Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
GAZİEMİR GÜNDEMİ

Arda’dan mecliste önemli açıklamalar

Facebook'ta paylaş
Belediye meclisinin ikinci olağan toplantısında kamuoyuna yönelik açıklamalarda bulunan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda muhalefete de yüklendi.
10/10/2019 , 12:22:23

Gaziemir Belediye Meclisi’nin ikinci olağan toplantısını önceki gün gerçekleştirdi. Başkanlık önergelerinin yanı sıra, meclis üyelerinden gelen soru ve önergeleri ile komisyon raporlarının görüşüldüğü meclis toplantısında Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’da bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Başkan Arda gündem maddelerine geçilmeden önce yaptığı konuşmada şunları söyledi;

KATI ATIK VE TEMİZLİK İŞLERİ

“Perşembe günü çok önemli bir geri dönüşüm ihalesi yaptık. Bugüne kadar Gaziemir Belediyesi gelir elde etmediği geri dönüşüm atıklarının değerlendirilmesini pazarlık usulü ihaleyle, Gaziemir’in gelir kazanması için bir firmaya verdik. 138 bin muamman bedelle başlayan ihale 955 bin ile bitti. KDV dahil 1 milyon 121 bin liralık yıllık gelir elde edeceğiz.”

Satın alacağımız çöp kamyonlarıyla ilgili sorulan sorular, verilen önergeler var. Öncelikle meclise teşekkür ediyorum. İller Bankası’ndan kredi almak için meclisin oybirliğiyle yetkilendirildim. İller Bankası’nın kredi vermeyeceğini tahmin ettiğim için aynı meclisten bir de özel bankalardan da kredi almak için yetki istedim. Her iki yetkiyi de oy birliğiyle verdiniz. İller Bankası ile yaptığımız yazışmalarda ve Ankara’da gidip bizzat yaptığım görüşmelerin ardından maalesef buradan kredi kullanamadık. Bu konuda genel müdür yardımcısı ile yaptığımız görüşmede bunun mümkün olmadığını söylediler. Daha sonra özel bankalarla yaptığımız görüşmelerde uygun bir faiz oranıyla Türk Ekonomi Bankası’ndan, meclisten aldığım yetkiye dayanarak 6 milyon 635 bin liralık kredi kullandık. Kredimiz hesaba geçtikten 10 saat sonra, üzerinden bir gün bile geçmeden bu parayı Devlet Malzeme Ofisi’ne aktardık. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin verdiği soru önergesinde neden hala çöp kamyonları alınmıyor, neden hala belediyemiz zarara uğruyor sorusuyla karşı karşıya geldik. Arkadaşlar, otomobil almıyorsunuz, çöp kamyonu alıyorsunuz. Aldığımız krediyi anında Devlet Malzeme Ofisi’ne yatırdık. Bu araçlar firmalar tarafından imal ediliyor. Devlet Malzeme Ofisi bir taraftan kamyon alıyor, bir taraftan kamyonlara takılacak aparatları yapacak firmalarla anlaşıyor. Şu anda araçlarımız imalat aşamasında. Dolayısıyla süre açısından herhangi bir kaygımız yok. Belediyenin de zarara uğratıldığı yok. Bu konuda meclis üyelerimizin içi rahat olsun”

 

KADROLAŞMA VE LİYAKAT

“Adalet ve Kalkınma Partisi verdiği soru önergesinde, belediyede liyakat sahibi kişilerin görevden alındığını ve belediyenin kurumsal hafızasının yok edildiğini dile getirmiş. Çok merak ediyorum, siz kazansaydınız aynı müdürlerle devam edecek miydiniz? Yerine kimi getirecektiniz? Temizlik İşleri müdürüm çevre mühendisi liyakatli bir arkadaşımız. Park ve Bahçeler İşleri müdürüm atom karınca, peyzaj mimarı. Liyakatli mi? Evet liyakatli. Mali hizmetler müdürümüzü değiştirdiğim için İlçe başkanınız Erol Bey tarafından telefonla tebrik edildim. Siz liyakat sahibi insanları görevden aldığımı söylüyorsunuz fakat ilçe başkanınız beni tebrik ediyor. Mali hizmetler müdürümüz; İzmir İl Özel İdaresi’nin bütçesini idare etmiş, konusunda İzmir’de uzman olan 1 numaralı isimdir.  Bilal Bey İnşaat Mühendisi, Fen işleri müdürümüz. Sosyal Hizmetler Müdürü, aynı zamanda kültür ve spor müdürlüğü yapıyor. OTÜ mezunu bir psikolog. Liyakatse liyakat. Halkla ilişkiler müdürü, 19 yıldır devlet memuru, iyi bir sosyal hizmet uzmanı. Halkla ilişkisi 10 numara olan bir müdür. Liyakatse liyakat. Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirmek istediğim Aslı Özgür’ün ataması halen yapılmadı. Bir tane AKP’li milletvekili tanıdığımız olmadığı için 6 aydır özel kalem müdürünün ataması yapılmıyor. Sizin neden bahsettiğinizi ben anlamadım.”

“YABO projemiz ile ilgili verdiğiniz soru önergesinde YÖK’ten ve Dışişleri Bakanlığı’ndan izin alıp, almadığımızı soruyorsunuz. Kusura bakmayın siz bu projenin ne olduğunu daha anlamamışsınız. Ben Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerine YABO ofisimize ziyaret etmelerini, bilgi almalarını ve yapılanın ne olduğunu anlamalarını öneriyorum.”

MERKEZ PAZARYERİ DÜZENLEMELERİ

“Pazar yeri uygulamamızı eleştiriyorsunuz. Yine ilçe başkanınız beni arayıp uygulamadan dolayı beni tebrik etti.  Kusura bakmayın ama kadınlarımız oradaki uygulamamızdan son derece memnunlar. Rahat rahat alışveriş yapıyorlar. Statik açıdan yaptığımız incelemede pazaryerinin içerisine yüklü araçların girmesi tehlike arz ediyor. Bu yüzden yüklü araçların pazara girmesini istemiyoruz. Pazarcılar, pazarın kıyısına kadar arabasını getirecek oradan da el arabasıyla ürünlerini tezgaha taşıyacak. Pazarcılar, ürünlerini Gaziemir Belediyesi’nin önüne dökmekle tehdit ediyorlar. Ben de kendilerine dedim ki dökeceğiniz zaman söyleyin, Gaziemir’de 1000’e yakın ihtiyaç sahibi aile var, onlara haber verelim. Onlar da sizin döktüklerinizden faydalansınlar. Bizim yaptıklarımız Gaziemirlilerin memnuniyetiyle ilgili ve ben bu memnuniyeti halkta görüyorum.”

BELEDİYE TAŞINMAZLAR ÜZERİNDEKİ İŞLETMELER

“Tüm hukuk kuralları izlenerek yapılan bir işlem. Gaziemirli vatandaşlarımızın faydasına hizmet sunacak kamusal alanları genişletmek, bir belediye işletmesi açmak istiyoruz. Bu yüzden süresi dolan kiracılarımızı çıkarıyoruz. Bu tesisleri belediye işletmesi olarak hizmete açacağız. Bütün bu tahliyeler yasal çerçeve içerisinde, Gaziemir Kaymakamlığı tarafından yapılıyor. Biz gerekçelerimizi kaymakamlığa bildiriyoruz. Kaymakamlık makamı da yasalar çerçevesinde buraları boşaltıyor. Biz sadece personel ve araç desteği veriyoruz.”

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

“Benim size tavsiyem Halil Arda ile uğraşmayın. Halil Arda yaptığı uygulamalarla şu an halkın gözünde çok iyi noktada. Bence siz halkın gerçek gündemine dönün. Elektrik zamlarına, otoyol zamlarına dönün. Bakın Çiğli hastanesinde doktorlar istifa etmeye başlamış. Oraya dönün. Halil Arda ile uğraşmak size zarar verecek.”

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

05/04/2020 , 14:15:09
GAZİEMİR GÜNDEMİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT ve İZULAŞ genel müdürlükleri, otobüs şoförlerini salgın hastalıktan korumak için iki önlem daha aldı. Araçlara naylon şoför kabinleri yapıldı, personel için de koruyucu başlık üretildi.
05/04/2020 , 13:54:30
KORONAVİRÜS/SAĞLIK
İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle Süt Kuzusu projesini sadece dezavantajlı mahallelerde sürdürüyor. Salgının sona ermesinin ardından uygulama, tüm İzmir’i kapsayacak şekilde eski haline dönecek.
05/04/2020 , 13:50:26
KORONAVİRÜS/SAĞLIK
İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınında insanların evlerine çekilmesi nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ek önlemler aldı. Ekipler hayvanların beslenme odaklarını arttırırken Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Sokaktaki canları da unutmadık” dedi.
05/04/2020 , 13:48:23
KORONAVİRÜS/SAĞLIK
05/04/2020 , 13:44:14
KORONAVİRÜS/SAĞLIK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çağrısına “BizVarız” diyerek karşılık veren gönüllüler, ihtiyaç sahibi yurttaşlar için gıda paketi hazırladı ve hazırladıkları paketlerin dağıtımına katıldı. Tunç Soyer gönüllülere teşekkür etti.
04/04/2020 , 14:50:26
KORONAVİRÜS/SAĞLIK
 
Köşe Yazarları
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
14.11.1973 tarihinde İzmir'de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimimi İzmir'...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin
hatay escort izmit escort antalya escort bursa escort konya escort eskisehir escortcanakkale escort
" target="blank"> buy Instagram followers
" target="blank">
Genel Başlıklar

KORONAVİRÜS/SAĞLIK&ÇEVRE

EKONOMİ

KENT GÜNDEMİ

GAZİEMİR GÜNDEMİ

SİYASET

YAŞAM ve MAGAZİN

KÜLTÜR ve SANAT

EĞİTİM ve SPOR

Site Haritası

ANASAYFA

Foto Galeri

Video Galeri

Linkler

Künye

İletişim