Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

CHP GAZİEMİR’DE “KIRAN,KIRANA” DELEGE SEÇİMİ

Facebook'ta paylaş
Büyük çekişmenin yaşandığı seçimlerde 12 mahallede delege seçimi tamamlandı. İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın da desteklediği Beyaz Liste’den 203 delege çıkarırken, Ali Rıza Türkmen’in desteklediği Mavi Liste 114 delege çıkarabildi. Kalan 4 mahallede toplamda 47 delege ise 16 Kasım Cumartesi günü belli olacak. Yaklaşık 400 delegeden oluşan CHP İlçe Kongresi’nde 12 Mahalle’de 203’e ulaşan Beyaz Liste kongre öncesi önemli bir avantaj elde etti.
10/11/2019 , 22:55:05

Olağan Kurultay’a hazırlanan Cumhuriyet Halk Parti’nde tüm Türkiye’de mahalle delegeleri seçimi gerçekleşiyor. İzmir’in tüm ilçelerinde olduğu gibi Gaziemir’de de delege seçimlerinde büyük çekişme yaşanıyor.

İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve yönetimine karşı olduğu ifade eden partililer kent genelinde Mavi renkli listelerle delege seçimlerine katılırken, kimi yerlerde ise bu renge Kırmızı listeler de dahil oluyor. İzmir genelinde mevcut yönetimleri elinde tutana ilçe başkanları ise Beyaz listelerle delege seçimlerine katılıyor.

Gaziemir’de de önceki İlçe Başkanı Umut Tekin ve eski ilçe başkanı Yüksel Demirsoy’un başını çektiği grubun son kongrede adayı olarak çıkan ve seçimi kazanan Kasım Özkan, delege seçimlerinde Beyaz Liste ile yarıştı.

Mevcut yönetime karşı ise eski ilçe yöneticilerinden Ali Rıza Türkmen Mavi Liste çıkararak mahallelerdeki delege yarışına katıldı.

Hayli hareketli ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği delege seçimlerinde ilk hafta Gaziemir’in 12 mahallesinde delege seçimi gerçekleştirildi. 12 mahallede toplamda 317 delege CHP üyelerinin oylarıyla belirlendi.

Atıfbey, Gazi, Irmak, Gazikent, Sevgi, Yeşil, Hürriyet, Menderes, Atatürk, Fatih, Zafer, Aktepe mahallelerinde yapılan seçimlerde Beyaz Liste 203 delege sayısına ulaşırken, Mavi Liste ise 114 delege çıkarabildi.

16 Kasım 2019 Cumartesi günü ise kalan 4 mahallede yapılacak seçimlerle CHP Gaziemir’de delege seçimleri tamamlanacak.

16 Kasım’da partililer; Dokuz Eylül’de 21, Beyazevler’de 13, Emrez’de 9 ve Binbaşı Reşatbey’de 4 olmak üzere toplamda 47 delegeyi daha belirleyecek.

Yaklaşık 400 delegeden oluşan CHP Gaziemir İlçe Kongresi’nde, 12 mahallede toplamda 203 delege sayısına ulaşan Beyaz Liste, toplamda 114 delegeye sahip olan Mavi Liste karşısında, kongre seçimleri öncesinde çok büyük bir avantaj elde etmiş durumda.

İlçe Kongresi’nde Beyaz Liste’de ilçe başkanı olarak yeniden mevcut başkan Kasım Özkan’ın yeniden aday olması bekleniyor.

İlçe kongresinde seçilecek 17 İl Delegesi seçiminde ise, parti içinde yeni ve farklı bir mücadelenin başlayacağı ifade ediliyor.   

Üye
14/11/2019 , 00:47:27
Gençlik
Beyaz listenin başarılı olmasının en büyük etkeni kesinlikle gençlerdir ben sırf gençler desteklediği ve artık siyasetin gençlere bırakılmasını düşündüğüm için beyaz listeden taraf oy kullandım.
seydiköylü
12/11/2019 , 16:50:42
kazanan kim
bence burda tek kaybeden halil arda mavi listeyi destekledi tunç soyer yüzünden mecburen ama beyaz liste kazandı bu ilçeye hakim olamadığını hatta kendine yakın bazı işçilerin bile el altından ilçeye çalıştıklarını biliyoruz ancak işin garip tarafı başkan yardımcısı necati beyin bunun bir karşılığı olacak diyerek kimi tehdit ettiğini bilemiyoruz burdan bir sitemde mevcut ilçe başkanına bu kadar chp li işçiye belediye tarafından baskı mobing işten çıkarma uygulanırken bugüne kadar çıkıp tek laf etmediniz
Uye
12/11/2019 , 14:06:07
Destek
Mavi listeye mevcut belediye başkanı, eski belediye başkanı, başkan yardimcilari, meclis üyeleri belediye personeli ve destek ıstedikleri akplilerle birlikte çalışıyolar beyaz liste ise emekçilerle gençlerle destek topluyo
Dokuz Eylül
12/11/2019 , 09:22:15
Değişim
Bu zamana kadar emeği geçen tüm yönetici arkadaşlara teşekkür ederim.artık değişim zamanı.sizpartiyi yerelde ikttidarysptınız.yereldeiktidarı korudunuz.artıkyeni bir enerziye ihtiyacımız var..partinin genelde iktidar olması içinyeni isimlereihtiyaç var.
Gazi Delege
12/11/2019 , 05:40:02
Siyaset
Siyaseti intikamla yapan,daha önceden birbirine küfredenler kolkola girmiş.sizmi iktidar yapacaksınız bupartiyi.hadiordan.kazıkçakçanız koltuklara.yenilin artık hırınızada partideki iktidar yolunu açın.
Sevgi mahallesi delegesi
11/11/2019 , 15:35:05
Yalanlarla bir yere varamazsınız
Mevcut ilçe yönetimini halktan uzak olarak gostermek partiyi tanımamak demektir. Ve ben de buradan diyorum beyaz listenin adayı açik ara farkla kazanacak 2018 secimlerinde elif becek aldigi oya dua edecek bunu da yazın bir kenara
Müzmin Muhalif
11/11/2019 , 15:28:19
Sadece Gördüklerim
Mevcut belediye başkanı halka yakın,örgüte uzak,mevcut ilçe yönetimi ve destekçileri örgüte yakın halka uzak.hangısı daha ıyı bilemedim.InsAllah ikinci seksendokuz vakasını yaşamayız.
Partili
11/11/2019 , 13:50:35
Bence mevcut yönetim ve eski ilçe başkanlarına karşı belediye başkanı Başkan yardımcıları Meclis üyeleri belediye çalışanları ve destekçileri güzel bir şekilde yarıştılar Yani Ali Rıza Türkmen tek başına değildi kongre zamanıda gelir o zaman da güzel bir şekilde yarışılır iyi olan kazanır bide tarafsızım diyipte taraf olan seçilmiş kişilerin bence bu parti içi yarışlara taraf olmaması gerekiyor onlar vatandaşa nasıl daha iyi hizmet edebiliriz diye düşünsünler
Atıf bey
11/11/2019 , 11:47:17
Beyaz liste
Bizler beyaz listeden girdik ama bu yönetime ve bunların adaylarına oy vereceğiz diye birşey yok çıkacak adaya bağlı birşey bu \r\nDelege çoğu bizde diye kimse kazandık havasına girmesin
Sarnıç delege
11/11/2019 , 11:45:30
Beyaz liste
Bizler sarnicta beyaz liste olarak sırf Kasım Özkan sarnicli diye beyaz listeyi destekledik \r\nDuyuyoruz ki Yüksel Demirsoy Bengü saykose olacakmış ilçe başkanı \r\nOzaman sarnicli olarak bizden oy beklemesinler \r\n
Gazikent Mahalle Delegesi
11/11/2019 , 10:12:52
Vay hallerine.
Mevcut ilçe yönetimi,eski başkanlar kafa kafaya seçim kazanabiliyorlarsa vay hallerine.Halktan uzaklar,kendi yazdıkları delegelerden bile uzaklaşmışlar.Beyaz liste delegesi çoğunluk olsa da ilçe yönetimi seçimini Alı Rıza Türkmen alır.Yazın bir kenarıya.Demedi demeyin.
İzmir Fırıncılar Odası artan maliyetleri ileri sürerek ekmek fiyatlarına yüzde 20 zam yaptı.
10/07/2020 , 00:44:05
EKONOMİ ve İŞ DÜNYASI
Sarı Ailesi’nin büyüğü, Ak Parti Gaziemir Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca’nın kayınbabası, işadamı Muzaffer Sarı vefat etti.
09/07/2020 , 18:56:33
GAZİEMİR
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”
09/07/2020 , 11:27:48
SİYASET
İzmir Büyükşehir Belediyesi, pek çok dünya kentinde olduğu gibi İzmir’de de bisikletin bir ‘ulaşım aracı’ olarak kullanılmasını hedefliyor. Bu doğrultuda hazırlanan İzmir Bisiklet ve Yaya Eylem Planı kamuoyuna tanıtıldı. İzmir’e farklı bir profil kazandıracak plan, birkaç yıl içinde “bisikletle her yere güvenli ulaşımı” öngörüyor.
07/07/2020 , 10:48:53
SAĞLIK ve ÇEVRE
07/07/2020 , 10:46:37
GAZİEMİR
Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi, normalleşme süreciyle kapılarını yeniden gençlere açtı. Gençlik Yerleşkesi’nde düzenlenecek yaz dönemi kurs, atölye ve gönüllülük çalışmalarına katılmak isteyenler gencizmir.com sitesi üzerinden başvuru yapabilir. Kurs ve atölyeler ise 13 Temmuz’da başlıyor.
07/07/2020 , 10:43:08
YAŞAM ve MAGAZİN
 
Köşe Yazarları
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin