Başkan Soyer’den esnafa yılsonu müjdesi
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
EKONOMİ

Başkan Soyer’den esnafa yılsonu müjdesi

Facebook'ta paylaş
29/12/2020 , 20:13:51

 

*İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer çevrim içi düzenlediği basın toplantısında pandemi nedeniyle sıkıntı yaşayan bazı esnaf gruplarının su faturalarını hafifletecek müjdeli haberler verdi. Başkan Soyer, 1 Ocak’tan itibaren lokanta, kafe, kıraathane, çay bahçesi, halı saha, düğün salonu, berber, kuaför, güzellik salonu, konaklama ve eğlence mekanları gibi konut dışı ticari işletmelerin su faturalarında üç ay boyunca yüzde 50 indirim uygulanacağını açıkladı. Bu gruptaki esnaftan katı atık bertaraf bedeli de alınmayacak.

*Başkan Soyer, çevreci ulaşımın geliştirilmesi hedefi doğrultusunda 40 elektrikli aracın da ulaşım filosuna dahil edildiğini duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yılın sonuna yaklaşırken çevrim içi bir basın toplantısı düzenleyerek 2020’yi değerlendirdi ve 2021’e dair planlarını paylaştı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’in moderatörlüğünü üstlendiği toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Tunç Soyer,  pandemi nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçiren esnafı sevindirecek açıklamalarda bulundu.

Üç ay boyunca yüzde 50 indirim
Pandemi sürecinde faaliyetleri durdurulan ya da kısıtlanan esnaf için iki önemli destekte bulunacaklarını belirten Başkan Soyer, “1 Ocak’tan itibaren pandemi sürecinde faaliyetleri durdurulan ya da kısıtlanan esnafımıza destek olmak için su ve atıksu bedellerinde yüzde 50 indirim yapacağız. Ayrıca katı atık bertaraf bedellerini almayacağız bu indirimden lokanta, kahvehane, kafe, kafeterya, çay bahçesi, halı saha, düğün salonu, berber, kuaför, güzellik salonu, konaklama mekanları ve eğlence mekanları gibi konut dışı ticari işletmeler yararlanacak ayrıca aynı esnaf grubundan katı atık bertaraf bedelinin Büyükşehir’e ait olan kısmını üç ay boyunca tahsil etmeyeceğiz. Dileriz ilçe belediyeleri de benzer bir uygulamayı yaparlar” dedi.

Çevreci ulaşımda öncü adım
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 40 elektrikli hizmet aracı aldığını kaydeden Başkan Soyer, “Küresel iklim değişikliği, kuraklık, ısınma hepsi aslında doğaya verdiğimiz tahribat sonucunda ortaya çıkan krizler. Doğayla barışık çözümler üretmek zorundayız. Doğayla uyumlu bir yöneticilik ortaya koymalıyız. Aldığımız elektrikli araçlar sessiz, çok daha kullanışlı bir araç olmanın ötesinde gerçekten İzmirlilere sağlıklı, güvenli ve kentin doğasını koruyan etkisi var” dedi.
İzmir’de elektrikli araç kullanımını teşvik edeceklerini söyleyen Başkan Soyer, “Elektrikli araç kullanımı için özel park yerleri tasarlıyoruz, bu alanlara elektrik şarj istasyonları ekliyoruz. Elektrikli araç kullanmaya başlayan kişi bilecek ki İzmir Büyükşehir Belediyesi bunu teşvik edecek, özendirecek ve destek olacak” dedi.

Yeni yıl dilekleri
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2020 yılından ayrılıyor olmanın kendisini sevindirdiği de söyledi. Dünyanın yeni bir yıla girmek üzere olduğunu anımsatan Başkan Soyer, “Yeni bir yıl. Yeni umutlarla başlayacak. Bu inancı taşıyorum. 2020 yılı bizim için çok ağır geçti. İzmir tarihinin en büyük orman yangınıyla mücadele ettik. Bir kampanya başlattık. Arkasından pandemi başladı. Depremi ve tsunamiyi gördü İzmir… Ve arkasından pandeminin ikinci kez tırmanışını gördü. Neredeyse 18 ay tamamen krizlerle geçti. Bir yanıyla çok acılar yaşandı. Gerçekten zaman zaman pandemide günlük kayıp oranlarımız çok yüksek rakamlara çıktı. İnsanlarımızı depremde kaybettik. Bunun dışında hastanelerdeki doluluk oranlarının yüksekliği, bir yandan ekonomik krizin getirdiği sıkıntılar. Nereden baksanız iç karartıcı her şey vardı” d edi.

“İzmir destansı bir dayanışma yaşadı”
Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen güzel şeylerin de olduğunu belirten Soyer, “İçimizi aydınlatan bambaşka bir şey oldu. O da İzmirliler birbirine sahip çıktılar. Depremden hiç gözümün önünde gitmeyecek, hayatım boyunca hatırlayacağım inanılmaz fotoğraf kareleri var. İnanılmaz anılar var. Destek veriyorsunuz, erzak paketi veriyorsunuz 'Benim değil yan çadırdakinin daha çok ihtiyacı var' diyor ve almıyor. 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyasında 42 milyon lirayı geçen bir bağış toplandı. Pandemi döneminde 'Halkın Bakkalı' adıyla yaptığımız kampanyada ise 250 binin üzerinde erzak paketi dağıtıldı. Herkes İzmir'de yaşadı, gördü ve biliyor. Ben şunun altını çizmek istiyorum. Çok iç karartıcı bir seneydi. Ama içimizi aydınlatan ve geleceğe umutla bakmamızı mümkün kılan destansı bir dayanışma yaşadı İzmir. Birbirine sahip çıktı. İzmirli İzmirliye sahip çıktı. Bütün Türkiye İzmir'e sahip çıktı. Ve bu tür krizleri atlatmak için bu dayanışmanın ne kadar kıymetli olduğunu görmüş olduk” dedi.

“Açıklanan asgari ücretin altında alan yok”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önceki gün görüşmeleri tamamlanan asgari ücretin 2 bin 825 lira olduğunu, Büyükşehir Belediyesi'nde kimsenin bu rakamın altında ücret almadığını da anımsatarak şunları söyledi: “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde zaten çıplak ücreti ile yeni açıklanan asgari ücretin altında alan kimse yok. Giydirilmiş rakamlarla bunun ortalaması 4 bin liraların üzerine çıkıyor.”

“İzmir tarihinin en büyük yatırımı olacak”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ulaşım konusunda da şu mesajları verdi: “En temel meselemiz metro hatları. 2020 yılı içerisinde 125 milyon euro kaynak yarattık ve Narlıdere metrosunda 10 bin metrenin üzerinde tünel kazdık. Bütçesinde hiç bir aksama olmaksızın vaat edilen tarihe doğru dörtnala gidiyoruz. Şimdi şehitliğe gelmek üzere. Çok kısa bir süre içerisinde bu süreç tamamlanmış olacak. Niyetimiz 2021 yılının Temmuz ayında bütün tüneli tamamen bitirmek ve öngörülen 2022 yılında Narlıdere Metrosu'nu açmak. Çiğli Tramvayı ile ilgili 440 milyon liralık ihale gerçekleşti. Yer teslimi yapıldı. Süreç başladı. En büyük haber Buca Metrosu. Buca Metrosu için 1 milyar 70 milyon Euro’luk dev bütçesiyle İzmir tarihinin en büyük yatırımı olacak. 80 milyon Euro’luk ilk a dım gerçekleşti. Yaklaşık 490 milyon Euro’luk da bir konsorsiyum oluşturduk. Ocak ayında onun da uluslararası ihalesine çıkıyor olacağız” dedi.

“Kentsel dönüşümde artık tökezleme olmayacak”
İzmir’de kentsel dönüşüm çalışmalarından da söz eden Soyer, “Ege Mahallesi’nde uzun yıllardır bekleyen kentsel dönüşüm çalışmasını başlattık. Belediye şirketini ihaleye sokarak diğer müteahhitleri tetiklemiş olduk. Yer teslimi yaptık ve yıkım başladı. Bu çok kıymetli, çünkü kentin göbeğinde ve yoksulluğun derin biçimde yaşandığı bir mahallede kentsel dönüşümü başlattık. Örnekköy’de ikinci etap için de müteahhide yer teslimi yaptık. Bugün ise Örnekköy üçüncü ve dördüncü etap ile ilgili 1000 konut için kentsel dönüşüm sözleşmesi yaptık. Bunun devamı Aktepe Emrez ve Gültepe’de de gelecek. Biz altı alandaki kentsel dönüşüm ile ilgili ihale süreçlerini devam ettireceğiz ama müttehitlerden yeteri kadar gü&ccedil ;lü katılım göremezsek belediyenin şirketleri ile işi yapacağız. Bu nedenle artık kentsel dönüşümde tökezleme olmayacak” şeklinde konuştu.
Deprem sonrasında yapı stoku envanteri çıkartmak için çalışmalara başladıklarını da belirten Soyer,  “Tabii bununla beraber birçok bina ile ilgili yıkım kararı alınması ve vatandaşlara çözüm üretilmesi gerekecek. O çözüm için Dünya Bankası ile görüşüyoruz. Eğer arzu ettiğimiz faiz ve vadede o kaynağı temin elde edersek, vatandaşı o uzun vadeli düşük faizli finansman ile buluşturup kendisinin kentsel dönüşümü başlatmasının önünü açacağız. Geldiğimiz noktada Dünya Bankası ile yaptığımız görüşmenin cevabını bekliyoruz. Bunun müjdesini yeni yılda vereceğiz diye düşünüyorum” dedi.

“Herkes bu şehirde yaşıyor olmaktan gurur duyacak”
Soyer, basın toplantısını şu sözlerle tamamladı: “Hayatım boyunca kendimle rekabet ettim. Dün acil çözüm ekiplerimizle Karabağlar’ın üç mahallesini dolaştık. Daha önce Buca ve Konak’ta da yapmıştık. Ben en çok sahada olmak, İzmir’in sorunlarını hızla çözmek istiyorum. Bu kentte hem refahı büyütecek hem de artan refahın bu şehirde yaşayan herkes arasında adil paylaşımını sağlayacağız. Buca’da Adile Naşit Parkı’nda dedim ki ‘Alsancak’ta bir parkı nasıl yaptıysanız burada da aynı parkı yapacaksınız.’ Şimdi Karabağlar’ın üç mahallesinde aynı çalışmayı başlattık. Herkesin bu şehirde yaşıyor olmaktan gurur duyacağı bir kent yaratacağız. Ben bu yolda mücadele etmeyi kendime hedef olarak koydum.”

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?


Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
20/04/2021 , 11:25:11
TÜRKER KÜPCÜK
19/04/2021 , 19:53:25
GÜNDEM
19/04/2021 , 12:05:33
GAZİEMİR
19/04/2021 , 10:58:40
GÜNDEM
18/04/2021 , 13:44:21
GÜNNUR BERBER
18/04/2021 , 13:34:21
EDA TAŞKIN
 
Köşe Yazarları
...
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
...
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin