Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SPOR

YEŞİL BEYAZ AŞKINA!

Facebook'ta paylaş
Gaziemir Gençlik Spor aradığı başkan ve yönetimi son anda buldu. Yeşil Beyazlar’da Ramazan Abacı başkanlığa seçilirken yeni yönetime çok sayıda yeni isim girdi.
26/07/2019 , 16:43:05

1954 yılında kurulan ve ardından 1990 yıllarda 3.Lige kadar başarı çıtasını yükselten bir grafik çizmesine rağmen kamuya olan borçları nedeniyle kapısına kilit vuran Gaziemir Spor’un boşluğu bir daha doldurulamadı.

Doğrudan kulübü yeniden açmak yerine kurulan yeni kulüplerle 1954 ruhu yaşatılmaya çalışılsa da ne yazık ki istenilen güç ve başarı yeniden yakalanamadı.

2008 ve 2009’da Bölgesel Amatör Lige kadar yükselen Yeni Gaziemir Spor merhum başkanları Fikret Kar’ın “Yerel yönetimler bu kulübe sahip çıkmıyorlar. Benim de artık dayanacak gücüm kalmadı” diyerek kulübü lağv etmesiyle başlayan süreç yıllar sonra bu kez İZAKS Gaziemir Spor’la sürdürülmeye çalışıldı.

Başkan Aydın Kayhan’ın uzun süren kulübü var etme mücadelesi de, merhum Kar’ın geldiği son noktadan farksız değildi. Süper Amatör Lig ve ardından Bölgesel Amatör Lig’e yükselme başarısını göstermişti.

Bölgesel Amatör Lig’de yarışmacı hakkını elde edebilmek adına yatırılacak payların yanı sıra gelecek sezon giderleri göz önünde bulunduran o günkü yönetim yarışmacı hakkından vazgeçme noktasına gelmişti.

Devreye Enver Kapı, Ulaş Şırlancı gibi tecrübeli futbolcular durumdan çıkış yolu ararken Gaziemirli müteahhitlerden ve Ramazan Abacı’nın kapısını çalmışlardı. Abacı ile birlikte önce yarışmacı hakkını kaybetmek istemeyen ekip federasyonun şart koştuğu meblağı bir araya getirirken kulüpte olağanüstü kongreye gidilerek yönetimin yeniden şekillenmesini sağladılar.

Dönemin Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un da tam destek sözü sonrasında Hakan Süvari’nin kulüp başkanlığında yeni yönetim önce kulübün ismini Gaziemir Gençlik Spor olarak rengini de yeşil beyaz olarak güncelledi. Takımı Süper Amatör’e taşıyan Ahmet Saray’la devam eden yönetim Bölgesel Lig’i  7.sırada (ligin orta sırasında) bitirmesine karşın lig statüsünün azizliğine uğrayarak küme düşmüş ve yeniden Süper Amatör’e geri dönmüştü.      

“Ligde 7.sıradayız buna rağmen statü gereği düşmüş sayılıyoruz” diyerek yaşananlara haklı nisyan eden Gaziemir Gençlik Spor Başkanı Hakan Süvari ve yönetim yeni sezona “Nasıl biz düşürdüysek, bu kez biz çıkaracağız!” hazırlandılar.

Yeni dönemin ilk yarısında yıllarını yeşil beyaza vermiş Yasin Balcı ile anlaşan Gaziemir Gençlik Spor Süper Amatör’de müthiş bir performans sergilemeye başladı. Sezonu şampiyon olarak bitirerek adını yeniden Bölgesel Amatör Lig’e yazdıran Yeşil Beyazlar yeni sezona aynı hoca ile başlamalarına karşın takımı nerdeyse tümünden değiştiren bir transfer politikası izlemesi bu ligde yeniden hayal kırıklığıa uğramalarına neden oldu.

Gaziemir Gençlik Spor Başkanı Hakan Süvari artık yorulduğunu belirterek görevinden affını isterken, kongrede şekillenen yeni yönetim yoluna devam etti. İsmail Calpbinici’nin başkanlığında Süper Amatör’de mücadele eden yeşil beyazlar mütevazi bir bütçe ile aynı ligde kalmayı hedeflediler. Bu hedeflerine zorlanarak ta olsa ulaşan kulüpte yeni sezon öncesi yeniden yönetim krizi baş gösterdi. Başkan Calpbinici ve yöneticiler sezon öncesinde yenilenen belediye seçimleri ve başkanlığa seçilen Gaziemir Belediyesi’nin yeni başkanı Halil Arda ile görüşerek yeni sezon için destek istediler. Başkan Arda’ya Gaziemir Belediye Spor ile birleşme önerisi de götüren istedikleri yanıtı alamadılar. Belediye bütçesinin bu yükü kaldırmasının mümkün olmadığını ifade eden Başkan Arda’ya bu kez “Sizin yada arkadaşlarınızın içinde olduğu bir yeni yönetime destek verin. Bu kulübün ayakta kalabilmesi için gelir kaynağı yaratılmasına destek verin” önerisini getirdiler. Başkan Arda ile yapılan görüşmelerden bir sonuç çıkmayınca olağan kongresinde aday olmayacaklarını ifade eden yönetim kurulu bu duruşlarını kongrede de devam ettirdiler. İlk toplantıda kulübe hiç kimsenin talip olmamsı nedeniyle çoğunluk sağlanamadı. Bir hafta sonra yapılan genel kurulda ise Gaziemir Gençlik Spor Kulübü Başkanlığı’na Ramazan Abacı oy birliği ile seçildi.

Gaziemir Gençlik Spor Kulübü şu isimlerden oluştu;

Başkan; Ramazan Abacı

Yönetim Kurulu Üyeleri; Enver Kapı, Oğuz Seyran, Hakan Sütlü, Aydın Kemahlı, Mustafa Adalar, İsmail Yaşadı, Nurhak Polat, Yavuz Kandıran, Gökçen Vardar, Muharrem Fetvacı, Mehmet Ali Filibe, Veysel Barış Ayan, Bilgin Arda, Yılmaz Sert.

 

 

Seydiköylü
26/07/2019 , 22:16:10
Sayın belediye başkanım Halil Arda\r\nSeçimlerden önce Gaziemir gençlik spor maçlarına gittiniz futbolculara baklava yedirdiniz size desteğim sonsuz dediniz \r\nSeydiköyümüzün gururu futbol klubumüzü neden yanlız bırakıyorsunuz unutmayın seçimlerde SEYDİKÖY sizi yanlız bırakmadı Biz bir marka olan Gaziemirimizi futbolda da marka olarak görmek istiyoruz Gaziemir Gençlik Spor Klubü bunları haketmiyor Belediye olarak klubümüzü destekleyecenizi düşünüyoruz\r\nRamazan abimize ve ekibine başarılar
Çocukluk yıllarından beri büyük merakla takip ettiği Geleneksel Türk Ebru Sanatı’na, emekli olduktan sonra önce amatör olarak, ardından profesyonel olarak gönül veren İzmirli sanatçı Zeynep Sakka ilk kişisel sergisini Bodrum’da açacak.
19/10/2019 , 13:51:29
KÜLTÜR SANAT
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) 2019-2020 sezonunun açılışını pop müziğinin sevilen sanatçılarından Işın Karaca ve İzmir Metropolitan Orkestrası ile yaptı.
19/10/2019 , 13:48:45
KÜLTÜR SANAT
TRT 1’de yayınlanan İncir Ağacı dizisinde oynayanlardan biri de Gaziemirli oyuncu Fatih Erdoğmuş!
19/10/2019 , 13:38:03
KÜLTÜR SANAT
İzmir Büyükşehir Belediyesi Alman Federal Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Türk-Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi (TAMEB) protokolünü imzaladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek proje sürdürebilir tarımsal teşvik ve kentteki istihdama yönelik farklı çalışmaları kapsıyor.
18/10/2019 , 22:53:35
EKONOMİ
18/10/2019 , 22:49:59
EĞİTİM
Başkan Halil Arda’nın yönettiği belediye meclis toplantısında Ak Parti, MHP muhalefeti 2020/2024 stratejik plana ‘evet’ derken, bu planın 2020 performans programına ise ‘hayır’dedi. Performans Programı CHP’li belediye meclis üyeleri çoğunluğu ile kabul edildi. Gaziemir Belediyesi’nin 2020 Gelir-Gider Tahmini Bütçesi 160 milyon lira olarak belirlendi. 3 saat süren görüşmeler sırasında söz alan meclis üyeleri, belediyenin bütçe ve teknik konularını konuşmaktan çok, ülke konularını gündemindeki konularla daha çok ilgi göstermeleri dikkat çekti.
18/10/2019 , 13:48:59
GAZİEMİR
 
Köşe Yazarları
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
1984 yılında İzmir Gaziemir’de doğdu. İlkokulu Yahya Kemal Beyatlı İlkokul...
Editörün Seçtikleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin