MEMLEKET PARTİSİ ADAYI ALPHAN KOLAŞİNLİLER:GAZİEMİR’DE EMEK KORİDORU KURACAĞIZ!
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

MEMLEKET PARTİSİ ADAYI ALPHAN KOLAŞİNLİLER:GAZİEMİR’DE EMEK KORİDORU KURACAĞIZ!

Facebook'ta paylaş
25/03/2024 , 11:44:19

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gaziemir özelinde en genç belediye başkan adaylarından biri de Memleket Partisi Gaziemir Belediye Başkan Adayı Alphan Kolaşinililer.

     Alphan Kolaşinliler asker kökenli bir ailenin oğlu olarak uzun yıllar Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşamış. Daha sonra Gaziemir’e dönen Alhan Kolaşinliler Uluslararası Ticaret ve Finans Uzmanı olarak çalışıyor. Lisans eğitimini İzmir Üniversitesinde alan Kolaşinililer bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamlamladı.

     Memleket Partisi Gaziemir İlçe Başkanı Nur Dilsiz’nin teklifi üzerine uzun yıllardır takip ettiği ve siyasetçi olarak saygı duyduğu Muharrem İnce’nin partisinden belediye başkan adayı olan Alphan Kolaşinliler seçim çalışmalarını mütevazi olarak sürdürüyor. Gaziemir halkının ve seçmenin ferasetine güvendiğini ifade eden Alphan Kolaşinliler rakiplerinden farklı çözüm önerilerini de dile getiriyor. Yapacağı projelerini Kısa Dönem ve Uzun Dönem Projeleri olarak ikiye ayıran Memleket Partisi Gaziemir Belediye başkan Adayı Alphan Kolaşinliler, belediyenin en temel hizmetlerin yerine getirilmesinin yanında bir vizyon ortaya koymasının gerekliliğine vurgu yapıyor. Kolaşinliler bu projelerinden birinin Emek Koridoru Projesi olduğunu ifade ediyor.

     Alphan Kolaşinliler projesini ise şu sözlerle açıklıyor: “Gaziemir'imizin havaalanına yakınlığını lehimize çevirerek, Gastronomi Koridoru ile zengin yiyecek, içecek ve hizmet seçenekleri sunan bir merkez oluşturacağız, bu sayede hem esnafımıza hem de ziyaretçilerimize unutulmaz deneyimler ve kazanımlar yaşatacağız. Yapılacak olan otopark ve ring seferleri ile ulaşım kolaylığı sağlayarak, esnafımızın ve belediyemizin gelirlerini artıracağız. Ayrıca, kadınlarımızın üretkenliğini ve potansiyelini büyük pazar yerlerimizde kurulacak özel koridorlarla destekleyerek, onlara ekonomik bağımsızlık kazandıracak fırsatlar sunacağız. Bu bütünleşik projelerle Gaziemir'in çehresini değiştirip, herkes için daha yaşanabilir ve dinamik bir ilçe yaratacağız.”

     İlçede yaşayan yaş büyüklerine ve engellilere Özel Yaşam Destek Programı hazırladıklarını dile getiren Kolaşinliler proje detayını ise şöyle açıklıyor; “Yaşlılarımızın ve engelli vatandaşlarımızın sağlık kontrolleri, bakım hizmetleri ve ilaç yönetimini özel bir yazılım aracılığıyla titizlikle takip ederek yaşam kalitelerini artıracağız. Konut ve yaşam alanlarını onların ihtiyaçlarına uygun hale getirecek, erişilebilirliği ve güvenliği önceliklendirerek geniş kapılar, kaymaz zeminler, tutamaklar ve korkuluklar ile akıllı ev teknolojilerini entegre edeceğiz. Ayrıca, acil durum çağrı ve yanıt sistemleriyle hızlı ve etkin müdahale kapasitemizi güçlendirerek her zaman yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz. Bu vaatlerimizle, tüm büyüklerimizin ve engelli vatandaşlarımızın güvenli, konforlu ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamayı hedefliyoruz.”

     Memleket Partisi Gaziemir Belediye Başkan Adayı Alphan Kolaşinililer seçilmesi halinde yapacağı diğer projeleri ise şöyle özetliyor;

     “Kapsamlı Afet Yönetimi ve İyileştirme Stratejisi (KAYİS)Belediyemiz, Depremden Korunma ve Müdahale Ağı (DEKMA) ile altyapıyı güçlendirerek depreme dayanıklı bir ilçe inşa edecek ve geçici barınma alanlarını tam teşekküllü hale getirecek. Yangından Korunma ve Müdahale Ağı (YAKMA) kapsamında, sensörler ve insansız hava araçları aracılığıyla erken yangın algılama sistemleri devreye sokacak, çapraz platform veri paylaşımı ile koordinasyonu artıracak. Salgından Korunma ve Müdahale Ağı (SAKMA) ile geniş kapsamlı sağlık verisi analizi yaparak salgın yönetiminde proaktif olacağız, akıllı karantina ve izolasyon çözümleri sağlayacağız. Bu bütünleşik yaklaşımlarla, şehrimizin güvenliğini ve halkımızın refahını ön planda tutmayı amaçlıyoruz.

     Gençlerin Geleceği Gaziemir’in Geleceği (4G) Belediyemiz, ekonomik durumu fark etmeksizin tüm çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlayacak. Yeni eğitim merkezleri, kariyer danışmanlığı ve rehberlik hizmetleri ile öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerine ve mesleki beceriler kazanmalarına yardımcı olacağız. Spor ve sağlık programları aracılığıyla gençlerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimini desteklerken, modern spor tesisleri ve profesyonel sporcu gelişim programlarıyla uluslararası başarıya ulaşmalarını sağlayacağız. Ayrıca, yazılım eğitim merkezleri ve ücretsiz kodlama atölyeleri ile teknoloji ve inovasyon alanında gençlerimizi geleceğe hazırlayacak, yaratıcılıklarını teşvik edecek yarışmalar düzenleyerek Gaziemir'i bir inovasyon merkezi haline getireceğiz.

     Uzun Dönemde Yapılacaklar: Dijital Belediyecilik Dijitalleşen Belediye vizyonumuz ile IoT (Nesnelerin İnterneti) ve AI (Yapay Zeka) konusundaki entegrasyonumuz için gerekli çalışmaları başlatacağız. Akıllı aydınlatma, su kullanımında tasarruf, trafik akışının mobilize edilmesi, halk sağlığının iyileştirilmesi, kent mobilyalarının verimli kullanımı ve enerji yönetiminde örnek ilçe olacağız.

     Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Çağımızın artık vazgeçilmezi olan güneş enerjisinden elektrik üretimi konusundaki tohumlarımızı atıyoruz. Fotovoltaik Paneller veya Güneş Termal Santralleri sayesinde binalarımız, kendi pencereleri ile kendi elektriğini üretecek. Yapılacak olan pilot proje ile bunun katkılarını göreceğiz. Cebimizi ısıtacağız ve doğayı koruyacağız.

     Mobil Uygulamadan Yönetim Gaziemir özelinde geliştirilecek olan Mobil Uygulama ile toplumun dahil edildiği bir yönetişim sistemi kurulacak. Bu sayede uzun vadede mobil uygulamalar üzerinden toplum olarak sorumluluk alacağız ve ilçemizi birlikte yöneteceğiz. Bizlere ileteceğiniz problemler sayesinde puanlar ve rozetler kazanacağınız bir uygulama geliştireceğiz ve biriken bu puanlar sayesinde ayın belli dönemlerinde ödüller kazanılacak.

     Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri: 17/17 Ekonomik, Sosyal ve Çevresel anlamda belirlenmiş olan sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Dünya’ya örnek ilçe olmak hedefindeyiz. Yoksulluğa son verme hedefinden, nitelikli eğitime, toplumsal cinsiyet eşitliğinden sanayi, yenilikçilik ve altyapı hedeflerine ulaşana kadar durmayacağız.

     Gaziemir Kurumsal Denetleme Sistemi (GKDS) Kurulacak olan denetleme sistemi ile Gaziemir Halkının ihtiyaçlarının ne zaman karşılandığı, olası gecikmelerin neden yaşandığı, Belediyemizin işlerliğine katkıda bulunacağı, Halkımıza hesap verebileceğimiz ve halkımızın dahil edildiği bir yönetişim şekli sayesinde hem halkımızın Belediye’yi hem de Belediye’nin kendisini denetlediği bir denetleme mekanizması kuracağız.

 

Naci
26/03/2024 , 07:42:56
Yapar
İnanıyorum yapar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
23/07/2024 , 13:50:43
EĞİTİM
21/07/2024 , 15:45:03
EKONOMİ
21/07/2024 , 15:39:45
EKONOMİ
21/07/2024 , 15:37:48
EĞİTİM
20/07/2024 , 13:13:16
YAŞAM
20/07/2024 , 12:24:21
AKTÜEL
 
Köşe Yazarları
Köşe Yazarları
Editörün Seçtikleri
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin