Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
AKTÜEL

BAYRAKLI’DA ‘SERDAR SANDAL’ MESAİYE BAŞLADI

Facebook'ta paylaş
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal mazbatasını aldı. Rekor oyla CHP’den belediye başkanı seçilerek, görevine resmen başlayan Sandal, “Bayraklı’da hiç kimse yatağa aç girmeyecek” dedik. Sözümün arkasındayım. Bu kentte biri yatağa aç girerse ve bir çocuk okuyamazsa maddi imkansızlıklardan dolayı o oturacağımız koltuk bana, meclis üyelerine ve bütün çalışanlara haram olsun. Yeni bir anlayış, yeni bir inançla hep beraber çalışacağız, vatandaşa hizmet edeceğiz. Amirimiz vatandaş. Yeni bir kent inşa edeceğiz ve bütün dünyaya bu kentin adını duyuracağız. Bu kenti çocukların, gençlerin ve kadınların omuzlarında yükselteceğiz” dedi. Öte yandan Başkan Sandal tebriklerini ileten herkese teşekkür ederek; çiçek yerine engelli yurttaşların tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılanmasının kendisini daha çok mutlu edeceğini ifade etti.
09/04/2019 , 14:46:18

Bayraklı ilçe seçim kurulunda düzenlenen mazbata törenine Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın yanı sıra, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İyi Parti ilçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, meclis üyeleri, CHP il yönetimi temsilcileri, ilçe gençlik ve kadın kolları üyeleri ile yoğun yağmura rağmen çok sayıda vatandaş katıldı. Mazbata töreninin ardından belediye binasındaki Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşı okunarak, çelenk sunumu gerçekleştirildi. Başkan Sandal belediye mührünü ve görevi başkan vekili Fahrettin Orandı’dan devraldı.  Meclis salonunda personel ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Sandal, “Kimseyi ötekileştirmeye değil, toplumun tamamına hizmet etmeye geliyoruz. Bizim için vatandaşın kimliği, inancı, oy verdiği partinin çok büyük bir önemi yok. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni bunların bizim dünya anlayışımızda ve bizim zihnimizde bir değeri yok. Bunu bütün arkadaşlarımın böyle bilmesini istiyorum” diye konuştu.

GÖNÜLLERİN TAMAMINA GİRECEĞİZ

Bayraklı’ya hizmet etmeye geldiklerini belirterek, “farklı siyasi partilere oy veren yurttaşlarımız da bizim başımızın tacıdır” diyen Sandal, “AKP, MHP’ye oy veren yurttaşlarımıza sesleniyorum: Biz sizin gönül kapınızı araladık. Bazı nifaklar oraya girmemize engel olmuş olabilir. Kapıyı açık tutun, bu 5 yıl gelip, o gönüllerin tamamına yerleşeceğiz ve bir daha ki sürecimizi rekor üstüne rekorla tamamlayacağız. Belediyeden anladığımız şey hizmettir. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun tüm belediye başkanlarına net talimatı var: Herkesi kucaklayın, kimseyi ötekileştirmeyin ve 7/24 çalışın. Yani şunu söylemiyor: Makam odanızda korumalarınızla, vatandaşı aşağılayarak, ötekileştirerek, hor bakarak bu siyasi süreci götürmeyin diyor. Vatandaşa hizmet edin. Buradan tüm çalışan arkadaşlarımıza ve dostlara verdiğimiz bir söz vardı. Geldiğimizde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. İnsanların ekmeğini büyüteceğiz. Bir çalışanımız emeğiyle, hakkıyla bu işi yapıyorsa başımızın üzerinde. Görevini yapmıyorsa bunun da bir faturası olacak. Bizim hizmetten anladığımız şey: vatandaşın bizden talep ettiğini vatandaşa sunduğumuzda vatandaşın bize duyacağı memnuniyettir. O yüzden tüm hizmetleri vatandaşa gidip bizzat ben soracağım. Sürekli dolaşacağız. İşleri yerinden kontrol edeceğiz. Bunun dışındaki bir anlayış bize ait bir anlayış değil. Ben beni temsil eden tüm çalışan arkadaşlarıma diyorum ki; vatandaşımıza davranışınız benim davranışımdır. Rahatsız olduğum an hep beraber üzülürüz. Hepimiz vatandaşa hizmet edeceğiz. Kapılarımızı açacağız. Gelen vatandaş bizimle görüşecek. Varsa kapalı kapılar, hepsini kaldıracağız, yeni bir anlayış getireceğiz. Şeffaf olacağız. Adil olacağız. Hakka, hukuka ve adalete inanacağız. Hesap vereceğiz. Bugünümüzün, yarınımızın ve geçmişimizin hesabını vereceğiz. Hep beraber olacağız” dedi.

YENİ BİR ‘BAYRAKLI’ İNŞA EDECEĞİZ

 

Başkan Sandal sözlerini şöyle tamamladı: Vatandaştan aldığımız kaynakları sağa sola savurmadan toplumun bütün ihtiyaçlarına, doğru hizmete yönelik ne gerekiyorsa o sahanın dışına çıktığınızda bilin ki; karşınızda Serdar Sandal var. Bu kadar net, bu kadar açık. Vatandaşın her kuruşunun hakkını sormayan Serdar Sandal namerttir. Yeni bir Bayraklı inşa edeceğiz. Dünya kenti Bayraklı oluşturacağız. Açlıkla, yoksullukla mücadele edeceğiz. Okula gidemeyen çocukların derdini derdimiz bileceğiz. “Bayraklı’da hiç kimse yatağa aç girmeyecek” dedik. Sözümün arkasındayım. Bu kentte eğitim ihtiyaçları karşılanmıyor diye bir gencimizin eğitim-öğretim sürecine devam edememesini kabul etmiyoruz. Onların da vebali bizim boynumuza. Ve şunu hep meydanlarda söyledim: Bu kentte biri yatağa aç girerse ve bir çocuk okuyamazsa maddi imkansızlıklardan dolayı o oturacağımız koltuk bana, meclis üyelerine ve bütün çalışanlara haram olsun. Yeni bir anlayış, yeni bir inançla hep beraber çalışacağız, vatandaşa hizmet edeceğiz. Amirimiz vatandaş. Vatandaş hizmet için belediyeye geldiğinde şunu bilecek: gittim müdürün amiriyim ben nokta. Bunu sistematik hale getireceğiz. Bu kent Karşıyaka, Bornova ve Konak’ın gölgesinden çıkacak. Biz Bayraklılıyız. Yeni bir kent inşa edeceğiz ve bütün dünyaya bu kentin adını duyuracağız. Bu kenti çocukların, gençlerin ve kadınların omuzlarında yükselteceğiz.

ALPER, “HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

Zor bir süreçten geçtiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan CHP Bayraklı ilçe Başkanı Cemalettin Alper, de “CHP 90 yıllık bir parti. Asla kimlik siyaseti, etnik siyaseti üzerine kurulmuş bir parti değil. Cumhuriyet kurmuş bu parti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirası ve eseridir. Bizler hizmet sevdasıyla CHP’ye hizmet etmeye geldik. Belediye başkanları, milletvekilleri il başkanlarımız, il yöneticileri görev yapan tüm neferler gelip geçicidir. Ama ilelebet Cumhuriyet Halk Partisi, her zaman kalıcıdır. Kim kendisini CHP’nin üstünde görürse, kim ki o rüzgara ve kibire kapılırsa, asla unutmasın ki; bir hiçtir. Ve hiç olmaya devam edecektir. Bizi buralara getiren bizi bütünleştiren toprak bütünlüğümüzü savunmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize eseri her zaman o esere sahip çıkmakta bu ülkenin bütün toprak bütünlüğünü savunan Cumhuriyet değerlerini savunan bütün yurttaşlarıma düşüyor” diye konuştu.

ÇOBANOĞLU, BAŞARILAR DİLEDİ

İyi Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu ise, “Cumhuriyet değerlerinden vazgeçmeyen vatan millet sevdalısı Mustafa Kemal Atatürk yolundan giden bütün dostlarımla 40 gün boyunca seçim çalışması yaptık. Hepinizle yeni tanıştık belki. Tanıştığıma çok memnun oldum. Beraber çalıştığım için çok mutlu oldum. Hepinizi çok sevdim. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİÇEK YERİNE ENGELLERİ KALDIRALIM

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal makamına oturmasının ardından gelen tebriklere teşekkür ederek, çiçek yerine engellilere tekerlekli sandalye olarak geri dönecek bir kampanyanın kendilerini daha mutlu edeceğini söyledi. Sosyal medya hesabından da duyuru yapan Başkan Sandal, İzmir Engelli Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Yardımlaşma Derneği’ne bağışta bulunulmasının çiçeklerden daha değerli olduğu notunu düştü. Bağış için derneğin iban numarasına destekte bulunulabilir. IBAN: TR460001000803784478645001

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

24/08/2019 , 17:41:41
EĞİTİM
23/08/2019 , 11:18:33
EĞİTİM
YKS-2019 sonuçlarına göre Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) öğrenim görmeye hak kazanan adaylar, üniversitenin farklı yerleşkelerinde kurulan stantlarda kayıtlarını yaptırmaya başladılar. Birimlerden gelen ilgili personelinin desteğiyle işlemlerini hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlayan öğrenciler, Dokuz Eylül ailesine katılmanın heyecanını yaşarken; İzmir’in ve üniversitenin sosyal hayatına ilişkin bilgi alma fırsatı da buldular. Yeni öğrencilerle birlikte heyecan ve mutluluğu bir arada yaşadıklarını belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, geleceğe daha güçlü adım atacaklarını söyledi.
23/08/2019 , 10:50:15
EĞİTİM
CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı yaklaşık 3 gün boyunca yanan ve binlerce ağacın yok olduğu orman yangınları için kampanya başlattı.
22/08/2019 , 12:22:06
SİYASET
Gaziemir Esnaf Odası Başkanı Süleyman Beyen’in annesi Emine Beyen vefat etti.
21/08/2019 , 15:49:16
GAZİEMİR
Urla'nın denizi ve yeşiliyle ünlü Demircili'de çıkan yangın henüz kontrol altına alınamadı. Urla Belediyesi'ne bağlı ekiplerin yanı sıra Büyükşehir ve ilçelerden gelen ekiplerin de yetersiz kalması üzerine çevre il ve ilçelerden de takviye ekipler geldi.
18/08/2019 , 23:07:39
ÇEVRE
 
Köşe Yazarları
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1945 yılında İzmir Seydiköy’de doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
1984 yılında İzmir Gaziemir’de doğdu. İlkokulu Yahya Kemal Beyatlı İlkokul...
Editörün Seçtikleri
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin