat ailesinin 150 kişilik ferdinin İtalya’ya sürgünü ile mümkün olabilmişti! Tüm dünyada gerçekleşen halk devrimlerinde yönetim şekli değişikliği kanlı bir hesaplaşma sonucu olurken, emperyalist devletlerde işgali sonrasında yıkılan Osmanlı Devleti’nin yerine inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yönetim değişikliği kanla değil, sürgün ile olmuştu.

İşte bu noktada Atatürk’ün saltanat ailesinin fertleri hakkında düşünceleri de bize kıssadan hisselerle yüklüdür.

1937 yazı. Atatürk, Başbakan Celal Bayar ve hükümetten bazı bakanları ile Yalova Köşkü’ndedir.  Onlar toplantıda iken köşkün bir bölümünde tadilat vardır. Hükümet üyeleri toplantı yaptığı sırada Atatürk dışarıdan gelen bir türkü nağmesine dikkat kesilir; “Aliş’imin kaşları kara…”! Bayar’a eliyle susmasını işaret eden Atatürk türküye dalıp gider. Türkü biter bitmez toplantıya dönen Atatürk “Bu türküyü söyleyeni buraya davet edin” der! Huzuruna gelen inşaat işçisine ardı ardına sorular yöneltir; “Nerelisin? Nereden öğrendin bu türküyü? Ailende başka bilen var mı ?!”. “Annem söyler” der işçi! “Başka neleri söyler” diye sorar Atatürk! “Köşküm var deryaya karşı. Vardar ovası!”. İçlenen Atatürk “Çocukken ben de söylerdim!” der ve inşaat işçisine teşekkür eder ve gönderir. Ardından iç çekerek “memleket hasreti!” dedikten sonra Bayar'a döner “150'likleri affedin!” diye talimat verir. Orada bulunan içişleri bakanı Şükrü Kaya'ya çıkışır! “İki senedir bu işi savsaklıyorsunuz, bu sayfayı artık kapatacaksınız…” İnşaat işçisine göndermede bulunarak “Bakın geldiği memleketin türküsünü unutmuyor!” dedikten sonra 150'likleri kastederek “Gelsinler artık vatanlarına!”

 

Atatürk 150'liklerin artık vatanlarına dönmeleri için gerekli düzenlemeleri hayata geçirse de önce İtalya'ya daha sonra Amerika'da ikamet etmeye başlayan saltanat yakınları bu çağrılara aldırış etmezler. Uzun yıllar sonra 1970'lerde yeniden turda dönebilmeleri için düzenlemeler yapılsa da bu yinede gerçekleşmez. “Su ada bizimdi” diyen bir asil bir nesil havası verenler ne düşünüyor bilinmez ama şu bir gerçek ki cumhuriyet ile birlikte giden saltanat kolay kolay bu topraklara gelmez!

 

Atatürk'ün hoşgörüsünü ifade  bir başka kıssadan hisse de kendinse hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında mahkeme açılmak istenen bir köylü vatandaş ile ilgili!

 

Atatürk hakaret etti iddiasıyla bir köylü hakkında soruşturma başlatılmıştı.

 

Bilgi için Atatürk'e “Mahkemeye veriyoruz, size küfretmiş” dediler!

 

Atatürk sorar “Ben ne yapmışım O'na?”diye sorunca evraka bakan görevli “gazete kağıdıyla sardığı sigarayı yakarken kağıt tutuşmuş da..ondan efendim!”

 

Bu sözler üzerine Atatürk bu kez görevliye sorar “sen hiç gazete kağıdı ile sigara içtin mi?”.

 

Görevli cevap verir “Hayır Paşam!”

 

Atatürk güleç bir tavırla

“Ben Trablusgarp'ta içmiştim! “ “Pek berbat bir şeydi! Köylü bana az küfretmiş. Siz bunun için mahkemeye vereceğinize insan gibi sigara içmesini sağlayın” der.

 

Atatürk'ün bu sözleri sonrasında açılan soruşturma mahkeme aşamasına geçmeden son bulmuştur. 

 

Atatürk'ün kısadan hisselerden bazıları da yabancı konuklarla girdiği diyaloglardadır.

 

1933'te Türkiye'yi ziyaret eden Yugoslavya Kralı Atatürk'e bir sırrını açıklar;

“Size bir sır vereceğim. Eğer bazı Avrupa devletlerinin bize verdikleri vaatlerine inanmış olsaydık, Yunanlıların yerine Anadolu'ya biz çıkacaktık!.”

 

Atatürk konuk kralın bu sözlerine gülerek karşılık verir “Büyük geçmiş olsun kral hazretleri!”

 

Cumhuriyet'in kurulduğu yıllarda bir Çankaya'da 29 Ekim Balosu düzenlenmiştir. Yabancı büyükelçiler Atatürk'ün masasında askerleri yemek servisini beklemektedir.

 

Bu sırada genç askerin ayağa takılır ve elindeki bardaklarla dolu tepsiyi bir elçinin üstüne boca olmasına sebep olur.

 

Elçi hızla doğrulurken genç asker istemeden bir kazaya sebep olduğu için üzgündür. Atatürk devreye girer. “Bu milletin evlatlarına ben her şeyi öğretebiliyorum. Ama nedense bir türlü uşaklığı öğrenemiyorlar!”

 

Yine bir akşam yemeği ve bu kez yabancı ülkelerin ateşemiliteride davetlidir. Salona giren Atatürk yerine oturur.

 

Bir yabacı asker dikkatini çeker. Söz konusu asker gecenin başından itibaren Atatürk'e dikkatli ve kızgın bakışlar içindedir. Atatürk'te bir müddet sonra bu durumdan rahatsız olur. Yaverini O'na yollar “Git öğren bakalım derdi neymiş?” Bir süre sonra Atatürk'ün yanına gelen yaver “Efendim Çanakkale'de babasını kaybetmesinden dolayı sizi sorumlu tutarmış!”

 

Atatürk yaverinin bu sözleri üzerine O'na bir soru daha sormasını emreder; “Git sor bakalım babasının orada ne işi varmış!”   

 

Aramızdan ayrılarak sonsuzluğa uğradığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını şükran ve özlemle anıyoruz.

 

Tüm şehitlerimizin ve gazilerimize minnettarız!

Önceki Yazıları

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zirai yüksek öğrenim şehir merkezinde değil, yerinde olmalı!

12/07/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

‘Geldikleri gibi giderler’!

18/05/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Komşu, komşu kalburabastı!

01/05/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Meclis izlenimleri, liyakat ve olması gereken!

02/04/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Siyasette gelişmeler ve Gaziemir’e olası yansımaları

16/03/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2022 zor başladı. Sonbahara halkın önüne sandık mı geliyor?

24/02/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

1923 - 2022 Mübadele’nin 99’uncu yılı / Türker Küpcük

19/02/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

NARDUGAN ve YENİ YIL

01/01/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tuhaflıklar serisi…

26/11/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

14’ncü yılı geride bırakırken…

19/09/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Ayşe tatile çıksın"

22/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Ben bir ceviz ağacıyım, Gülhane Parkı’nda”

25/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

‘Günaydın, Hürriyet, Saklambaç’!

06/06/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bak sen şu çocuklara!

23/04/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Yaşayan üstat, Seydiköylü mahalli sanatçı Nusret Taşçı

20/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Emek demek, Ekmek demek!

17/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ayçiçeği tarlaları…

13/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kurtlar, kuşlar, mahlukatlar içsin diye”

21/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Böyledir İzmir’in dayanışması

12/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP’nin Gaziemir yerel iktidarında “Bütçe Baharı”!

30/11/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir Meclis’indeki gerginlik ‘Bütçe’ye de yansır mı?

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zaman akıp giderken…

25/01/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kimsin sen? Yoksa sen kahin misin!”

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İzmir’de Yaz! Yakın Yerler 1

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Kısmette koronalı bayramda var imiş

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Sosyal Devlet ilkesinin önemi artık kavrandı, sanırım!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zirvedeki Aşklar

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir ile Menderes, Zeytinyağı ve Süt alanında bir teşekkül oluşturabilse!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2019’a güle güle, 2020’ye merhaba derken…

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Geçmişten bir anı ve Adile Naşit!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şehir ve başkanlar…

05/11/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

PARTİLERDE KONGRE SÜREÇLERİ

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Önce elimizdekini sokağa, parka, dağa denize atmamayı öğrensek!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Allah'ın başka 100 günü mü yok!"

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Seçmenin Gaziemir tercihi neydi?

03/07/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir'de bir tarihi güne daha tanıklık ederken...

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Adayların seçim kampanyaları ve bir düzeltme!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satış yetmez,1580 ve 3030’a da geri dönülmeli!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Halil Arda ve önümüzdeki süreç!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İyi Parti CHP’yi bekliyor Ak Parti meclis belirliyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ak Parti’de Yılmaz adaylığı aldı, gözler şimdi CHP’de!

07/01/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Aday adayları artık gün sayıyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Atatürk ve kıssadan hisseler

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satışlar’ın önemi bir kez daha ortaya çıktı

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Üretim, üretim, üretim için de önce Eğitim

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 Haziran seçimleri ve belediyelerin etkisi

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Temmuz sıcağında meraklısına Gaziemir seçim sonuçları

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

OY KULLANIRKEN “NASIL “KULLANACAĞIM” DİYE SORMANIN GEREĞİ YOK!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 HAZİRAN’A DOĞRU İZMİR VE GAZİEMİR’İN SEÇİMLERİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şenlik ve Sandık!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP liderinin yerel seçim mesajları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2018’i karşılarken…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP Gaziemir Kongresi Notları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

SİYASETİN DİLİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

'ATATÜRK'E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ’

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

9 Eylül ve Gaziemir. Topbaş, amatör ligler

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Fuarlar, bayramlar, O güzel insanlar…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

VURDUMDUYMAZLIKLAR ÜZERİNDE SÖRF..

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bunaltıcı Haziran ve Bayram...

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

GÜNDEM ÜZERİNE KÜÇÜK DOKUNUŞLAR..

12/05/2021

Facebook'ta paylaş

TÜRKER KÜPCÜK

1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Akat’ta orta öğrenimini Çimentepe Beştepeler ve Karabağlar Cumhuriyet Lisesi’nde okudu. Eskişehir A.Ü Sosyal Bilimler Bölümü’nde ön lisans eğitimi aldı.Basın Yayın hayatına 1995 yılında Buca’da yayınlanan Çağdaş İzmir Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak başlayan Türker Küpcük daha sonra 2001 yılında kendi çıkardığı Yeni Görüş Dergisi’nde devam etti. 2002-2006 yılında Bölge Life Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevinin ardından 2006 yılında Yerel Haberci adlı internet sitesi yayıncılığına başlayan Türker Küpcük 2007 yılında Yerel Haberci Dergisi’ni kurdu. Yerel Haberci Dergisi’nin İmtiyaz Sahipliği ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Türker Küpcük dergi yayıncılığının yanı sıra ayrıca 1994-1999 döneminde Buca Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı.
12/07/2022 , 15:04:49
TÜRKER KÜPCÜK
18/05/2022 , 10:59:30
TÜRKER KÜPCÜK
01/05/2022 , 12:53:23
TÜRKER KÜPCÜK
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı
02/04/2022 , 14:29:09
TÜRKER KÜPCÜK
16/03/2022 , 11:50:28
TÜRKER KÜPCÜK
24/02/2022 , 11:54:11
TÜRKER KÜPCÜK
19/02/2022 , 18:24:24
TÜRKER KÜPCÜK
01/01/2022 , 12:21:12
TÜRKER KÜPCÜK
26/11/2021 , 09:53:04
TÜRKER KÜPCÜK
19/09/2021 , 20:33:57
TÜRKER KÜPCÜK
22/07/2021 , 23:50:58
TÜRKER KÜPCÜK
25/07/2021 , 12:09:39
TÜRKER KÜPCÜK
06/06/2021 , 18:25:50
TÜRKER KÜPCÜK
23/04/2021 , 13:04:15
TÜRKER KÜPCÜK
20/05/2021 , 12:31:04
TÜRKER KÜPCÜK
17/03/2021 , 20:29:27
TÜRKER KÜPCÜK
13/02/2021 , 22:08:23
TÜRKER KÜPCÜK
21/02/2021 , 17:32:50
TÜRKER KÜPCÜK
12/03/2021 , 23:02:52
TÜRKER KÜPCÜK
30/11/2020 , 23:01:28
TÜRKER KÜPCÜK
CHP Gaziemir özelinde, çok partili döneme geçilmesinin ardından 59 yıl sonra elde ettiği yerel iktidar tecrübesinde, meclis çalışmaları ayrı bir süreç olarak ilerliyor.
01/12/2020 , 10:19:57
TÜRKER KÜPCÜK
25/01/2021 , 13:32:17
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:13
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:31
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:50
TÜRKER KÜPCÜK
Ülkemizde dahi epey bir dönem herkesin imrendirilmeye çalışıldığı, ABD vb. ülkelerde hüküm süren kapitalist anlayışın kapitalist sağlık versiyonunun, koronavirüs salgınında çuvalladığına şahit olduk.
07/12/2020 , 11:42:51
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:22:09
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir başka diğer ucu ise Seferihisar Ürkmez, Payamlı, Doğanbey’e uzanan bu verimli coğrafyadaki ‘ürün deri’ değerlendirilmeyi bekleyen güçlü bir tarımsal ekonomi potansiyeline sahiptir.
07/12/2020 , 11:42:26
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 14:23:25
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:41:46
TÜRKER KÜPCÜK
05/11/2019 , 21:33:17
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:41:26
TÜRKER KÜPCÜK
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmeden doğal zenginliğimiz olan ormanlarımızı, canlılarımızı korumak asla mümkün değildir!
07/12/2020 , 11:41:08
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 20:15:22
TÜRKER KÜPCÜK
03/07/2019 , 11:59:48
Türker Küpcük
Gaziemir'in yeni belediye başkanı Halil Arda görevini Halil İbrahim Şenol'dan devraldığı sırada gözümün önünden son 10 yılık süreç adeta bir film şeridi gibi hızla geçti!
07/12/2020 , 11:40:32
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:40:13
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:53
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:37
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir özelinde Millet İttifakı’nda gözler CHP genel merkezinde..Başkan adayını belirleyen Ak Parti’de ise meclis listesi için çalışmalar şimdiden başladı.
07/12/2020 , 11:39:21
TÜRKER KÜPCÜK
07/01/2019 , 21:53:57
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:37:47
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:37:29
TÜRKER KÜPCÜK
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gelir grubunun belini bir kez daha büktü. … 1970 sonlarında İzmir'de yaşanan bakkal-toptancı siyaseti sonucunda tezgah altından verilen gıda maddeleri söz konusuydu. Keyfe göre hareket eden tüccar-esnaf kesimi istedikleri gibi 'yok' satıyorlardı! ... O günün İzmir Belediye Başkanı İhsan Alyanak geniş halk kitlelerinin temel gıda ürünlerini bulabilmesi ve uygun fiyata alabilmeleri için Tanzim Satışlar'ı (TANSA'yı) kurdu. …Bugün ülkemizdeki dev market zincirlerinin çok büyük bir bölümü yabancı şirket ve sahiplerinin elinde bulunuyor. … Serbest piyasada en önemli kural rekabettir! Rekabeti önleyecek ve ortadan kaldıracak tiröstleşmeye izin verilemez.
12/05/2021 , 12:23:28
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:23:15
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran'da ilçelerde çıkan seçim sonuçlarına göre belediye başkanını elinde bulunduran partilerin elde ettiği sonuçlar diğer ilçelerde aldıkları sonuçlara göre yukarı yönde farklılık gösteriyor!
12/05/2021 , 12:22:59
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan ‘kesin’ sonuçlarına göre Gaziemir’de ilginç verilerde ortaya çıktı.
12/05/2021 , 12:22:36
TÜRKER KÜPCÜK
Hemen öncelikle belirtelim ki seçmen olarak sizin için farklı yeni bir durum yok.
12/05/2021 , 12:22:11
TÜRKER KÜPCÜK
En büyük anket seçim sandığıdır.Daha önce seçimlerde elde edilmiş sonuçlar bire bir olmasa da bir fikir vermesi açısından önemli verilerdir.
12/05/2021 , 12:21:58
TÜRKER KÜPCÜK
Hani her seçim dönemi siyasilerden çok duyduğumuz, o alışılagelen 'bu seçim ülkemizin için çok önemli!' pelesenk cümlesinden hepimize 'gına' geldiği doğrudur! Ancak bu kez gerçektende bu seçimde ortaya konulacak tercihler çok ülkemiz için önemli!
12/05/2021 , 12:21:42
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:23
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:11
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:56
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:38
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:22
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:07
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:47
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:27
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:16
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:05
TÜRKER KÜPCÜK
 
Köşe Yazarları
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı...
Bir süre önce vefat eden Gaziemir’in müzik insanı Nusret Taşçı’nın anısına ...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı...
Bir süre önce vefat eden Gaziemir’in müzik insanı Nusret Taşçı’nın anısına ...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin
bettilt giriş
" target="blank">
Genel Başlıklar
Site Haritası

ANASAYFA

Foto Galeri

Video Galeri

Linkler

Künye

İletişim