İZSU yatırımları 2 yılda 1 milyar lirayı aştı
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
ÇEVRE

İZSU yatırımları 2 yılda 1 milyar lirayı aştı

Facebook'ta paylaş
05/04/2021 , 11:24:59
İZSU Genel Müdürlüğü kent genelinde su ve altyapı hizmetlerini geliştirmek için yaptığı çalışmalara son 2 yılda yoğunluk kazandırdı. İzmir’de başka bir su yönetimi mümkün anlayışıyla son 2 yılda hayata geçirilen su kaynaklarının yönetimi, altyapı ve arıtma sistemleri projeleri kapsamında 1 milyar lirayı aşkın yatırım yapıldı.

İzmir'de son 2 yılda kentin sorunlu bölgelerindeki eksiklerin giderilmesi ve su kayıplarının en aza indirilmesi için önemli yatırımlara imza atıldı. Bu sürede toplam 605 kilometre içme suyu şebeke hattı ve 346 kilometre branşman hattı yenilendi, 210 bin 44 adet içme suyu şebeke ve branşman arızası giderilerek kayıp kaçak oranlarında önemli ölçüde azalma sağlandı. Ayrıca 121 bin 758 adet yeni sayaç bağlantısı yapıldı. İZSU yer altı ve yüzeysel su kaynaklarını dünya standartlarında arıtan 11 adet içme suyu arıtma tesisi ile toplam 1 milyon 946 bin 472 aboneyi sağlıklı içme suyu ile buluşturdu.

Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu hizmetleri için 2 yılda toplam 488 milyon 285 bin liralık yatırım yapıldı.

İçme suyu yatırımlarından bazıları:
 • Dikili’nin merkezinde içme suyu altyapısı tümüyle yenilendi.
 • Çeşme’de son yıllarda yaşanan su sıkıntısını gidermek için eskiyen ve kaçaklara neden olan tüm iletim hatları ve su şebekelerini yenileme çalışmalarına devam edildi.
 • Arızaların ve su kaçaklarının önüne geçmek amacıyla Foça’nın 40 yıllık içme suyu hattı yenilendi.
 • Torbalı’da yürütülen çalışmalar kapsamında 240 kilometre uzunluğunda yeni şebeke hattı imalatı ve bakım onarım çalışması yapıldı. 120 km lik yenileme çalışması ise başladı.
 • Kiraz ilçesinin birçok noktasında ekonomik ömrünü yitirmiş içme suyu şebeke hatlarının yenileme çalışması başlatıldı.
 • Seferihisar’ın artan su ihtiyacının uzun yıllar kesintisiz karşılanması hedefi ile ilçenin 30 yıllık içme suyu hatlarının yenileme projesine start verildi.
 • Kavaklıdere İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin yapımı tamamlandı. İşletmeye alındı. Olası büyük arıza durumlarında şehri susuz bırakmamak için alternatif içme suyu hatları oluşturuldu.
 • Mordoğan’a en iyi hizmeti vermek için projelendirilen yeni İçmesuyu Arıtma Tesisi tamamlandı.
 • Foça ve Yenifoça’ya hizmet edecek olan 30 bin metreküp kapasiteli yeni bir içme suyu arıtma tesisinin yapımı devam ediyor.
 • Bornova’nın yaz aylarında artan su ihtiyacını karşılamak için Karaçam Göleti’nin suyunu “içme suyu” haline getirecek yılda 500 bin metreküp kapasiteli arıtma tesisinin yapımı tamamlanmak üzere.
 • Dikili’nin Çandarlı ilçesine sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlayacak Çandarlı Göleti İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin temeli atıldı, yapımı devam ediyor.
 • Halkapınar İçme Suyu Arsenik Arıtma Tesisi’nin kapasite artırma çalışmaları başlatıldı.
 • İZSU Genel Müdürlüğü, 2020 ve 2021 yılları içerisinde arıtma tesisi yatırımlarını köylere de ulaştırdı. Kınık, Dikili, Bergama ve Kiraz ilçelerinde paket içme suyu arıtma tesisleri kuruldu.
 • Kentin artan içme suyu ihtiyacını karşılamak için iki yılda toplam 129 adet yeni sondaj kuyusu açılarak alternatif su kaynakları kentlilerin hizmetine sunuldu. Yürütülen çalışmalar kapsamında 103 sondaj kuyusu imalatı ise devam ediyor.

Atık su projelerinde tarihi yatırımlara imza atıldı
Avrupa Birliği standartlarında arıtma sayısı ve kişi başına düşen atık su arıtma miktarı ile Türkiye'de ilk sırada yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2’si ileri biyolojik, 39’u biyolojik ve 6’sı doğal atık su arıtma yöntemi ile arıtım yapan ve günlük toplam arıtma kapasitesi 947 bin 771 metreküp olan 67 adet atık su arıtma tesisiyle hizmet veriyor. 2 yılda 555 milyon 772 bin 370 metreküp atık suyu arıtarak doğaya kazandıran İZUS bölgelerin değişen ihtiyaçlarına göre yeni arıtma, atık su ve kanalizasyon şebekesi yatırımlarını sürdürdü.
İZSU, Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi Çamur Çürütme Ünitesi’nde toplam 10 milyon 776 bin metreküp biyogaz ve 7 bin 534 ton kurutulmuş çamur elde ederek çimento fabrikalarında ek yakıt olarak sunmaya devam etti. Çamurun kurutulmasında yenilenebilir bir enerji olan güneşi kullanarak taşıma ve çamur kurutma maliyetlerinde büyük oranda tasarruf sağlayan Havza Atıksu Arıtma Tesisi içindeki Solar Çamur Kurutma Ünitesi’nde ise 260 ton kurutulmuş çamur elde edildi.
İZSU, atık su projeleri için iki yılda toplam 399 milyon 273 bin liralık yatırım yaptı.

Atık su yatırımlarından bazıları:

 • İzmir, ileri biyolojik yöntemle çalışan yeni bir atık su arıtma tesisine daha kavuştu. Foça Gerenköy’de hizmete giren tesis, 16 bin kişiye hizmet veriyor.Buca 7km (Hürriyet, Bucakoop, Yıldız, Kuruçeşme)
 • Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli ve Gümrük Atıksu Pompa İstasyonlarına koku giderim sistemleri kuruldu. Tamamlanan çalışmalar sayesinde bu bölgelerde çevreyi rahatsız eden koku problemi ortadan kaldırıldı.
 • Mordoğan’da yeni bir ileri biyolojik atık su arıtma tesisi kurmak için çalışmalar sürüyor.
 • Kemalpaşa Ulucak’ta günlük 5 bin metreküp arıtma kapasitesiyle 25 bin kişiye hizmet verecek yeni bir atık su arıtma tesisinin yapımına başlandı.Konak 12 km (Ali Reis, Hurşidiye, Namazgah, Sakarya, Yeni, Yenigün, Akarcalı, Ballıkuyu, Kadifekale, Kocakapı, Kültür ve Alsancak Mahalleleri)
 • Çeşme’nin sağlıklı kanal altyapısına kavuşması için projelendirilen çalışmalar kapsamında Alaçatı’da kurulan terfi merkezinin revizyonu tamamlandı.
 • Torbalı Atıksu Arıtma Tesisi’nde evsel atıklarla birlikte sanayi atıklarının da arıtımını sağlamak amacıyla kapasite artırımı yapım ihalesi tamamlanmak üzere Nisan ayı içerisinde yapımına başlanacak.
 • Buca Sebze ve Su Ürünleri Hali’nde evsel atıkların biyolojik arıtma teknolojisi ile arıtılmasını sağlayan paket arıtma tesisi hizmete girdi. Urla Özbek mahallesinde ise paket arıtma sistemi kurmak için çalışma başlatıldı.
 • Urla Gülbahçe’de yeni kanalizasyon şebekesi, atık su ve yağmur suyu hattı oluşturuldu. Bölgede devam eden dere ıslahı projesi tamamlandı.
 • Mordoğan’ın tamamına hizmet edecek yeni kanalizasyon hattının yapımı tamamlanmak üzere.
 • Kemalpaşa’nın altyapısını geliştirmek için yapılan önemli yatırımlarla Ulucak ve Bağyurdu ilçelerinde yeni kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlanmak üzere
 • Ödemiş merkez mahallelerinin kanalizasyon hattının daha sağlıklı hale getirilmesi için başlatılan atık su kollektör hattı çalışmaları ise devam ediyor.

Taşkınları önlemeye yönelik yatırımlar
İZSU Genel Müdürlüğü şiddetli yağışların kentte yarattığı olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için kanal ve yağmur suyu hatlarını ayrıştırma çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. 2 yılda 72 km ayrıştırma yapan İZSU, yüzülebilir Körfez hedefi için büyük önem taşıyan projeler kapsamında 115 milyon 127 bin liralık yatırım yaparak 3 ayrı noktada ayrıştırma çalışmalarına başladı.

Neler yapıldı?
Şiddetli yağışların yarattığı sorunları yağmur suyu kanallarının ayrıştırılması projesiyle çözüme kavuşturmak amacıyla Konak Gültepe, Buca, Bornova’nın yağışlarda sıkıntı yaşayan bölgelerini ele alarak kapsamlı bir çalışma başlatan İZSU, bu bölgelerde 62 km yağmur suyu ile kanal sularının ayrı toplanmasını sağlayarak yağışlarda yaşanan su birikintilerinin önüne geçiyor.

Yağmur suyu ayrıştırma projesi kapsamında önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmalar:

 • Karşıyaka 6 km (Zübeyde Hanım ve İnönü Mahalleleri)
 • Bayraklı 11km (Doğançay, Yamanlar, Postacılar, Emek ve Onur Mahalleleri)
 • Çiğli 21 km (Güzeltepe, Şirintepe ve Yakakent ve Balatçık Mahalleleri
 • Karabağlar 7km (Kibar, Karabağlar, Ali Fuat Cebesoy, Günaltay ve Selvili Mahalleleri)
 • Bayındır 7 km (Çırpı ve Hasköy Mahalleri)

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?


Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
16/04/2021 , 18:55:53
KÜLTÜREL
16/04/2021 , 10:26:34
EKONOMİ
15/04/2021 , 11:37:10
ÇEVRE
14/04/2021 , 20:47:46
SİYASET
14/04/2021 , 11:27:11
GÜNDEM
13/04/2021 , 20:39:13
SPOR
 
Köşe Yazarları
...
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
...
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin