Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

"Sizi düşünen kardeşiniz karşınızda"

Facebook'ta paylaş
Gaziemir’de, Sarnıç ve Aktepe Mahallesi’nde, Bayraklı’da da Adalet Mahallesi'nde mitinglere katılan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Türk Bayrakları ve meşalelerle karşılandı
25/03/2019 , 20:12:06

Gaziemir’de yaptığı mitinglerde vatandaşlarına seslenen Nihat Zeybekci, 3.5 milyonluk İzmir metropolünün sahildeki ince bir yeşil alana mahkum edildiğini ve kentin büyük bölümünün buraya gidemediğini belirterek, “Milyon metrekarelik İzmir bahçeleri, millet bahçeleriyle İzmir’in yalnız sahili değil, her yeri keyif verecek” dedi.

Mitingi izleyen vatandaşlara “Kaç kişi Kordon’a, İnciraltı’na, Karşıyaka’ya sahile gidiyor, oturuyor” diye soran Zeybekci 8-10 kişinin el kaldırdığını görünce, gidemeyenlerin el kaldırmasını istedi. Alandaki çoğunluğun elini kaldırması üzerine Zeybekci, “Benim vatandaşımın ne günahı var. Vergisini veriyor mu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi, bu şehre katkıda bulunmuyor mu, bu şehirde yaşamıyor mu” diye duruma tepkisini dile getirdi.

İzmir’in her köşesine İzmir bahçeleri, millet bahçeleri kazandıracaklarını ve her birinin milyon metrekare büyüklükte olacağını, buradaki tesislerin işletmeciliğini de belediyenin yapacağı, en ucuz şekilde hizmet vereceğini söyleyen Zeybekci, “İzmir’in yalnız sahili değil, her yeri keyif verecek. Oralarda ailelerinizle birlikte keyif alarak zaman geçirebileceksiniz. Dertlerinizle dertlenen sizin oğlan geldi, mahallenizin çocuğu geldi, sizi düşünen kardeşiniz geldi” dedi.

 “CEKETE OY YOK”

 Yöneticilerin, “ceketimi koysam seçilir” diyerek sorunlara duyarsız kaldığını, dertlenmediğini söyleyen Zeybekci’nin “O cekete oy verecek misiniz, ceketlerini ellerine verip gönderecek misiniz” sözlerine kalabalık hep bir ağızdan “evet” yanıtını verdi.

İzmir’e hizmetkar belediyecilik anlayışını getireceklerini söyleyen Zeybekci, “3 ayda bunu göstereceğiz, 6 ayda bir tek çukur kaymayacak yollarımızda, 9 ay sonunda dışarıdan gelen bir kardeşimiz acaba yanlış bir yere mi geldim dedirteceğiz, iki yılda trafik problemini çözeceğiz 28 köprülü kavşak yapacağız. Gaziemir girişi şehirlerarası uluslararası şehir içi trafik aynı caddede, 6 şeritli yeni alternatif yollarla o yoldaki baskıyı gidereceğiz. Gaziemir içinde köprülü kavşaklarımız olacak” diye konuştu.

 “YÜZME HAVUZU VAR MI”

 “Buralarda spor salonu var mı, yüzme havuzu var mı? İzmir’de yok ki burada olsun” diyen Zeybekci, şöyle devam etti: “Çocuklarımızın yürüyerek gidebileceği spor salonları, yüzme havuzları yapacağız. İzmir’de 20 bin kadınımızı istihdam edeceğiz. Benim buradaki hanım kardeşim, tüm masraflarını karşılayacağımız atölyelerde, sigorta, stopajı ödenerek Türk halılarını dokuyacak. Kardeşimin başını sokacak evleri için de çare üreteceğiz, rıza göstereceğiniz, yerinizden yurdunuzdan etmeden kentsel dönüşümü birlikte yapacağız. Denizli’de 18 bin konut yaptım da geldim. Ayrıca 3 yeni yerleşim alanı oluşturacağız, Cumhurbaşkanımız İzmir’e 2800 konut müjdesi verdi, arkası da gelecek.”

 BAYRAKLI’DA DA COŞKU VARDI

 Cumhur İttifakı AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, gece de Bayraklı Adalet Mahallesi’nde katıldığı mitingde, Türkiye’nin üzerine oynanan oyunları atlatacak güçte olduğunu, döviz kuruyla oynanan operasyonlar üzerinden en muhteşem haliyle çıkacağını söyledi.

Platforma AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Aslan’la birlikte çıkan Zeybekci, ülkenin önemli zaman dilimlerinden geçtiğini, güçlenen Türkiye’ye karşı Ağustos ayında kur operasyonu düzenlendiğini hatırlatarak, “Baktılar gördüler ki istedikleri olmuyor, baktılar ki İstanbul, Ankara gibi İzmir de gidecek, başladılar yine kıpırdatmaya” dedi. Zeybekci, “Allah’ın izniyle Türkiye büyüktür, güçlüdür, başı dik, anlı açıktır. Bu tarz rüzgarların üzerinden de en muhteşem haliyle çıkacaktır. En son yapacakları ne varsa, her türlü yalanı dolanı söyleyeceklerdir” diye konuştu.

İzmir’de değişim zamanı geldiğini yeni İzmir’de hizmetkarların yoluna devam edeceğini aktaran Zeybekci, İzmir’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefinde, şehirler yarışında “ben de varım” diyeceğini söyledi.

İzmir’e yakışmayan problemlerin hizmetkar belediyecilik anlayışıyla en hızlı şekilde kentin gündemden çıkacağını dile getiren Zeybekci, “Problemler karşısında umursamaz davrananlardan, omuz çekenlerden, ‘ceketimi assam kazanır’ mantığından İzmir’i kurtaracağız. İzmir’e varlık içinde yokluk çektirmeyeceğiz. Hizmet destanları yazacağız. Bu İzmir hikayesinin baş aktörleri sizlersiniz. Siz varsanız olur” diye konuştu.

 VATANDAŞ MAĞDUR OLMAYACAK

 Bayraklıda imar barışından yararlanıp kentsel dönüşüme girecek vatandaşların mağdur olmayacağı rıza gösterecekleri yerinde dönüşüm çözümleri sunacaklarını söyleyen Zeybekci, şöyle devam etti: “İzmir’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10 katına çıkaracağız. Denizli’de göreve geldiğimizde, orada da park yoktu. En güzellerini yaptık. İzmir’e de en güzellerini yapacağız. Çocuğunuzla torununuzla muhteşem parkta piknik yapacaksınız. Buradaki işletmeleri belediye çalıştıracak, size en güzel hizmeti en ucuz haliyle sunacak. Bu parklardan biri de Bayraklı’da olacak.”

 EV ZİYARETLERİNE DEVAM

 Mevlana Mahallesi’nde yaşayan Mardin Dargeçit Karabayırlılar’ın daveti üzerine ev ziyareti gerçekleştiren Zeybekci, kanaat önderleriyle bir araya geldi. İzmir’in birikmiş sorunlarından örnekler vererek bunun kentin kaderi olmadığını, İzmirlilerle talihinin değişeceğini söyleyen Zeybekci, bir dip dalganın geldiğini kaydetti.

yeşil mah.
25/03/2019 , 20:54:58
tebrikler...
Tarafsız ve objektif yayıncılığınızı önemsiyoruz. Tebrikler..
İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez Menderesli üreticileri sevindirdi. Değirmendere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 200 tonluk salatalık alım sözleşmesi imzalayan Başkan Soyer, "Benim köylüm, çiftçim ürettiğinin karşılığını alamıyorsa, yaptığım asfaltın, köprünün kıymeti yok. Üreticim döktüğü terin karşılığını alacak. Asli görevim budur" dedi.
11/07/2020 , 14:55:32
EKONOMİ ve İŞ DÜNYASI
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir’in yaz aylarında su sıkıntısı çeken 6 ilçesinde 30 adet su kuyusu daha açacak. Çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.
11/07/2020 , 14:43:32
SAĞLIK ve ÇEVRE
Uzay Kampı Türkiyede yaz kamplarına geri sayım başladı. Temmuz ve Ağustos aylarında sunulmak üzere 7-15 yaş grubundan çocuklara ve yetişkinlere özel farklı programlar düzenleyen kamp, 20’nci yılına özel kurguladığı “Uzay Serüveni 2020” programıyla kapılarını tekrar açmaya hazırlanıyor.
11/07/2020 , 12:24:31
EĞİTİM ve SPOR
İzmir Fırıncılar Odası artan maliyetleri ileri sürerek ekmek fiyatlarına yüzde 20 zam yaptı.
10/07/2020 , 00:44:05
EKONOMİ ve İŞ DÜNYASI
Sarı Ailesi’nin büyüğü, Ak Parti Gaziemir Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca’nın kayınbabası, işadamı Muzaffer Sarı vefat etti.
09/07/2020 , 18:56:33
GAZİEMİR
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”
09/07/2020 , 11:27:48
SİYASET
 
Köşe Yazarları
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin