“Güç Mevsimi” iktidar savaşlarının entrikalarını ortaya koyuyor
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
// echo $giris_bas;
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
KÜLTÜREL

“Güç Mevsimi” iktidar savaşlarının entrikalarını ortaya koyuyor

Facebook'ta paylaş
Söyleşi
16/04/2020 , 12:18:38

Yasemin Eren’in A7 Kitap’tan çıkan “Güç Mevsimi” okuyucuların ilgisini çekiyor.

Yasemin Eren kalebet ile yazdığı “Güç Mevsimi” adlı kitabı konuştuk.

 

Güç Mevsimi, dünyayı yönetenlerin güç savaşları ve bu savaşın taraflarının aşkının romanı dersek özet olarak, neden böyle bir roman yazmayı istediğinizi sorarak başlayalım söyleşimize...  

 

Güç Mevsimi, dünyanın en güçlü ve zengin aileleri arasındaki güç ve iktidar savaşlarının entrikalarla dolu dünyasında yeşeren büyük bir aşkın hikâyesi öncelikle; bununla birlikte günümüzde de çok popüler konulardan biri olan, dünyanın uzun yıllardır küresel sermayeyi elinde bulunduran en güçlü aileler tarafından yönetilip yönlendirildiği iddiasından yola çıkarak, araştırmaya dayalı kurgulanmış bir romandır. Çocukluğumdan itibaren Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayarak ve dünyayı gezerek değişik coğrafyaları ve kültürleri tanıdıkça kadim zamanlardan bugüne değin gerek insanlar gerekse ülkeler arasında eşitsizliğin hüküm sürdüğünü idrak ettim. Adil ve eşit bir dünya idealinin önündeki en büyük engelin, insanın güç ve iktidar iştahı olduğu hakikatinden esinlenerek Güç Mevsimi romanımıyazdım. 

 

Romanın bir tarafı Rusya, bir tarafı Amerika… Soğuk savaştan bu yana türlü romanlar, incelemeler yazıldı bu iki dünya lideri ülke ile ilgili. Güç Mevsimi ötekilerden farklı olarak sizce ne veriyor okura?

 

Güç Mevsimi birçok anlamda öbür romanlardan farklılaşıyor. Bildiğiniz gibi İkinci Dünya Savaşı sonrası dünyada iki güç ortaya çıktı. Biri Amerika öteki ise Rusya’dır. Birçok inceleme kitabı soğuk savaş dönemi Sovyet Bloğuyla ABD arasındaki çatışma sayesinde Amerika’nın Rusya’nın komünizmini dünyaya bir tehlike olarak göstererek ‘’ süper güç’’ haline nasıl geldiğini anlatır. Komplo teorisyenlerine göre; ABD’nin kapitalizmi tez, Rusya’nın komünizmi anti tez olarak kurgulanmıştır. Senteze ise küreselleşme ya da Yeni Dünya Düzeni denilmiştir. Bu sayede savaşırlar ya da aralarında büyük bir anlaşmazlık varmış gibi gündem ve sorun yaratarak dünyayı yönetirler. Komplo teorisyenleri bu soğuk savaş dönemini Sovyet Bloğuyla ABD arasındaki çatışma bilinçli olarak yaratılmıştır diye analiz ederler.

 

Yakın dönem siyasetine baktığımızda ise dünyayı yeniden inşa etmek ve yönetmek için ülkeler arası yeni bir kavga başlamıştır. Günümüz dünyasında kavganın özü dünyayı hangi ülkelerin yöneteceği meselesidir. ABD kendileriyle birlikte bir medeniyeti temsil ettiklerini düşündükleri Avrupa’yla birlikte mi ilerleyecek yoksa Avrupa’nın güçlenmesini kendine bir tehdit olarak görüp, Rusya ile birlikte yeni bir dünya düzeni mi inşa edecek? Her zaman büyük ilgi konusu olan güçlü, zengin ailelerin dünyayı yönettiği teorisinden yola çıkarak silah baronları ve paranın efendilerinin kavgasını bir aşk hikâyesi eşliğinde kurguladım.

 

Kitabın ayrışan tarafı bir tarafı da; alt metinde güç, iktidar insanı bozmaz, bozuk olan insandır önermesiyle insanın doğuştan kötücül bir varlık olduğu felsefesini anlatıyorum. Felsefi yapısıyla Thomas Hobes’un insan insanın kurdudur düşüncesinin işlendiği, insanın doğuştan doğasında var olan rekabet, şan şöhret istenci ve güvensizlik gibi duyguları olay örgüsü içerisinde göstermeye çalıştım.  Bir taraftan da Varoluşçuluk felsefesinin temeli olan insan var olduktan sonra özünü ve doğasını kendisi belirler söylemini kitabın ana kahramanı Daniel Raymond üzerinden işleyerek; insanın yaşadığı çevre, aile, ortam kişilik özelliklerinin oluşmasında etkendir savına dikkat çekiyorum. Romanımda okura dünyayı yöneten güçler üzerine siyasi bir bakış açısı sunarken diğer yandan da farklı felsefi yaklaşımları popüler kültür içerisinde harmanlayarak kurguladım. Ayrıca sinematografik bir dil kullanarak okuyucuyu sıkmayacak şekilde anlatmaya da özen gösterdim.

 

Komplo teorileri üzerine kurgu romanlar vardır fakat piramidin en tepesindeki ailelerin hayatı hiçbir zaman kurgu bir romanda odağa alınmamıştır. Ayrıca komplo teorileri hep erkekler tarafından kaleme alınmış macera ve polisiye romanlardır. Kadın yazar gözüyle olaylara bakılınca odağa aşkın gelmemesi kaçınılmazdı. Güç Mevsimi romantik, aksiyon ve macera türünde bir kitap olarak benzerlerinden farklılaşıyor. 

 

Siyasal Bilgiler ve Kamu Yönetimi mezunu olduğunuz için Güç Mevsimi'nde kurgu nerede başlıyor, nerede gerçeğe dönüşüyor sorusunu sormadan geçemeyeceğiz. 

 

Romanımı yazarken karakterlerim sözleri aracılığıyla verdiğim mesajların gerçeğin bir izdüşümü olmasına özen gösterdim. Siyasi alt yapısındaki kurgu ve söylemler Prof. Dr. Mahir Kaynak ve Amerikalı siyasetçi ve diplomat Henry Kissinger ‘dan esinlenerek yazılmıştır. Bugün kitabımda anlattığım birçok konu Türkiye’nin TV kanallarında, açık oturumlarda konuşulmaktadır. Eğer açık oturumlarda söylenenlere inanırsanız o zaman bu kitap içerisinde anlatılan birtakım olaylar gerçektir. Güç Mevsimi siyasi bir inceleme kitabı olmayıp, bir roman olduğu için hayal gücüne dayalı olarak kurgulandı. Fakat enteresan olan konu şu ki tamamen kurguladığım uzay tabanlı lazer ışınlı teknolojik bir silahın benzerinin Pentagon tarafından geliştirilip, 2020 yılında denenmesi için bütçe talep edildiği haberini gördüğümde çok şaşırdım. 

 

Güç Mevsimi üç kitaplık serinin ilk kitabı. İkinci kitap uzay baronlarının savaşını anlatacak değil mi? Biraz seriden söz edebilir misiniz?

 

Doğrudur. Serinin ikinci kitabında yeni kahramanım bir uzay baronu. Serinin birinci kitabında petrolün dünyadaki stratejik öneminden bahsederken, ikinci kitabımda yeni dünya düzeninin jeopolitikten jeoteknolojiye evrildiğini göreceksiniz. Yeni dünya düzenini yöneten güç artık petrolün sahipleri değil. En yeni ve gelişmiş teknolojiyi elinde bulunduran bir teknoloji ve uzay baronu. Yenilenebilir enerji, uzay madenciliği, dijital para, en gelişmiş teknolojik silahlar üzerinden dönen güç ve iktidar oyunları ve tabii ki aşk.  

 

Savaş ve komplo teorileri kitaplarının erkekler tarafından daha çok yazıldığını düşünürsek bir kadın olarak yazma sürecinizden ve size gelen tepkilerden söz edebilir misiniz?

 

Günümüzde komplo teorileri üzerine ülkemizde ve dünyada binlerce araştırma kitabı yazılmış ve yazılmaktadır. Kurgu roman tarafında ise dünyada ses getiren Umberto Eco ve ondan esinlenen Dan Brown’ın eserleri mevcuttur. Her ikisinin beslendiği alan Ortaçağ Avrupa’sını odağına alarak ezoterik örgütler etrafında bir gizem yaratırlar ve sembolizmle günümüze taşırlar. Güç Mevsimi kitabını yazarken dünyada yapılmış örneklerden farklı bir bakış açısı ile yazmak istedim. Bu alanda yazılmış birçok komplo teorisine dayanan kurgu kitap okudum. İçerikte işlenen konular hemen hemen aynı. Hatta yazarlar bir süre sonra kendini tekrar etmeye başlamış. Bu tür romanları okuyan birçok arkadaşımdan da aynı eleştirileri duydum. Bu nedenle kimsenin bugüne kadar yazmadığını yazmak istedim. Bir de komplo teorilerine yönelik kitaplar çoğunlukla erkeklerin ilgi alanına giriyor. Ben bu alana kadınları da çekmek istedim. Bu yüzden odağa aşk temasını aldım. Diğer taraftan siyaset bilimi eğitimimle ve iş hayatı tecrübelerimle de besleyebileceğim bir içerik yazmak istedim. Kitap içerisindeki birtakım örnekler, sözler bizzat iş hayatında severek kullandığım söz ve örneklerdir. Mesela Sun Tzu’yu iş hayatında çok defa kullanmışımdır. Günde on dokuz saat çalışıyordum. Gündüz farklı türden kitaplar okuyor, gece yazıyordum. Sadece okuyarak değil, kurgu roman yazım teknikleri üzerine eğitim alarak da kendimi geliştirmeye çalıştım. Çok yoğun bir dönem geçirdim. Fakat hiç çalışıyor gibi hissetmedim. Ne demişler sevdiğin işi yaparsan ömrün boyunca çalışmazsın. Bütün bu çalışmalarımın neticesinde de Güç Mevsimi okuyuculardan büyük beğeni aldı. Kitap ocak ayında piyasaya sunuldu.  Bir buçuk ayda üçüncü baskıya girdik.

 

Son olarak da Yasemin Eren'in kendisi için koyduğu hedeflerden de söz eder misiniz?   

 

Güç Mevsimini yazarken büyük hayaller kurdum üzerine. Birinci hedefim Türk okurla kitabımı buluşturmaktı. Bunu gerçekleştirdim ve oldukça onore edici geri dönüşler alıyorum. Kitabımı okuyan birçok kişinin söylediği gibi “Kesinlikle film olmalı bu kitap,’’ söylemini hayata geçirmeyi çok arzu ediyorum. Öteki en önemli hedefim ise Avrupa ve Amerika’da Güç Mevsimi’ni yeni okuyucularla buluşturmak.   

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?


Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
21/04/2021 , 19:01:56
GAZİEMİR
20/04/2021 , 11:25:11
TÜRKER KÜPCÜK
19/04/2021 , 19:53:25
GÜNDEM
19/04/2021 , 12:05:33
GAZİEMİR
19/04/2021 , 10:58:40
GÜNDEM
18/04/2021 , 13:44:21
GÜNNUR BERBER
 
Köşe Yazarları
...
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
...
Yeni kitaplar, yeni defterler... Onları sarmalamak için sabırsızlıkla bekle...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hemşehri İletişim Merkezi'nde...
Her yıl Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte ajans haberlerinde iki konu ö...
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin