Yerel Haberci
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler

TÜRKER KÜPCÜK

Meclis izlenimleri, liyakat ve olması gereken!

Toplam Görüntülenme: 411
Facebook'ta paylaş TÜRKER KÜPCÜK Kimdir ?

Haber/Yorum Türker Küpcük

 

Gaziemir Belediye Meclisi toplantılarını her zaman dikkatle takip ederim. Günlük programımı düzenlerken meclis toplantı günü ve saatinde orada olmaya özen gösteririm. Katılamadığım dönemde de belediyenin sosyal medya hesabından oturumu incelerim. Daha sonra önemli gördüğüm durumlarda da konu ile ilgili kişi ve kesimlerle temasa geçerek detayları hakkında bilgiler edinmeye çalışırım. Belediye meclisleri bir yerde siyasi kurumlardır, doğal olarak toplantıda konuşulanların öncesinde ve ardında kulis vardır. Bu bilgileri her gazeteci gibi haber kaynaklarından ediniriz.

Gaziemir Belediye Meclisi toplantılarına birkaç aydır yaptığı birkaç toplantıya bizzat katılmak istemedim. Elbette bu o toplantıları takip etmediğim anlamına gelmiyor.

 

Toplantılara katılmama kararım ise özellikle sol bir yıldır yapılan toplantılarda tartışma seviyesinin oldukça alt seviyelere düşmesidir. Başkan dahil, meclis üyelerinin bir bölümünce, Gaziemir’in temel sorunları yerine ve gereğinden de fazla ülke sorunları gündeme getiriliyor. Bir çözüme ulaştırmayacak olan tartışmalarla saatlerimiz yok yere harcanıyor. Bunun yerine bant görüntülerinin izlenmesi, gereksiz tartışmaların aldığı saatleri ileri sararak takip edilmesi zamanı kullanma adına daha verimli oluyor. Gaziemirli vatandaşların canlı yayınlara katılımları ilk günlerin çok daha gerilerine düşmesi de bu yüzden olsa gerek.  

 

2022 yılının Nisan ayının ilk toplantısını yerinden takip etmek istedim. Yapılacak komisyon seçimlerini, gündeme getirilecek konuları ve başkan tarafından yapılacak açıklamaları izlemek ve değerlendirmek için belediye meclisi toplantı salonundaydım. Yine saat 18’den 21,30’a kadar süren bir toplantıydı.

 

Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı

 

Gaziemir Belediye Meclisi'nde gerçekleştirilen ihtisas komisyonları seçiminde çoğunluğa sahip CHP grubundan Plan ve Bütçe Komisyonu'na mali müşavirlerden birinin dahi aday gösterilmemesi oldukça dikkat çekiciydi.  

 

CHP grup sözcüsü partisi adına, Plan ve Bütçe Komisyonu’na önerdiği isimler arasında, alanında ihtisas sahibi olan biri dahi yoktu. Adı üstünde ihtisas komisyonuna, parti grubunda olan ve meslekleri mali müşavir olan; son üç yıldır gerek Plan ve Bütçe Komisyonu başkanı olarak görev yapan İlhan Özköse, Ünal Işık’a yer verilmemiş olması iktidar grubu CHP açısından çelişkili bir durum ortaya koydu. Sık sık liyakat vurgusu yapan bir partinin Gaziemir Belediye Meclisi’nde buna daha çok dikkat etmesi gerekirdi. Bütçe gibi teknik bir konuda çalışma yapacak meclis üyelerinin arasında ihtisas sahibi kişilerin bulunması kadar doğal bir durum olmasa gerek!   

 

Komisyon üye sayıları hesabı tartışması ve beraberinde gelen protesto

 

2022 Nisan ayı ilk meclisinin ilk tartışma konusu ise ihtisas komisyonlarında görev alacak üye sayısı hesabındaydı. Oturumu meclis başkanı sıfatıyla yöneten Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve grup sözcüsü CHP adına ihtisas komisyonlarının 5 kişiden oluşumu yönünde öneri getirdi. Bu öneriye ise Ak Parti grubu adına başkanvekilleri Uğur İnan Atmaca belediyenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılarının aşılmasına yönelik tasarruf amacıyla komisyonda 3 üyenin görev alması yönünde karşı öneri getirdi. Yapılan oylamada mecliste çoğunluğu elinde bulunduran CHP’nin önerisi ile ihtisas komisyonlarında 5 üyesinin görev yapması kabul edildi.

 

Komisyon seçimlerine geçilmesinin ardından, üstlendiği görev itibarıyla encümenden sonra belediye meclisinin en önemli ihtisas komisyonlarından biri olan Plan ve Bütçe Komisyonu’nun oluşumu sırasında tartışma yaşandı. Belediye kanunu, bütçe komisyonunda parti grupları oyu oranında temsilini öngörüyor. CHP sözcüsünün 5 kişilik ihtisas komisyonuna partisinden 4 isim önermesine  Ak Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca itiraz etti. Atmaca komisyonların dağılımında iktidar partisinin 3, muhalefetin ise 2 isimle temsili gerektiğini, konuyla ilgili bakanlığın yazılı görüşü bulunduğunu ifade etti. Atmaca’nın itirazını bir süre yanındaki yazı işleri müdürü ile görüşen Başkan Arda komisyona partilerin girecek üye hesaplamasının D’hont Sistemi ile yapıldığını söyledi.

 

Bunun üzerine durumu protesto eden Ak Parti meclis grubu ve MHP’li üyeler hiçbir ihtisas komisyonuna üye vermedi.

 

Evet. Gerek genel seçimlerde, gerekse yerel seçimlerde birinci partiye göre oyları geride olan diğer partilerin korkulu rüyası haline gelen D’hont sistemi bu kez de belediye meclisi ihtisas komisyonlarında etkisini gösterdi. Temsilde, adaleti yönetimde istikrarı getirecek diyerek iktidar sahiplerince vazgeçilmez olan D’hont sistemi bu kez yerelde muhalefet durumunda olan Ak Parti’yi etkiledi.

 

 

Mezarlık sorunu, tartışmalar ve olması gereken

 

Başkan Arda ve arkadaşları bir iki aydır üzerinde durdukları mezarlık sorunu bir kez daha meclis gündemine taşıdı. CHP grup sözcüsü, Ak Partili Atmaca’nın sosyal medya hesabından dile getirdiği Evka 7’nin hemen arkasındaki vadide mezarlık yerinin ayrılmış olmasına karşın yıllarca bir şeyler yapılmadı şeklindeki eleştirilerine mecliste cevap verdi. Konunun kronolojik süreci hakkında bilgi veren grup sözcüsü söz konusu yerde işlemlerin yıllarca sürüncemede kalmasını ileri sürerek Sarnıç’ta belirledikleri alanın Orman Bakanlığı’nca biran önce tahsisinin yapılması taleplerini yineledi. Ak Partili Atmaca ise yıllar önce imar planlarında Evka 7’nin hemen arkasında yer alan vadinin 60 bin metrekarelik alanın Mezarlık yeri ayrıldığını, yazışmalardan da anlaşılacağı üzere bu alanda 2 bin metrekarelik önceden ruhsatlı işletmenin kopartılarak, geride kalan 58 bin dönümlük alanda mezarlık çalışmalarının başlatılmasında bir sakınca olmadığını ileri sürdü. Atmaca, bir yerin mezarlık olarak ayrılabilmesi için önce konunun uzmanı olan Hıfzıssıhha kurumundan gelen raporla mümkün olabilmektedir. Sarnıç’ta Orman Bakanlığı’ndan istenen yer ile ilgili hiçbir teknik çalışmanın bulunmadığını ifade etti.  

 

Görev sürelerinin 4 yılına giren bir belediye meclisinde nihayet ülke gündemi yerine, Gaziemir’in diğer bir yönüyle de tüm İzmir’in temel sorunu olan mezarlık sorunun tartışılması doğru ve yerindedir. Bu konun gerek yetki, gerekse teknik yönden kurumsal tarafları vardır. Şu bir gerçeği teslim etmek gerekir ki Atmaca’nın medya hesabından paylaşıncaya kadar Evka 7’nin hemen arkasında 60 dönümlük alanın mezarlık olarak 5000’lik ve 1000’lik planlara işlendiğini , bugün ilçede yetki kullananların bir çoğu bilmiyordu. Kişiler ilk kez kurumları yönetiyor olabilirler. İlk başlarda bu işin geçiş süreci vardır. Konu üzerinde bilgilenmek için zamana ihtiyaç duyulur. Bu noktada kurumların kurumsal hafızaları devreye girer. İlgili teknik kişiler konuyla ilgili yeni seçilenlere, daha sonra teknik göreve getirilecek kişilere aktarır. Altı aylık bir süre sonunda seçimlerin, kuruma olan etkisi belirsizlikler de son bulur. Gaziemir’de bu süreç çok zor ilerleyince beklenen atılımlar da doğal olarak ya ileriye ötelendi, ya da sekteye uğradı. Doğrusu şu ki 3 yıl, toplamda 1080 gün geride kaldı. Geriye ise 720 günlük bir süre var. Bu süre tüm kesimlerce iyi değerlendirilmeli.  

 

Evka 7’nin hemen arkasında 60 dönümlük alanın mezarlık alana da, Sarnıç’ta yeni tespit edilecek alana da, Mezarlık Sorunun çözümü için ihtiyaç var. Gaziemir Belediye Meclisi daha fazla zaman kaybetmeden mezarlık sorununun çözümü ve yeni mezarlık alanın tespiti için bir çalışma komisyonu kurmalı. İktidar ve muhalefet partileri bir arada bunun üzerine yoğunlaşmalı. Gerekli teknik çalışmaların başlatılması ve diğer konularda belediyenin iradesi, kurumun en üst organı konumundaki belediye meclis üzerinden kamuoyuna yansıtılmalı. Bu da çok zor olmasa gerek.      

Önceki Yazıları

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zirai yüksek öğrenim şehir merkezinde değil, yerinde olmalı!

12/07/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

‘Geldikleri gibi giderler’!

18/05/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Komşu, komşu kalburabastı!

01/05/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Meclis izlenimleri, liyakat ve olması gereken!

02/04/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Siyasette gelişmeler ve Gaziemir’e olası yansımaları

16/03/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2022 zor başladı. Sonbahara halkın önüne sandık mı geliyor?

24/02/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

1923 - 2022 Mübadele’nin 99’uncu yılı / Türker Küpcük

19/02/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

NARDUGAN ve YENİ YIL

01/01/2022

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tuhaflıklar serisi…

26/11/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

14’ncü yılı geride bırakırken…

19/09/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Ayşe tatile çıksın"

22/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Ben bir ceviz ağacıyım, Gülhane Parkı’nda”

25/07/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

‘Günaydın, Hürriyet, Saklambaç’!

06/06/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bak sen şu çocuklara!

23/04/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Yaşayan üstat, Seydiköylü mahalli sanatçı Nusret Taşçı

20/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Emek demek, Ekmek demek!

17/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ayçiçeği tarlaları…

13/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kurtlar, kuşlar, mahlukatlar içsin diye”

21/02/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Böyledir İzmir’in dayanışması

12/03/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP’nin Gaziemir yerel iktidarında “Bütçe Baharı”!

30/11/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir Meclis’indeki gerginlik ‘Bütçe’ye de yansır mı?

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zaman akıp giderken…

25/01/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

“Kimsin sen? Yoksa sen kahin misin!”

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İzmir’de Yaz! Yakın Yerler 1

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Kısmette koronalı bayramda var imiş

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Sosyal Devlet ilkesinin önemi artık kavrandı, sanırım!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Zirvedeki Aşklar

01/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir ile Menderes, Zeytinyağı ve Süt alanında bir teşekkül oluşturabilse!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2019’a güle güle, 2020’ye merhaba derken…

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Geçmişten bir anı ve Adile Naşit!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şehir ve başkanlar…

05/11/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

PARTİLERDE KONGRE SÜREÇLERİ

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Önce elimizdekini sokağa, parka, dağa denize atmamayı öğrensek!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

"Allah'ın başka 100 günü mü yok!"

11/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Seçmenin Gaziemir tercihi neydi?

03/07/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Gaziemir'de bir tarihi güne daha tanıklık ederken...

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Adayların seçim kampanyaları ve bir düzeltme!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satış yetmez,1580 ve 3030’a da geri dönülmeli!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Halil Arda ve önümüzdeki süreç!

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

İyi Parti CHP’yi bekliyor Ak Parti meclis belirliyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Ak Parti’de Yılmaz adaylığı aldı, gözler şimdi CHP’de!

07/01/2019

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Aday adayları artık gün sayıyor

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Atatürk ve kıssadan hisseler

07/12/2020

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Tanzim Satışlar’ın önemi bir kez daha ortaya çıktı

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Üretim, üretim, üretim için de önce Eğitim

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 Haziran seçimleri ve belediyelerin etkisi

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Temmuz sıcağında meraklısına Gaziemir seçim sonuçları

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

OY KULLANIRKEN “NASIL “KULLANACAĞIM” DİYE SORMANIN GEREĞİ YOK!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

24 HAZİRAN’A DOĞRU İZMİR VE GAZİEMİR’İN SEÇİMLERİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Şenlik ve Sandık!

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP liderinin yerel seçim mesajları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

2018’i karşılarken…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

CHP Gaziemir Kongresi Notları…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

SİYASETİN DİLİ

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

'ATATÜRK'E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ’

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

9 Eylül ve Gaziemir. Topbaş, amatör ligler

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Fuarlar, bayramlar, O güzel insanlar…

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

VURDUMDUYMAZLIKLAR ÜZERİNDE SÖRF..

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

Bunaltıcı Haziran ve Bayram...

12/05/2021

TÜRKER KÜPCÜK

Yerel Haberci

GÜNDEM ÜZERİNE KÜÇÜK DOKUNUŞLAR..

12/05/2021

Facebook'ta paylaş

TÜRKER KÜPCÜK

1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Akat’ta orta öğrenimini Çimentepe Beştepeler ve Karabağlar Cumhuriyet Lisesi’nde okudu. Eskişehir A.Ü Sosyal Bilimler Bölümü’nde ön lisans eğitimi aldı.Basın Yayın hayatına 1995 yılında Buca’da yayınlanan Çağdaş İzmir Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak başlayan Türker Küpcük daha sonra 2001 yılında kendi çıkardığı Yeni Görüş Dergisi’nde devam etti. 2002-2006 yılında Bölge Life Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevinin ardından 2006 yılında Yerel Haberci adlı internet sitesi yayıncılığına başlayan Türker Küpcük 2007 yılında Yerel Haberci Dergisi’ni kurdu. Yerel Haberci Dergisi’nin İmtiyaz Sahipliği ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Türker Küpcük dergi yayıncılığının yanı sıra ayrıca 1994-1999 döneminde Buca Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı.
12/07/2022 , 15:04:49
TÜRKER KÜPCÜK
18/05/2022 , 10:59:30
TÜRKER KÜPCÜK
01/05/2022 , 12:53:23
TÜRKER KÜPCÜK
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı
02/04/2022 , 14:29:09
TÜRKER KÜPCÜK
16/03/2022 , 11:50:28
TÜRKER KÜPCÜK
24/02/2022 , 11:54:11
TÜRKER KÜPCÜK
19/02/2022 , 18:24:24
TÜRKER KÜPCÜK
01/01/2022 , 12:21:12
TÜRKER KÜPCÜK
26/11/2021 , 09:53:04
TÜRKER KÜPCÜK
19/09/2021 , 20:33:57
TÜRKER KÜPCÜK
22/07/2021 , 23:50:58
TÜRKER KÜPCÜK
25/07/2021 , 12:09:39
TÜRKER KÜPCÜK
06/06/2021 , 18:25:50
TÜRKER KÜPCÜK
23/04/2021 , 13:04:15
TÜRKER KÜPCÜK
20/05/2021 , 12:31:04
TÜRKER KÜPCÜK
17/03/2021 , 20:29:27
TÜRKER KÜPCÜK
13/02/2021 , 22:08:23
TÜRKER KÜPCÜK
21/02/2021 , 17:32:50
TÜRKER KÜPCÜK
12/03/2021 , 23:02:52
TÜRKER KÜPCÜK
30/11/2020 , 23:01:28
TÜRKER KÜPCÜK
CHP Gaziemir özelinde, çok partili döneme geçilmesinin ardından 59 yıl sonra elde ettiği yerel iktidar tecrübesinde, meclis çalışmaları ayrı bir süreç olarak ilerliyor.
01/12/2020 , 10:19:57
TÜRKER KÜPCÜK
25/01/2021 , 13:32:17
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:13
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:31
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:20:50
TÜRKER KÜPCÜK
Ülkemizde dahi epey bir dönem herkesin imrendirilmeye çalışıldığı, ABD vb. ülkelerde hüküm süren kapitalist anlayışın kapitalist sağlık versiyonunun, koronavirüs salgınında çuvalladığına şahit olduk.
07/12/2020 , 11:42:51
TÜRKER KÜPCÜK
01/12/2020 , 10:22:09
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir başka diğer ucu ise Seferihisar Ürkmez, Payamlı, Doğanbey’e uzanan bu verimli coğrafyadaki ‘ürün deri’ değerlendirilmeyi bekleyen güçlü bir tarımsal ekonomi potansiyeline sahiptir.
07/12/2020 , 11:42:26
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 14:23:25
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:41:46
TÜRKER KÜPCÜK
05/11/2019 , 21:33:17
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:41:26
TÜRKER KÜPCÜK
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmeden doğal zenginliğimiz olan ormanlarımızı, canlılarımızı korumak asla mümkün değildir!
07/12/2020 , 11:41:08
TÜRKER KÜPCÜK
11/05/2021 , 20:15:22
TÜRKER KÜPCÜK
03/07/2019 , 11:59:48
Türker Küpcük
Gaziemir'in yeni belediye başkanı Halil Arda görevini Halil İbrahim Şenol'dan devraldığı sırada gözümün önünden son 10 yılık süreç adeta bir film şeridi gibi hızla geçti!
07/12/2020 , 11:40:32
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:40:13
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:53
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:39:37
TÜRKER KÜPCÜK
Gaziemir özelinde Millet İttifakı’nda gözler CHP genel merkezinde..Başkan adayını belirleyen Ak Parti’de ise meclis listesi için çalışmalar şimdiden başladı.
07/12/2020 , 11:39:21
TÜRKER KÜPCÜK
07/01/2019 , 21:53:57
Türker Küpcük
07/12/2020 , 11:37:47
TÜRKER KÜPCÜK
07/12/2020 , 11:37:29
TÜRKER KÜPCÜK
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gelir grubunun belini bir kez daha büktü. … 1970 sonlarında İzmir'de yaşanan bakkal-toptancı siyaseti sonucunda tezgah altından verilen gıda maddeleri söz konusuydu. Keyfe göre hareket eden tüccar-esnaf kesimi istedikleri gibi 'yok' satıyorlardı! ... O günün İzmir Belediye Başkanı İhsan Alyanak geniş halk kitlelerinin temel gıda ürünlerini bulabilmesi ve uygun fiyata alabilmeleri için Tanzim Satışlar'ı (TANSA'yı) kurdu. …Bugün ülkemizdeki dev market zincirlerinin çok büyük bir bölümü yabancı şirket ve sahiplerinin elinde bulunuyor. … Serbest piyasada en önemli kural rekabettir! Rekabeti önleyecek ve ortadan kaldıracak tiröstleşmeye izin verilemez.
12/05/2021 , 12:23:28
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:23:15
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran'da ilçelerde çıkan seçim sonuçlarına göre belediye başkanını elinde bulunduran partilerin elde ettiği sonuçlar diğer ilçelerde aldıkları sonuçlara göre yukarı yönde farklılık gösteriyor!
12/05/2021 , 12:22:59
TÜRKER KÜPCÜK
24 Haziran seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan ‘kesin’ sonuçlarına göre Gaziemir’de ilginç verilerde ortaya çıktı.
12/05/2021 , 12:22:36
TÜRKER KÜPCÜK
Hemen öncelikle belirtelim ki seçmen olarak sizin için farklı yeni bir durum yok.
12/05/2021 , 12:22:11
TÜRKER KÜPCÜK
En büyük anket seçim sandığıdır.Daha önce seçimlerde elde edilmiş sonuçlar bire bir olmasa da bir fikir vermesi açısından önemli verilerdir.
12/05/2021 , 12:21:58
TÜRKER KÜPCÜK
Hani her seçim dönemi siyasilerden çok duyduğumuz, o alışılagelen 'bu seçim ülkemizin için çok önemli!' pelesenk cümlesinden hepimize 'gına' geldiği doğrudur! Ancak bu kez gerçektende bu seçimde ortaya konulacak tercihler çok ülkemiz için önemli!
12/05/2021 , 12:21:42
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:23
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:21:11
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:56
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:38
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:22
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:20:07
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:47
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:27
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:16
TÜRKER KÜPCÜK
12/05/2021 , 12:19:05
TÜRKER KÜPCÜK
 
Köşe Yazarları
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı...
Bir süre önce vefat eden Gaziemir’in müzik insanı Nusret Taşçı’nın anısına ...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
Bütçede, müşavirler dışarıda, liyakat ise boşta kaldı...
Bir süre önce vefat eden Gaziemir’in müzik insanı Nusret Taşçı’nın anısına ...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin
bettilt giriş
" target="blank">
Genel Başlıklar
Site Haritası

ANASAYFA

Foto Galeri

Video Galeri

Linkler

Künye

İletişim