Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
AKTÜEL

Deniz’in kardeşleri Gaziemir’de

Facebook'ta paylaş
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un yaptığı Üç Fidan Parkı’nın açılış törenine Deniz Gezmiş’in kardeşleri de katılacak.
04/05/2018 , 21:25:08

12 Mart Askeri Muhtırası sonrasında dönemin askeri yönetimi tarafından idam edilerek asılan Türk Devrimcileri tarihinin sembol isimlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’nın ölümünün ardından 46 yıl geçti.

ABD’nin dönemin yönetimine yaptığı baskılar sonucunda üç üniversite öğrencisine verilen idam cezası dönemin hakimlerinin anılarında itiraf olarak yansırken Türkiye’nin geniş toplum kesimlerinde vicdan yarası olarak tazeliğini koruyor.

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yaşadığı trajedi bugün ülkenin dört bir yanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle bir kez daha gündeme taşınıyor.

 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’da genç yaşta idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının anısını yaşatmak adına ilçenin hızla gelişen noktasına yaptığı park ile Denizler için ülke çapında düzenlenen etkinliklere anlamlı bir katkı yapıyor.

 

Üç Fidan Parkı’nın açılışı için kente gelen Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş ve kardeşi Hamdi Gezmiş yıllarca unutamadıkları acının bir nebze hafifletilmesi ve paylaşılmasını amaçlıyor.

 

Irmak Mahallesi 38/2 sokakta (Evka 7 yolu girişinde) yapılan 3 Fidan Parkı 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 13’te açılıyor.     

23/09/2018 , 13:44:43
Günnur Berber
İzmirliler, “Otomobilsiz Kent Günü” çerçevesinde motorlu taşıt trafiğine kapatılan ikinci Kordon’da keyifli bir gün yaşadı. Yayalar ve bisikletlilerin özgürce hareket ettiği caddede korna yerine müzik ve çocuk sesleri yükseldi.
23/09/2018 , 12:32:51
ÇEVRE
Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen İzmir Körfez Festivali’nin ikinci gününde kano, kürek, dragon ve yelken yarışlarında dereceye girenlere ödülleri verildi.
23/09/2018 , 12:24:04
SPOR
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un kıydığı nikahla dünya evine giren Suzan Kartal ve Orhan Yavuz’un mutluluğu görülmeye değerdi.
22/09/2018 , 23:45:58
YH KULÜP MAGAZİN
“Sanat Güneşi” Zeki Müren, yaşama veda ettiği yerde, İzmir Kültürpark'ta düzenlenecek etkinlikte anılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek programda şarkıların yanı sıra şiirler ve masallar da olacak.
22/09/2018 , 12:34:14
YH KÜLTÜR
İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl ikinci kez düzenlenen
21/09/2018 , 15:26:10
SPOR
 
Köşe Yazarları
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1961 Yılında İzmir'de (Seydiköy) doğdu.İlköğrenimini Yahya Kemal Beyatlı ve...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
1984 yılında İzmir Gaziemir’de doğdu. İlkokulu Yahya Kemal Beyatlı İlkokul...
Editörün Seçtikleri
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin