Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
AKTÜEL

BAYRAKLI’DA ‘SERDAR SANDAL’ MESAİYE BAŞLADI

Facebook'ta paylaş
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal mazbatasını aldı. Rekor oyla CHP’den belediye başkanı seçilerek, görevine resmen başlayan Sandal, “Bayraklı’da hiç kimse yatağa aç girmeyecek” dedik. Sözümün arkasındayım. Bu kentte biri yatağa aç girerse ve bir çocuk okuyamazsa maddi imkansızlıklardan dolayı o oturacağımız koltuk bana, meclis üyelerine ve bütün çalışanlara haram olsun. Yeni bir anlayış, yeni bir inançla hep beraber çalışacağız, vatandaşa hizmet edeceğiz. Amirimiz vatandaş. Yeni bir kent inşa edeceğiz ve bütün dünyaya bu kentin adını duyuracağız. Bu kenti çocukların, gençlerin ve kadınların omuzlarında yükselteceğiz” dedi. Öte yandan Başkan Sandal tebriklerini ileten herkese teşekkür ederek; çiçek yerine engelli yurttaşların tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılanmasının kendisini daha çok mutlu edeceğini ifade etti.
09/04/2019 , 14:46:18

Bayraklı ilçe seçim kurulunda düzenlenen mazbata törenine Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın yanı sıra, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İyi Parti ilçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, meclis üyeleri, CHP il yönetimi temsilcileri, ilçe gençlik ve kadın kolları üyeleri ile yoğun yağmura rağmen çok sayıda vatandaş katıldı. Mazbata töreninin ardından belediye binasındaki Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşı okunarak, çelenk sunumu gerçekleştirildi. Başkan Sandal belediye mührünü ve görevi başkan vekili Fahrettin Orandı’dan devraldı.  Meclis salonunda personel ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Sandal, “Kimseyi ötekileştirmeye değil, toplumun tamamına hizmet etmeye geliyoruz. Bizim için vatandaşın kimliği, inancı, oy verdiği partinin çok büyük bir önemi yok. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni bunların bizim dünya anlayışımızda ve bizim zihnimizde bir değeri yok. Bunu bütün arkadaşlarımın böyle bilmesini istiyorum” diye konuştu.

GÖNÜLLERİN TAMAMINA GİRECEĞİZ

Bayraklı’ya hizmet etmeye geldiklerini belirterek, “farklı siyasi partilere oy veren yurttaşlarımız da bizim başımızın tacıdır” diyen Sandal, “AKP, MHP’ye oy veren yurttaşlarımıza sesleniyorum: Biz sizin gönül kapınızı araladık. Bazı nifaklar oraya girmemize engel olmuş olabilir. Kapıyı açık tutun, bu 5 yıl gelip, o gönüllerin tamamına yerleşeceğiz ve bir daha ki sürecimizi rekor üstüne rekorla tamamlayacağız. Belediyeden anladığımız şey hizmettir. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun tüm belediye başkanlarına net talimatı var: Herkesi kucaklayın, kimseyi ötekileştirmeyin ve 7/24 çalışın. Yani şunu söylemiyor: Makam odanızda korumalarınızla, vatandaşı aşağılayarak, ötekileştirerek, hor bakarak bu siyasi süreci götürmeyin diyor. Vatandaşa hizmet edin. Buradan tüm çalışan arkadaşlarımıza ve dostlara verdiğimiz bir söz vardı. Geldiğimizde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. İnsanların ekmeğini büyüteceğiz. Bir çalışanımız emeğiyle, hakkıyla bu işi yapıyorsa başımızın üzerinde. Görevini yapmıyorsa bunun da bir faturası olacak. Bizim hizmetten anladığımız şey: vatandaşın bizden talep ettiğini vatandaşa sunduğumuzda vatandaşın bize duyacağı memnuniyettir. O yüzden tüm hizmetleri vatandaşa gidip bizzat ben soracağım. Sürekli dolaşacağız. İşleri yerinden kontrol edeceğiz. Bunun dışındaki bir anlayış bize ait bir anlayış değil. Ben beni temsil eden tüm çalışan arkadaşlarıma diyorum ki; vatandaşımıza davranışınız benim davranışımdır. Rahatsız olduğum an hep beraber üzülürüz. Hepimiz vatandaşa hizmet edeceğiz. Kapılarımızı açacağız. Gelen vatandaş bizimle görüşecek. Varsa kapalı kapılar, hepsini kaldıracağız, yeni bir anlayış getireceğiz. Şeffaf olacağız. Adil olacağız. Hakka, hukuka ve adalete inanacağız. Hesap vereceğiz. Bugünümüzün, yarınımızın ve geçmişimizin hesabını vereceğiz. Hep beraber olacağız” dedi.

YENİ BİR ‘BAYRAKLI’ İNŞA EDECEĞİZ

 

Başkan Sandal sözlerini şöyle tamamladı: Vatandaştan aldığımız kaynakları sağa sola savurmadan toplumun bütün ihtiyaçlarına, doğru hizmete yönelik ne gerekiyorsa o sahanın dışına çıktığınızda bilin ki; karşınızda Serdar Sandal var. Bu kadar net, bu kadar açık. Vatandaşın her kuruşunun hakkını sormayan Serdar Sandal namerttir. Yeni bir Bayraklı inşa edeceğiz. Dünya kenti Bayraklı oluşturacağız. Açlıkla, yoksullukla mücadele edeceğiz. Okula gidemeyen çocukların derdini derdimiz bileceğiz. “Bayraklı’da hiç kimse yatağa aç girmeyecek” dedik. Sözümün arkasındayım. Bu kentte eğitim ihtiyaçları karşılanmıyor diye bir gencimizin eğitim-öğretim sürecine devam edememesini kabul etmiyoruz. Onların da vebali bizim boynumuza. Ve şunu hep meydanlarda söyledim: Bu kentte biri yatağa aç girerse ve bir çocuk okuyamazsa maddi imkansızlıklardan dolayı o oturacağımız koltuk bana, meclis üyelerine ve bütün çalışanlara haram olsun. Yeni bir anlayış, yeni bir inançla hep beraber çalışacağız, vatandaşa hizmet edeceğiz. Amirimiz vatandaş. Vatandaş hizmet için belediyeye geldiğinde şunu bilecek: gittim müdürün amiriyim ben nokta. Bunu sistematik hale getireceğiz. Bu kent Karşıyaka, Bornova ve Konak’ın gölgesinden çıkacak. Biz Bayraklılıyız. Yeni bir kent inşa edeceğiz ve bütün dünyaya bu kentin adını duyuracağız. Bu kenti çocukların, gençlerin ve kadınların omuzlarında yükselteceğiz.

ALPER, “HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

Zor bir süreçten geçtiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan CHP Bayraklı ilçe Başkanı Cemalettin Alper, de “CHP 90 yıllık bir parti. Asla kimlik siyaseti, etnik siyaseti üzerine kurulmuş bir parti değil. Cumhuriyet kurmuş bu parti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirası ve eseridir. Bizler hizmet sevdasıyla CHP’ye hizmet etmeye geldik. Belediye başkanları, milletvekilleri il başkanlarımız, il yöneticileri görev yapan tüm neferler gelip geçicidir. Ama ilelebet Cumhuriyet Halk Partisi, her zaman kalıcıdır. Kim kendisini CHP’nin üstünde görürse, kim ki o rüzgara ve kibire kapılırsa, asla unutmasın ki; bir hiçtir. Ve hiç olmaya devam edecektir. Bizi buralara getiren bizi bütünleştiren toprak bütünlüğümüzü savunmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize eseri her zaman o esere sahip çıkmakta bu ülkenin bütün toprak bütünlüğünü savunan Cumhuriyet değerlerini savunan bütün yurttaşlarıma düşüyor” diye konuştu.

ÇOBANOĞLU, BAŞARILAR DİLEDİ

İyi Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu ise, “Cumhuriyet değerlerinden vazgeçmeyen vatan millet sevdalısı Mustafa Kemal Atatürk yolundan giden bütün dostlarımla 40 gün boyunca seçim çalışması yaptık. Hepinizle yeni tanıştık belki. Tanıştığıma çok memnun oldum. Beraber çalıştığım için çok mutlu oldum. Hepinizi çok sevdim. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİÇEK YERİNE ENGELLERİ KALDIRALIM

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal makamına oturmasının ardından gelen tebriklere teşekkür ederek, çiçek yerine engellilere tekerlekli sandalye olarak geri dönecek bir kampanyanın kendilerini daha mutlu edeceğini söyledi. Sosyal medya hesabından da duyuru yapan Başkan Sandal, İzmir Engelli Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Yardımlaşma Derneği’ne bağışta bulunulmasının çiçeklerden daha değerli olduğu notunu düştü. Bağış için derneğin iban numarasına destekte bulunulabilir. IBAN: TR460001000803784478645001

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

Tamamı hibe olarak kurulu bir anonim şirketi tüm haklarıyla devir alan Gaziemir Belediyesi, bünyesinde bulundurduğu iki adet limited şirketini de birleştirme kararı aldı.
15/11/2019 , 17:59:44
EKONOMİ
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 14 Kasım Dünya Diyabet Farkındalık Günü Yürüyüşü düzenlendi. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı tarafından düzenlenen etkinliğe hastane çalışanları, diyabet hastaları ve hasta yakınları büyük ilgi gösterdi.
15/11/2019 , 17:55:05
SAĞLIK
İzmir’in araç trafiğine en çok maruz kalan ana arterlerinden Altınyol’da yapılan yol çalışmaları sona erdi. İlk verilere göre eklenen dördüncü şerit nedeniyle trafik sıkışıklığında azalma görüldü.
15/11/2019 , 17:52:25
AKTÜEL
Gaziemir Belediyesi evde bakım hizmeti projeleriyle, Türkiye'nin Sağlık Ödülleri Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde finale kalan tek belediye oldu.
15/11/2019 , 08:56:11
SAĞLIK
İnstitut français İzmir, yeni dönemde yeni bir konsept ile dil öğrenmenin ötesine geçerek İzmirlilerin ilgi odağı olacak.
14/11/2019 , 11:17:45
EĞİTİM
Seferihisar, bu yıl 20.’si düzenlenecek olan Mandalina Şenliği’nde on binleri misafir etmeye hazırlanıyor. Evrencan Gündüz şarkılarıyla renklenecek şenlikte, mandalina kral ve kraliçesi, en kaliteli mandalina üreticisi, en iyi mandalinalı yemek ve tatlı, en iyi mandalinalı hediyelik eşya seçilecek.
14/11/2019 , 11:08:27
GEZİ FESTİVAL
 
Köşe Yazarları
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin