Büyükşehir Belediyesi’nden depremzedeler için kampanya
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
GÜNDEM

Büyükşehir Belediyesi’nden depremzedeler için kampanya

Facebook'ta paylaş
02/11/2020 , 10:28:25

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremden dolayı zarar görenlerin yaralarını sarmak için beş başlıklı bir kampanya başlatacaklarını açıkladı. Başkan Soyer, “Kampanyamız dahilindeki ilk iki paket gıda yardımı, üçüncü paket erzak, dördüncü hijyen, beşinci paket ise uyku tulumu olacak. Bu beş başlıkta vatandaşlarımız istedikleri paketten istedikleri miktarı seçerek destekte bulunabilecekler” dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ulaşım Merkezi’nde (İZUM) oluşturulan kriz merkezinde basın toplantısı düzenledi. 6,9 büyüklüğündeki Ege depreminin üzerinden geçen 50 saat içerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Soyer, arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekiplere teşekkür ederek sözlerine başladı. Başkan Soyer,  deprem anında Kiraz’ın Avunduruk köyünde olduğunu ve programını yarıda keserek İzmir’e döndüğünü dile getirerek “Yolda bilgi almaya başladık. Arkadaşlarımızdan HİM üzerinden gelen ihbarlar ve tespitler çerçevesinde 20’ye yakın binada ağır hasar olduğu bilgisini aldık. Narlıdere Metrosu, çalışan faal metro hatları, İZBAN ve tramvay hatları, İZSU’nun altyapı kanallarıyla ilgili bilgi aldık. Çok şükür ki altyapımızla ilgili sıkıntı olmadı ğını gördük. Kısmi bazı noktalarda elektrik kesintileri olduğunu, doğalgazın güvenlik nedeniyle kesildiği bilgisini aldık” dedi.

“Depremden hemen sonra itfaiye ekipleri çalışmaya başladı”

İzmir’e yaklaştıkça trafik konusunda sıkıntıların yaşandığını gördüklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, bu konuda da önce özel araçlarla trafiğe çıkılmaması konusunda çağrılarda bulunduklarını  söyledi. Soyer, “Toplu ulaşımı ücretsiz hale getirdiğimizi duyurduk. Yıkım alanlarına vardığımızda zaten İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri arama kurtarma çalışmalarına başlamıştı. Vatandaşlarımız da destek olma çabasındaydılar” diye konuştu.
 
“Merkezdeki binamız da hasar gördü”
Başkan Soyer, depremden dolayı hasar alan binalar hakkında ise şu bilgileri verdi: “Yıkık 6, acil yıkım yapılması gereken 7, girilemeyecek durumda olan 14, toplam 415 hasarlı binamız var. Büyükşehir Belediyesi’nin merkez binasında da hasar tespit ettik. Çok ağır olmasa da binayı önümüzdeki günlerden itibaren boşaltıyoruz. Diğer binalarımızda hizmete devam edeceğiz.”

“Sahada toplam 5 bin 572 personel çalışıyor”
Depremde 58 yurttaşın hayatını kaybettiğini, 930 kişinin yaralandığını,  11’i kişinin de ağır şekilde yaralandığı bilgisini paylaşan Tunç Soyer, “Enkazdan kurtarılan vatandaşlarımızın sayısı 104. Bunun 55’i ilk anda ekiplerimizce kurtarıldı. Arama kurtarma çalışma sırasında sahada çalışan ilçelerden 57, Büyükşehir’den bin 371 çalışanımız var. Bazı arkadaşlarımız lojistik destek sağlıyor. Sahada toplam 5 bin 572 personel çalışıyor. İlçelerimizden 9 Büyükşehir’den 2 bin 329 araçla hizmet veriyoruz. Bu çerçevede yine Fen İşleri 192 kamyon enkaz taşıdı. Altyapı konusunda sadece Büyükşehir Belediyemiz 20 noktada onarım çalışması gerçekleştirdi. Bu arada vatandaşlarımıza şarj istasyonu için 4 adet istasyon kurulumu yapıldı. Önümüzdeki günlerde ücretsiz internet noktaları kuracağız. Acil ihtiyaçları g iderme noktasında 42 bin 400 kase çorba dağıtımı yaptık.  9 bin 450’si ilçelerimizden geldi. İlçelerimizden 18 bin 947 litre su geldi. 31 bin 500 litre Büyükşehir dağıttı. 34 bin 712 litre su da çevre belediyelerimizden geldi. İlçelerden 3 bin 550, Büyükşehir Belediyesi’nden ise 40 bin 155 ekmek dağıtımı yapıldı. Çevre belediyelerden 20 bin olmak üzere toplam 63 bin 705 ekmek dağıtıldı. Süt ise ilçelerden bin 700, Büyükşehir  4 bin 200, toplam 5 bin 900 litre dağıtıldı. Gıda yardımı da yapıldı. Öğün olarak 24 bin 95 ilçelerimizden, Büyükşehir Belediyesi 16 bin 588 öğün servis yaptı. Araçlarıyla destek veren belediyelerden 25 bin öğünlük destek sağlandı. Toplam 65 bin 683 öğün yemek desteği sağlandı. Yine içecek konusunda da 17 bin 950 adet ilçelerden, 19 bin adet Büyükşehir&rsq uo;de, 5 bin adet ise çevre belediyelerden geldi. Çocuk maması ise ilçelerden 150 adet destek sağlandı” dedi.

“Talepleri belirledik”
Kurulan çadırlar konusunda bilgi veren Başkan Soyer, şunları söyledi: “İlçe belediyeleri 128, Büyükşehir Belediyesi 552 çadır kurmuş durumda. AFAD tarafından ise bin 134 çadır kuruldu. Şuanda yaklaşık bin 814 çadırımız var. İlçelerden 12 bin 276 adet battaniye ve yorgan desteği sağlandı. 9 bin adet şu anda elimizde battaniyemiz var. Bin adet giysi desteği sağlandı. Önümüzdeki günlerde çadır matı ve uyku tulumu konusunda ihtiyaç olduğunu belirledik. Önümüzdeki günlerde bunları temin edeceğiz. Maske dağıtımı yine devam etti. 31 bin maske dağıtımı ilçelerle yapıldı. 200 bin civarında da Büyükşehir yaptı. 138 binanın tesisin dezenfeksiyon işlemleri yapıldı. 1554 tanesi Büyükşehir tarafından yapıldı.”

Depremzedelere psikolojik destek
Başkan Soyer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ortak bir çalışma başlattıklarını söyleyerek, “Bakanlık ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, ortak bir çalışma başlattı. Psikolojik destek sağlanacak. Hem yetişkin hem çocuklara verilecek. 24 sosyolog ve psikolog personel görevlendirildi” dedi. Soyer, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Biz pandemi döneminde kriz üst yönetim kurulu adıyla hem İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bürokrasisini, hem de İzmir’deki meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdiğimiz haftalık düzenli toplantılar yapıyorduk. Bunu şimdi tekrar başlatıyoruz. Her pazartesi saat 12:00’de kriz üst yönetimi toplantısı yapılacak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve bakanlarla görüştük
Deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarla görüştüğünü de belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sözlerine şöyle devam etti: “Dün dört bakanımızın katıldığı bir toplantı yapmıştık. Sonra CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve genel başkan yardımcılarıyla bir toplantı yaptık. Ardından Cumhurbaşkanımız ve neredeyse tüm bakanlar kurulu diyebileceğim çok sayıda bakanımızla akşam bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantılarda özellikle birlikte uyum içinde çalışmak ve ulaşabileceğimiz vatandaşımızın sayısını arttırabilmek adına ne tür iş bölümleri yapabileceğimizi netleştirmeye çalıştık. Özellikle 7 bin 19 yatak kapasiteli yurtlar ve kamu kurumları misafirhanelerinin ilgili bakanlarla koordine edilmesi ve vatandaşlarımızın kullanımına hazır hale getirilmesi görevi verildi sayın Cumhurbaşkanı taraf ından.”

“Konteyner kent ile ilgili alternatif yerleri bakanlığa sunduk”
Yapılan görüşmelerde, toplu konut yapımıyla ilgili çalışmaların başlatılması ve konteyner kent kurulması için ortak  çalışma yapılması yönünde karar alındığını aktaran Soyer, “Biz konteyner kent yapımıyla ilgili alternatif yerleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a arz ettik. Bu çalışmalar bir yandan sürecek. Bir yandan da biz ilçe belediyelerimizin katkılarını koordine edecek bir zemin oluşturduk. Tüm ilçe belediyelerimiz destek vermek istiyorlar. Bunun koordine edilmesine ihtiyaç var. Biz Büyükşehir olarak hangi belediyemizin hangi başlıklarda ve ne miktarda mal ve hizmet desteği vereceğini tespit ettik. Bunların dağıtılmasıyla ilgili de Bayraklı Belediyesi ile koordineli şekilde bunları sürdürme kararı aldık. Böylece çok sayıda destek talebini de Büyükşehir bünyesinde koordine etmek için hazırlıklarımızı yaptı k. Çok sayıda vatandaşımız dışarıda yaşıyor. Evlerini terk etmiyor. Güven duymuyorlar. Dışarıda, parklarda, yeşil alanlarda kurulan çadırlarda gecelerini geçirmeye çalışıyorlar. Bu durum uzunca bir süre alabilir. Bu konuda bir öngörüde bulunmak mümkün değil. O nedenle bu desteklerin sürdürülebilir bir noktaya taşınması lazım. Bunlar koordine edilmezse heba olmak gibi sonuçlar karşılaşma riski var. Bunları bertaraf edebilmek için koordinasyonu yapacağız ve böylece sürdürülebilir bir biçimde çok sayıda vatandaşımıza ulaşacak zemin hazırlayacağız” dedi.

“Beş başlıkta kampanya başlatıyoruz”
Başkan Soyer depremzedelerle dayanışma kampanyası başlatacaklarını da ifade ederek söylerini şöyle sonlandırdı: “Pandemi döneminde Halkın Bakkalı adıyla yaptığımız destek  kampanyası vardı. Biri küçük biri büyük paket olmak üzere iki paket sunmuştuk. 47 bin bağışçı vatandaşımız bunlardan satın almıştı. Biz de  bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştık. Bu defa 5 başlıkta bu kampanyayı başlatıyoruz. 2 tanesi gıda yardımıdır, üçüncü paket erzak, dördüncü hijyen, beşinci paketimiz ise uyku tulumu olacak.   Bu beş başlıkta vatandaşlarımız destek olmak istedikleri takdirde istedikleri miktarı seçebilecek. Pandemi döneminde yaptığımız gibi biz koordine edeceğiz. Burada özellikle bu koordinasyon İzmir’deki ilçe belediyeleriyle sınırlı değil. Büyükşehir belediyelerimiz son derece duyarlılık gösteriyor. Onlar da olanca güçleriyle yanımızda yer alıyor. Ankara, Aydın, Antalya, İstanbul, Muğla, Adana, Mersin, Hatay, Bursa belediye başkanlarımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Dün Seferihisar’da hem Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ ekiplerinin çalışmalarını birlikte görmekten büyük mutluluk duyduk. Herkes Türkiye’nin her yerinden İzmir için büyük bir kaygı taşıyor. Büyük bir gönüllülükle destek olmaya çalışıyor. Biz de bu desteklerin bir zerresi heba olmasın ve ulaşması gereken yerlere ulaşsın diye güçlü bir koordinasyon ekibi oluşturduk. Hem Halkın Bakkalı üzerinden yapılacak bu destekleri hem ilçe belediyelerinden gelecek destekleri, hem Büyükşehir Belediyelerimizden ve bunlar dışındaki belediyelerden gelecek destekleri koordine edeceğiz.”

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?


Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
28/11/2020 , 18:03:44
AHMET SEYREK
28/11/2020 , 17:52:11
HALİDE EDİP AVCI
28/11/2020 , 17:34:44
SPOR
27/11/2020 , 11:14:24
GÜNDEM
26/11/2020 , 12:23:59
SAĞLIK
26/11/2020 , 11:58:13
NAİME BEKEN
 
Köşe Yazarları
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin