Yerel Haberci
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler

TÜRKER KÜPCÜK

PARTİLERDE KONGRE SÜREÇLERİ

Toplam Görüntülenme: 49
Facebook'ta paylaş TÜRKER KÜPCÜK Kimdir ?

İzmir siyasetinde yeniden hızlı dönem, kongrelerle birlikte yeniden başlayacak. İktidar partisi Ak Parti ve ana muhalefet partisi CHP'de kongreler takviminin başlamasına sayılı günler kaldı. Partiler önce mahalle delegelerini belirlerken, ilçe kongrelerinde de delegeler, ilçe yönetimlerini ve il kongre delegelerini belirleyecekler. İl kongresinde de il delegeleri, il yönetimlerini ve büyük kongre delegelerini belirleyecekler. Yerelde üç aşamada tamamlanan süreç büyük kongrenin toplanmasıyla nihayete erdirilecek.

 

İzmir'de yerel iktidarı elinde bulunduran CHP'de kimlerin nereye aday olacakları ve ne yapacakları kentteki siyasi çevrelerde en çok konuşulan konuların başında geliyor.

 

Ak Parti'de ise durum daha stabil olsa da, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan cenahı da göz ucuyla da olsa kontrol ediyor! Ak Parti’de bilindiği gibi delegeliklerden, ilçe ve il yönetimlere kimlerin aday olacağına genel merkez yönetimi karar veriyor. Merkez yönetimi hiyerarşik bir biçimde gücünü korumakla birlikte kongreler sürecinde hiç şekilde sorun yaşamamak için eskisine oranla daha dikkatli! Bunun nedeni ise malum Davutoğlu ve Babacan’ın kuracağı partilerin Ak Parti kongre süreçlerinden kendi hesaplarına siyasi yarar sağlamalarının öne geçmek istiyorlar.

 

 

CHP'de ise tüm hesaplar mahalle delegeliklerinin belirlenmesi sonrasına göre yapılacak.

 

Mahalle delegesi seçimlerinde üyelerinin önüne sandık koyan CHP’de, bazılarının kongre hesaplarının bozulabildiği defalarca görüldü. İl kongresinde ne olacağını görebilmek için ise, ilçelerdeki mahalle delege seçimlerinde kimlerin delege seçildiklerinin ortaya çıkması sonrasında biraz daha netleşecek!  Evet il bazındaki siyasetin, ilçe bazında istediği sonuca ulaşmak adına, kimleri mahallelerinden delege adayı yazılacağı bağlı!

 

İlçe delegelerinin belirlenmesinde mevcut ilçe yönetimlerinin kendine has, özgül ağırlığı bulunmakla birlikte, tabanın beklentilerini ve eğilimini dikkate almamaları durumunda ise tek liste yerine karşılarında ikinci bazen üçüncü bir delege aday listesini de bulabiliyorlar!

 

GAZİEMİR SİYASETİNDE KONGRE SÜRECİ

CHP’nin kongre takvimi belli oldu. İlçelerde 8 Kasım itibariyle delege seçimleri gerçekleşecek. İzmir’in diğer ilçelerinde olduğu gibi Gaziemir’deki mahalle bazındaki delege seçimleri için üyelerin önüne sandık konulacak. Önceki seçimlerdeki gibi merkez mahallelerin delege seçimleri ilçe binasında, Sarnıç, Aktepe bölgelerinde ise tespit edilen noktalarda üyeler delegelerini sandığa giderek belirleyecek. En çok delegenin seçileceği Atıf Bey mahallesinde kimlerin delege seçileceği, kongrede kimin, hangi listenin kazanacağı açısından büyük öneme sahip.

 

ÖNCEKİ KONGRE ve SONRASINDA YAŞANANLAR

Bir önceki kongrede dönemin belediye başkanı Halil İbrahim Şenol’un desteklediği Elif Becek’e karşı yarışan ve kazanan dönemin belediye meclis üyesi Kasım Özkan ilçe başkanı seçilmişti. Özkan’ı ilçe başkanlığına taşıyan süreçte; dönemin ilçe başkanı olan ve belediye başkanı Şenol’a karşı bir duruş sergileyen Umut Tekin’in; gelecekte belediye başkan aday adayı olacak olan Abdurrahim Nursoy, Yüksel Demirsoy, Halil Arda, Bülent Zenginobuz, İsmail Hakkı Özçelik ile göreceli işbirliğinin etkisi büyük olmuştu.

İlçe yönetiminde söz sahibi olan yeni yapılanmanın önceliği şüphesiz ki yerel seçimlerdi. Bu süreçte ilk hedef olarak mevcut belediye başkanı Şenol’un CHP’den yeniden aday gösterilmemesi için yeni bir mücadele ortaya koymaktı. Diğer bir hedef ise bu yapı içerisinden herkesin etrafında bulaşabileceği bir isim çıkarmaktı. Ancak bu o sanıldığı kadar pek kolay değildi ve olmadı da. İlçe kongre sürecinde ortaya çıkan yapılandırmada önemli paya sahip eski belediye başkan yardımcısı ve meclis üyesi Abdurrahim Nursoy belediye başkan aday adayı olacağını çok önceden açıklamıştı. Dönemin büyükşehir meclis üyelerinden Cem Koç ve bazı meclis üyeleri Nursoy’a açık desteklerini ortaya koymaktan çekinmiyorlardı. Kongre sürecinde ortaya çıkan yeni yapılanmada sınırlı bir etkiye sahip olan Yüksel Demirsoy’da belediye başkan aday adaylığını açıklamıştı. Daha sonra Bülent Zenginobuz , İsmail Hakkı Özçelik ve son anda Halil Arda’da belediye başkan aday adaylığını açıklamıştı. İlçe Başkanı Kasım Özkan aday adaylıkları sürecinde ‘her adaya eşit mesafedeyim’ politikası izlese de, ilçe yönetiminin ve alt kademe yönetimlerinin büyük bir bölümü Abdurrahim Nursoy’u desteği doğal olarak kamuoyunda ‘yönetimin ortak adayı’ olarak yansıyordu. Dönemin belediye başkanı Şenol’un bir internet sitesinde ‘ben yeniden aday olursam bu ilçeyle çalışmam’ sözleri kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. Şenol’un bu erken sözleri ilçe yönetimini zor duruma düşürse de, ilçe kongresinde ortaya çıkan yapını önceliği olan ‘seni yeniden aday yaptırmayacağız!’ iradesinin güçlenmesine yol açmıştı.

Genel Merkezin adayını açıklamasıyla birlikte orta çıkan tablo ise netti;

Evet, kongre süreci yapılanmasının önceliği olan Şenol’un yeniden aday gösterilmesi ‘elbirliği’ ile engellenmişti.

Ancak Şenol’da, mevcut yönetimin adayı olarak lanse edilen Nursoy’un da adaylığını dolaylı yollardan da olsa engellemesine yol açmıştı.

Son noktada aday adayı olan ve CHP Genel Merkezi’nin sanki nazire yaparcasına ‘Ne mevcut yönetimin isteği ne de ilçe yönetimin dediği’ diyerek Halil Arda’yı başkan adayı gösterdi. Tüm anketlerde CHP adayın kim olursa olsun Gaziemir’de belediye başkanlığını kazanacağı ortadaydı.

Gaziemir’de belediye başkan adayı belli olmasına karşın belediye meclis listesinin oluşması pek o kadar kolay olmayacaktı ve olmadı da! Belediye başkan adayının listesi ile ilçe yönetimin listesi hiçbir zaman aynı değildi. İstekler ve isimler havada uçuştuğu noktada bir de buna genel başkan yardımcılarının ve milletvekillerinin müdahalesi eklenince herkesin üzerinde uzlaştığı listeyi çıkarmak hiçte kolay olmadı. Hatta bir ara Buca’daki sürecin bir benzerinin Gaziemir’de ortaya çıkmasına ramak kalmıştı. İlçe aday listelerinin ilçe seçim kuruluna teslimi sırasında yaşanan sıkıntılardan bunalmış olacak ki ilçe başkanı Kasım Özkan çok uzun bir süre telefonlarını kapatmıştı. Özkan yerine listelerin, il yönetiminden biri tarafından teslim edilmiş olması beraberinde birçok soru işaretinin doğmasına yol açmıştı.

Beklenildiği üzere CHP’nin Gaziemir’de üçüncü kez üst üste seçim kazanması sonrasında seçim stresi bir süreliğine askıya alınsa da, yeni belediye yapılanmasında ortaya çıkan sıkıntılar bir kez daha ilçe yönetiminin önünde dursa da İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın dengeleyici tavrı sıkıntının kamuoyuna yansımasını engelledi.

İşte böylesine bir süreçte ilçe delege seçimlerini yapacak olan partide 2019 kongre süreci oldukça çetin geçecek gibi!

Tıpkı bir önceki kongredeki gibi Umut Tekin ve Yüksel Demirsoy birlikte hareket ediyor. Tecrübeli iki ilçe başkanı delege yapılanmasında, ilçe kongresinin yanı sıra daha sonra oluşacak il kongresini de hesaba katıyor. CHP’li Belediye Başkanı Halil Arda ‘ben ilçe kongresiyle değil Gaziemir’le ilgileniyorum’ dese de, CHP gibi bir partide bu söylemlerin önceki örneklerden de görüldüğü üzere çok bir anlam ifade etmiyor.

Tekin ve Demirsoy ikilisinin ortaya çıkaracağı delege yapısında yeniden mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan ile mi devam edilecek yoksa bir başka isim etrafında da mı toplanılacak, İlçe Başkanı Özkan yeniden aday olmayı isteyecek mi? İstemeyecek mi? Bu soruların yanıtını delege seçimlerinden sonra anlayabileceğiz.

Öte yandan eski ilçe yöneticilerinden Ali Rıza Türkmen aday olacağını her fırsatta dile getirirken partide her kesimle temas kurmaya devam ediyor.

Gaziemir Belediyesi’nin eğitim alanında orta çıkardığı GAZİGEM projesinin mimarlarından Denizhan Tanışman’da ilçe kongresinde aday olduğunu açıklamış durumda. GAZİGEM’de çalıştığı sırada Şenol ve ekibi ile ters düşen Deniz Tanışman bu görevinden istifa etmişti.

CHP Gaziemir kongre süreci bir yönüyle ilçenin gelecek siyasi sürecini de belirlemesi açısından hayli önemli.

 

Ak Parti Gaziemir’e gelince;

Ak Parti’de delege seçimleri ilçe merkezinde ve il yönetimin yönlendirmesi ve ilçe yönetimin belirleyeceği delege adaylarıyla ortaya çıkıyor. Önceki süreçlerdekinin bir benzerini yeniden yaşamak pek sürpriz değil.     

Önceki kongrede ilçe başkan adayı gösterilen ve kongrede tek listeyle yapılan seçimde ilçe başkanı olarak seçilen Nazmi Yılmaz, belediye seçimlerinde Ak Parti’nin Gaziemir Belediye Başkan Adayı olmuştu. CHP karşısında etkili olamayan Yılmaz seçimi kaybetmişti. Ak Parti’de genel merkez tarafından Nazmi Yılmaz’ın yeniden Gaziemir İlçe Başkanı olarak önerileceği ifade ediliyor. Yılmaz’ın yeniden ilçe başkan adayı gösterilmesi ve seçilmesi parti tabanında nasıl karşılanacağını ise sonraki süreçler ortaya koyacak.

Yazımın başlangıcında belirttiğim gibi Ak Parti içerisinde yaşanacak her gelişme, Babacan ve Davutoğlu’nun kuracağı ifade edilen partilerin, ilçe bazındaki kuruluş aşamalarına da doğrudan etki edecektir!    

Önceki Yazıları

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

14’ncü yılı geride bırakırken…

19/09/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Ayşe tatile çıksın"

22/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Ben bir ceviz ağacıyım, Gülhane Parkı’nda”

25/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

‘Günaydın, Hürriyet, Saklambaç’!

06/06/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bak sen şu çocuklara!

23/04/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Yaşayan üstat, Seydiköylü mahalli sanatçı Nusret Taşçı

20/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Emek demek, Ekmek demek!

17/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ayçiçeği tarlaları…

13/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kurtlar, kuşlar, mahlukatlar içsin diye”

21/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Böyledir İzmir’in dayanışması

12/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP’nin Gaziemir yerel iktidarında “Bütçe Baharı”!

30/11/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir Meclis’indeki gerginlik ‘Bütçe’ye de yansır mı?

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zaman akıp giderken…

25/01/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kimsin sen? Yoksa sen kahin misin!”

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İzmir’de Yaz! Yakın Yerler 1

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Kısmette koronalı bayramda var imiş

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Sosyal Devlet ilkesinin önemi artık kavrandı, sanırım!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zirvedeki Aşklar

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir ile Menderes, Zeytinyağı ve Süt alanında bir teşekkül oluşturabilse!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2019’a güle güle, 2020’ye merhaba derken…

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Geçmişten bir anı ve Adile Naşit!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şehir ve başkanlar…

05/11/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

PARTİLERDE KONGRE SÜREÇLERİ

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Önce elimizdekini sokağa, parka, dağa denize atmamayı öğrensek!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Allah'ın başka 100 günü mü yok!"

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Seçmenin Gaziemir tercihi neydi?

03/07/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir'de bir tarihi güne daha tanıklık ederken...

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Adayların seçim kampanyaları ve bir düzeltme!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satış yetmez,1580 ve 3030’a da geri dönülmeli!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Halil Arda ve önümüzdeki süreç!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İyi Parti CHP’yi bekliyor Ak Parti meclis belirliyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ak Parti’de Yılmaz adaylığı aldı, gözler şimdi CHP’de!

07/01/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Aday adayları artık gün sayıyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Atatürk ve kıssadan hisseler

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satışlar’ın önemi bir kez daha ortaya çıktı

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Üretim, üretim, üretim için de önce Eğitim

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 Haziran seçimleri ve belediyelerin etkisi

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Temmuz sıcağında meraklısına Gaziemir seçim sonuçları

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

OY KULLANIRKEN “NASIL “KULLANACAĞIM” DİYE SORMANIN GEREĞİ YOK!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 HAZİRAN’A DOĞRU İZMİR VE GAZİEMİR’İN SEÇİMLERİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şenlik ve Sandık!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP liderinin yerel seçim mesajları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2018’i karşılarken…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP Gaziemir Kongresi Notları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

SİYASETİN DİLİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

'ATATÜRK'E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ’

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

9 Eylül ve Gaziemir. Topbaş, amatör ligler

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Fuarlar, bayramlar, O güzel insanlar…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

VURDUMDUYMAZLIKLAR ÜZERİNDE SÖRF..

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bunaltıcı Haziran ve Bayram...

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

GÜNDEM ÜZERİNE KÜÇÜK DOKUNUŞLAR..

12/05/2021

Facebook'ta paylaş

TÜRKER KÜPCÜK

1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Akat’ta orta öğrenimini Çimentepe Beştepeler ve Karabağlar Cumhuriyet Lisesi’nde okudu. Eskişehir A.Ü Sosyal Bilimler Bölümü’nde ön lisans eğitimi aldı.Basın Yayın hayatına 1995 yılında Buca’da yayınlanan Çağdaş İzmir Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak başlayan Türker Küpcük daha sonra 2001 yılında kendi çıkardığı Yeni Görüş Dergisi’nde devam etti. 2002-2006 yılında Bölge Life Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevinin ardından 2006 yılında Yerel Haberci adlı internet sitesi yayıncılığına başlayan Türker Küpcük 2007 yılında Yerel Haberci Dergisi’ni kurdu. Yerel Haberci Dergisi’nin İmtiyaz Sahipliği ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Türker Küpcük dergi yayıncılığının yanı sıra ayrıca 1994-1999 döneminde Buca Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı.
19/09/2021 , 20:33:57
TÜRKER KÜPCÜK
22/07/2021 , 23:50:58
TÜRKER KÜPCÜK
25/07/2021 , 12:09:39
TÜRKER KÜPCÜK
06/06/2021 , 18:25:50
TÜRKER KÜPCÜK
23/04/2021 , 13:04:15
TÜRKER KÜPCÜK
20/05/2021 , 12:31:04
TÜRKER KÜPCÜK
17/03/2021 , 20:29:27
TÜRKER KÜPCÜK
13/02/2021 , 22:08:23
TÜRKER KÜPCÜK
21/02/2021 , 17:32:50
TÜRKER KÜPCÜK
12/03/2021 , 23:02:52
TÜRKER KÜPCÜK
30/11/2020 , 23:01:28
TÜRKER KÜPCÜK
CHP Gaziemir özelinde, çok partili döneme geçilmesinin ardından 59 yıl sonra elde ettiği yerel iktidar tecrübesinde, meclis çalışmaları ayrı bir süreç olarak ilerliyor.
01/12/2020 , 10:19:57
TÜRKER KÜPCÜK
25/01/2021 , 13:32:17
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:13
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:31
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:50
TÜRKER KÜPCÜK
Ülkemizde dahi epey bir dönem herkesin imrendirilmeye çalışıldığı, ABD vb. ülkelerde hüküm süren kapitalist anlayışın kapitalist sağlık versiyonunun, koronavirüs salgınında çuvalladığına şahit olduk.
07/12/2020 , 11:42:51
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:22:09
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir başka diğer ucu ise Seferihisar Ürkmez, Payamlı, Doğanbey’e uzanan bu verimli coğrafyadaki ‘ürün deri’ değerlendirilmeyi bekleyen güçlü bir tarımsal ekonomi potansiyeline sahiptir.
07/12/2020 , 11:42:26
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 14:23:25
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:41:46
TÜRKER KÜPCÜK
05/11/2019 , 21:33:17
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:41:26
TÜRKER KÜPCÜK
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmeden doğal zenginliğimiz olan ormanlarımızı, canlılarımızı korumak asla mümkün değildir!
07/12/2020 , 11:41:08
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 20:15:22
TÜRKER KÜPCÜK
03/07/2019 , 11:59:48
Türker Küpcük
Gaziemir'in yeni belediye başkanı Halil Arda görevini Halil İbrahim Şenol'dan devraldığı sırada gözümün önünden son 10 yılık süreç adeta bir film şeridi gibi hızla geçti!
07/12/2020 , 11:40:32
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:40:13
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:53
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:37
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir özelinde Millet İttifakı’nda gözler CHP genel merkezinde..Başkan adayını belirleyen Ak Parti’de ise meclis listesi için çalışmalar şimdiden başladı.
07/12/2020 , 11:39:21
TÜRKER KÜPCÜK
07/01/2019 , 21:53:57
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:37:47
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:37:29
TÜRKER KÜPCÜK
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gelir grubunun belini bir kez daha büktü. … 1970 sonlarında İzmir'de yaşanan bakkal-toptancı siyaseti sonucunda tezgah altından verilen gıda maddeleri söz konusuydu. Keyfe göre hareket eden tüccar-esnaf kesimi istedikleri gibi 'yok' satıyorlardı! ... O günün İzmir Belediye Başkanı İhsan Alyanak geniş halk kitlelerinin temel gıda ürünlerini bulabilmesi ve uygun fiyata alabilmeleri için Tanzim Satışlar'ı (TANSA'yı) kurdu. …Bugün ülkemizdeki dev market zincirlerinin çok büyük bir bölümü yabancı şirket ve sahiplerinin elinde bulunuyor. … Serbest piyasada en önemli kural rekabettir! Rekabeti önleyecek ve ortadan kaldıracak tiröstleşmeye izin verilemez.
12/05/2021 , 12:23:28
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:23:15
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran'da ilçelerde çıkan seçim sonuçlarına göre belediye başkanını elinde bulunduran partilerin elde ettiği sonuçlar diğer ilçelerde aldıkları sonuçlara göre yukarı yönde farklılık gösteriyor!
12/05/2021 , 12:22:59
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan ‘kesin’ sonuçlarına göre Gaziemir’de ilginç verilerde ortaya çıktı.
12/05/2021 , 12:22:36
TÜRKER KÜPCÜK
Hemen öncelikle belirtelim ki seçmen olarak sizin için farklı yeni bir durum yok.
12/05/2021 , 12:22:11
TÜRKER KÜPCÜK
En büyük anket seçim sandığıdır.Daha önce seçimlerde elde edilmiş sonuçlar bire bir olmasa da bir fikir vermesi açısından önemli verilerdir.
12/05/2021 , 12:21:58
TÜRKER KÜPCÜK
Hani her seçim dönemi siyasilerden çok duyduğumuz, o alışılagelen 'bu seçim ülkemizin için çok önemli!' pelesenk cümlesinden hepimize 'gına' geldiği doğrudur! Ancak bu kez gerçektende bu seçimde ortaya konulacak tercihler çok ülkemiz için önemli!
12/05/2021 , 12:21:42
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:23
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:11
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:56
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:38
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:22
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:07
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:47
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:27
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:16
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:05
TÜRKER KÜPCÜK
 
Köşe Yazarları
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin