Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

8 Mart’a CHP Gaziemir Kadın Kolları farkındalığı!

Facebook'ta paylaş
Her geçen gün artan kadın cinayetleri başta olmak üzere, çocuk gelinler, tecavüz ve taciz konularını içeren vtr çeken İlçe Kadın Kolları hükümetin kadın politikasına eleştiriler getiriyor.
09/03/2018 , 20:06:17

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne CHP’li kadınlar ayrı bir bakış açısı getirdi.  CHP Gaziemir İlçe Kadın Kolları Başkanı Bengü Sayköse olmak üzere, PM Üyesi Sevda Erdan Kılıç, PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Zeynep Altıok, CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse, İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı olmak üzere kadın ve çocukların yer aldığı video ile kadınların yaşadıkları sorunlar anlatıldı.

Vtr’de, hayatın kadınlarla güzel olduğuna, adaletin de özgürlüğün de kadın eliyle geleceğine vurgu yapılan filmde, hükümetin kadına bakış açısı, kadınlara yönelik politikaları da eleştirisel bir dille ele alınıyor. Yaşanan kadın cinayetlerindeki artışa ve çocuk gelinlere, şiddete, tacize, tecavüze dikkat çekiliyor.  

 

Kadının yaşamdaki ve demokrasi mücadelesindeki rolünü ele alan film, kadınların kurtuluşunun yine kadınların elinde olduğuna vurgu yapıyor. Kadınlara, ‘Gücünün farkında ol’ mesajı veren filmde adaletin de, özgürlüğün de kadın eliyle geleceğinin altı çiziliyor.

 

Foça’da, Engelli yurttaşların denizle kolayca buluşmasını sağlayan ‘‘Rampa Platformların’’ 3’üncüsü inşa edildi.
21/07/2018 , 00:13:40
YAŞAM
Ekarte Akademi yapılan açılış töreni ile Gaziemir ‘de eğitim hayatına başladı.
20/07/2018 , 10:17:43
EĞİTİM
Arıtmanın lider kenti İzmir, nüfusu az olan küçük yerleşim yerleri ile kendi tesislerinin evsel atık suları için "paket arıtma" tesisleri kuruyor. Daha düşük maliyetle daha yüksek performans sağlayan paket arıtmalardan ikisi de, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sebze ve Su Ürünleri hallerinde işletmeye alınacak.
19/07/2018 , 09:41:08
ÇEVRE
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak-Buca-Bornova bağlantısını sağlayacak İzmir'in en uzun tüneli, viyadük ve karayolu geçitlerinden oluşan 7 kilometrelik güzergahın yapım çalışmalarını denetledi. 43 iş makinesinin 7x24 çalıştığı tünelin derinliği 70 metreye kadar inecek. 183 milyon liraya mal olacak bu "ekspres" yol, kent ulaşımı için yeni bir nefes olacak.
18/07/2018 , 12:42:41
AKTÜEL
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi çarşısı Kemeraltı’nın yeniden canlandırılması için hazırladığı yayalaştırma projesini hayata geçirdi. Taşıtların çarşıya sadece günün belirli saatlerinde girebildiği yeni uygulama, hem vatandaşı hem de esnafı mutlu etti. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya, "Alışverişe gelenler artık rahat edecek ve daha güvenli dolaşabilecekler" dedi.
17/07/2018 , 11:58:39
AKTÜEL
Oğulları Tuna’yı sünnet ettiren genç aile düğün törenlerini Kaynaklar Birlik Otel’de gerçekleştirdi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’da Çalışkan ve Özer ailelerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.
16/07/2018 , 21:30:55
YH KULÜP MAGAZİN
 
Köşe Yazarları
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1961 Yılında İzmir'de (Seydiköy) doğdu.İlköğrenimini Yahya Kemal Beyatlı ve...
Editörün Seçtikleri
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin