Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
AKTÜEL

Deniz’in kardeşleri Gaziemir’de

Facebook'ta paylaş
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un yaptığı Üç Fidan Parkı’nın açılış törenine Deniz Gezmiş’in kardeşleri de katılacak.
04/05/2018 , 21:25:08

12 Mart Askeri Muhtırası sonrasında dönemin askeri yönetimi tarafından idam edilerek asılan Türk Devrimcileri tarihinin sembol isimlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’nın ölümünün ardından 46 yıl geçti.

ABD’nin dönemin yönetimine yaptığı baskılar sonucunda üç üniversite öğrencisine verilen idam cezası dönemin hakimlerinin anılarında itiraf olarak yansırken Türkiye’nin geniş toplum kesimlerinde vicdan yarası olarak tazeliğini koruyor.

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yaşadığı trajedi bugün ülkenin dört bir yanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle bir kez daha gündeme taşınıyor.

 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’da genç yaşta idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının anısını yaşatmak adına ilçenin hızla gelişen noktasına yaptığı park ile Denizler için ülke çapında düzenlenen etkinliklere anlamlı bir katkı yapıyor.

 

Üç Fidan Parkı’nın açılışı için kente gelen Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş ve kardeşi Hamdi Gezmiş yıllarca unutamadıkları acının bir nebze hafifletilmesi ve paylaşılmasını amaçlıyor.

 

Irmak Mahallesi 38/2 sokakta (Evka 7 yolu girişinde) yapılan 3 Fidan Parkı 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 13’te açılıyor.     

Foça’da, Engelli yurttaşların denizle kolayca buluşmasını sağlayan ‘‘Rampa Platformların’’ 3’üncüsü inşa edildi.
21/07/2018 , 00:13:40
YAŞAM
Ekarte Akademi yapılan açılış töreni ile Gaziemir ‘de eğitim hayatına başladı.
20/07/2018 , 10:17:43
EĞİTİM
Arıtmanın lider kenti İzmir, nüfusu az olan küçük yerleşim yerleri ile kendi tesislerinin evsel atık suları için "paket arıtma" tesisleri kuruyor. Daha düşük maliyetle daha yüksek performans sağlayan paket arıtmalardan ikisi de, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sebze ve Su Ürünleri hallerinde işletmeye alınacak.
19/07/2018 , 09:41:08
ÇEVRE
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak-Buca-Bornova bağlantısını sağlayacak İzmir'in en uzun tüneli, viyadük ve karayolu geçitlerinden oluşan 7 kilometrelik güzergahın yapım çalışmalarını denetledi. 43 iş makinesinin 7x24 çalıştığı tünelin derinliği 70 metreye kadar inecek. 183 milyon liraya mal olacak bu "ekspres" yol, kent ulaşımı için yeni bir nefes olacak.
18/07/2018 , 12:42:41
AKTÜEL
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi çarşısı Kemeraltı’nın yeniden canlandırılması için hazırladığı yayalaştırma projesini hayata geçirdi. Taşıtların çarşıya sadece günün belirli saatlerinde girebildiği yeni uygulama, hem vatandaşı hem de esnafı mutlu etti. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya, "Alışverişe gelenler artık rahat edecek ve daha güvenli dolaşabilecekler" dedi.
17/07/2018 , 11:58:39
AKTÜEL
Oğulları Tuna’yı sünnet ettiren genç aile düğün törenlerini Kaynaklar Birlik Otel’de gerçekleştirdi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’da Çalışkan ve Özer ailelerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.
16/07/2018 , 21:30:55
YH KULÜP MAGAZİN
 
Köşe Yazarları
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1961 Yılında İzmir'de (Seydiköy) doğdu.İlköğrenimini Yahya Kemal Beyatlı ve...
Editörün Seçtikleri
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin