Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

”SARNIÇ’A VAATLERİNİ BUGÜNE KADAR TUTMADILAR. YİNE VAAT EDECEKLER”

Facebook'ta paylaş
Sarnıç Cumhuriyet Alanı’nda düzenlediği mitinge konuşan Millet İttifakı Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda 2B tapuları konusunda Ak Partili vekilleri kendi verdikleri sözü inkar etmekle eleştirdi. Arda “Hep vaat ediyorlar. Seçim sonrasında verdikleri sözleri unutuyorlar” dedi.
24/03/2019 , 23:04:28

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nın ortak adayı CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda Gaziemir Meydanı’ndan sonra Sarnıç Cumhuriyet Meydanı’nda da bir miting yaptı.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Av.Sevda Erdan Kılıç, İzmir milletvekilleri Atilla Sertel, Tacettin Bayır, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ve İyi Parti İlçe Başkanı Beyhan Mutlu’nun da katıldığı mitingi coşkulu bir kalabalık takip etti.

Millet İttifakı’nın ortak adayı CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda mitinge yaptığı konuşmada Sarnıç’ın 2B tapu sorunu dahil olmak üzere bölgede yaşanan sorunlara ve çözüm önerilene değindi.

Arda konuşmasında şunları söyledi;

60 günde 60 bin kişiyi gezebilirdim. Gaziemir’de yaklaşık 150 bin kişi yaşıyor. Haklı olarak 70 yada 80 bin kişiye ben ulaşamayacağım. Sadece broşürlerime, resimlerime bakarak sandığa gidecekler. Ama vatandaşlarımız haklı olarak belediye başkan adayını görmek istiyor. Belediye başkanıyla konuşmak istiyor. Sevgili dostlar bu süreçte çok güzel, çok iyi insanlarla tanıştım. Gaziemir’de birbirinden değerli çok özel insanlar yaşıyor. Ama tabii ki bu arada vatandaşlarımızın sorunlarını da dinledik. Onlarla dertleştik. Şu ana kadar aldığımız notlar 100 sayfayı geçti. Gaziemir enteresan bir bölge her tarafında ufak tefekte olsa sorunlar var. En küçük sorunu dahi vatandaşlarımız çözmemiz için bize iletiyorlar. Haklılar çünkü karşılarında bir hafta sonra (AKP’nin yaptırdığı ankete göre) yüzde 63 oyla belediye başkanı seçileceğini biliyorlar. Sizlere hitap ederken bir belediye başkanının sorumluluğunda hitap ediyorum. Bugüne kadar yaptığım bütün toplantılarda özellikle bir şeye dikkat çektim. Bir oyluk çok büyük bir gücünüz var! Bu gücü doğru olduğuna inandığınız yöne kullanın. Benim sorumluluğum 1 Nisan’dan sonra başlıyor. Esas sorumluluk şu anda sizde! Önünüzde bir haftalık bir süre kaldı. Bu süre içerisinde bizleri bir daha araştırın. Bir daha sorun! Ben iyi bir insanım. Bizler iyi insanlarız.  Dün Gaziemir’de bir miting yaptık. Bu mitingde Gaziemir’in kuruluşundan bugüne kadar görev yapmış, başta kurucu belediye başkanı dedem Abdullah Arda olmak üzere, İsmet Kılıç’a kadar bugün hayatta olmayanları rahmetle andım. Hayatta olan Adnan Yüksel ve görevde olan Halil İbrahim Şenol’u hürmetle andım. Hepsinin Gaziemir’e katkıları oldu. Hepsine minnet borçluyuz. Hepsine Gaziemirliler adına çok teşekkür ettim. Ama bugün Sarnıç’tayız. Bugünde Sarnıç’a kurulduğu günden bugüne belediye başkanlığı yapmış İsmail Acar başkanımıza ve Şeref Bozkurt başkanımıza Sarnıçlılar adına da emekleri çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar! Sevgili dostlar bende Pazar günü vereceğiniz emanetiniz yüreğime, aklıma kazıyacağım. O’na layık olmak için çok çalışacağım. Arkadaşlarımla birlikte çok çalışacağız.

Sevgili Sarnıçlılar 58 yaşındayım. Gaziemir’in 50 yıllık geçmişinin kurumsal hafızasına sahibim. Sarnıç’ın ilk kurulduğu günden bu yana gelişimini biliyorum. Gaziemir’in 16 mahallesinin geçmişini biliyorum. Sorunlarını biliyorum. 2004-2009 yılları arasında İzmir İl Genel Meclis Üyeliği yaptım. İzmir’in en büyük yerel yönetimi İzmir İl özel İdaresi’nin karar organı olan il genel meclisinde 5 yıl görev yaptım. Mali müşavirim, mesleğim gereği plan ve bütçe komisyonunda çalıştım. Özel idare denetim kurulu başkanlığını yaptım. Balçova Termal Tesisleri’nin yönetiminde, denetiminde ve ihale kurullarında görev yaptım. Kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının mütevelli heyetinde görev yaptım. En üst yerel yönetiminde 5 yıl görev yaptım. Bu konuda büyük tecrübeler edindim. Şimdi bu kazandığım tecrübelerimi Sarnıçlılara, Gaziemirliler hizmet etmek için karşınızdayım.

Sevgili dostlar Sarnıç’ın sorunlarını çok iyi biliyorum. Evet 2B problemleriniz var. Dolaşıyorum benden tapu isteyen vatandaşlarımız var. Bazı vatandaşlarda diyor ki ‘benim tapuya ihtiyacım yok. Her seçimde 7-8 tapum oldu. Ben istemiyorum. Olmayanlara versinler diyor (!) Bu toprakların kira bedellerini ecrimisilleri milli emlak müdürlüğü topluyor. Ama iş tapu vermeye gelince belediyeleri hedef gösteriyorlar. Bu doğru değil. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 5 yıl önce buraya geldiler. ‘6292 sayılı yasanın 7 maddesinin birinci fıkrasının a bendini şu metinle değiştireceğiz’ dediler. ‘Tapularınızı vereceğiz’ dediler. ‘Bize oy verseniz de vermeseniz de bunu gerçekleştireceğiz’ dediler. Seçimden sonra gittiler ses seda çıkmadı! O günkü İzmir milletvekilimiz Erdal Aksünger onların önerdiği ‘6292 sayılı yasanın 7 maddesinin birinci fıkrasının a bendini onlarım bire bir aynı metnini meclis gündemine öneri olarak getirdi. Kendi kendilerini inkar ettiler maalesef bu teklifi AKP milletvekilleri oylarıyla ret ettiler! Bugün yine gelecekler! Yine vaat edecekler! Yine seçimden sonraya havale edecekler! Sarnıç oy vermese onlara, ben seçildikten sonra ne yapacak sınız? Bu tapuları verecek misiniz? Ama broşürlerinde ‘söz verdik çözdük’ diyorlar!  

Sevgili Sarnıçlılar tabii ki sorunlar 2B ile bitmiyor. Sarnıç’ta en çok özüm beklenen sorun kapalı pazaryeri sorunu! Şu anda piknik alanın sağ tarafında yaklaşık 12 dönümlük bir arazi var. Tahsisi Gaziemir Belediyesi tarafından alınmak üzere! Biz göreve geldikten sonra O’nu inceleyeceğiz. O’nu kapalı pazaryeri yapmak için kullanabiliriz. Kullanabiliriz diyorum. Yapamayacağımız işlerin sözünü bugüne kadar vermedim. Onlar ‘yapacağız’ diyorlar! Ben araştıracağız diyorum! Tabii ki bu sorunu çözmek isterim. Bu üzerinde bulunduğumuz burası bu meydan pazaryeri olarak kullanılamaz mı? Altının otopark olduğu güzel bir meydan olarak yeniden düzenlenip çok amaçlı bir şekilde kullanılmaz mı? Bunlar örnekleri Avrupa’da olan şeyler. Oralarda şehrin en güzel yerini haftada bir defa pazar olarak kullanıyorlar. Portatif sistemleri var. Gelip kuruyorlar. İnsanların en kolay şekilde ulaşarak kullanıyorlar. İnşallah bu sorunu çözmek benim belediye yönetimime nasip olur!

Sarnıç’ın başka problemleri var trafik problemi var. Trafik problemiyle ilgili Kısıkköy’den gelen Çamlık Caddesi’ni Buca-Bornova istikametine bağlanma durumu var! Ormanın içinden geçen bir arazi bu konuda girişimlerde bulunacağım. Bu arazilerin belediyeyi tahsisini başarabilirsek bu yolu açarak Sarnıç trafiğini rahatlatmak inşallah bana nasip olur! Yine kipanın orada bir üst geçit var. Orada da trafik var. Köprünün genişletilmesini istiyor vatandaşlarımız. Ama ben o köprünün genişletilmesiyle o sorunun çözülebileceğini düşünmüyorum. Teknik olarak inceleyeceğiz. Köprünün her iki ayağında da birer trafik lambası var! O trafik lambaları olduğu müddetçe köprü genişlese dahi köprünün üstünde yirmi araba daha bekler trafik lambasında takılır kalır! Kipanın önündeki Sarnıç kavşağı yeniden düzenlenebilir. Benim bu konuda bir önerim var. İnşallah Büyükşehir Belediyesi’yle o kavşağı yeniden düzenlediğimizde trafiğin akşında engelleri ortadan kaldırmış olacağız.

Sarnıç Anadolu’nun her tarafından göç almış, hatta Balkanlar’ın her yöresinden göç almış herkesin birlikte yaşadığı bir bölge. Sarnıç’ta Doğu kökenli vatandaşlarımız yaşıyor. En büyük talepleri Taziye Evleri! Farklılıklar bizim zenginliklerimiz! Bu ülke yüz yıldır bir arada yaşamayı başarmış insanların ülkesi! Bu ülkenin beka sorunu falan yok! Taziye Evleri’ni yapmak inşallah bana nasip olur!

Sarnıç ile ilgili asıl bir başka bir proje var. Bir metro var!  

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım master planında orta ve uzun vadede bir metro projesi var. Sarnıç Hürriyet Mahallesi’nden başlıyor, tüm Sarnıç’ı içine alıyor, oradan, havaalanına ve Emlak Bank evleri sonuna, oradan Abdülhamit Yavuz Caddesi üzerinden Abdullah Arda Meydanı ve buradan Eski İzmir üzerinden İzmir Merkeze giden 17 kilometrelik metro hattı var. Orta ve uzun vadede olan bir proje 10 yıl çok uzun bir süre değil. Ben bir hafta sonra Gaziemir Belediye Başkanı olacağım nasipse! Ama aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olacağım. Buradan 6 arkadaşımda büyükşehir meclis üyesi olacak! Bizim en büyük görevlerimizden birisi orta ve uzun vadede düşünülen bu metro projesini en azından benim dönemimde projesinin yapılması, yatırım programına alınmasını sağlasam bile kendimi çok başarılı kabul edeceğim!”

Arda Gaziemir genelinde yapacağı çalışmalardan da örnek verirken sözlerini şöyle tamamladı;

“Seygili Sarnıçlılar çok enerjik birisiyim. Kimseye yalan söylemedim. Vaatte bulunarak oy istemedim. Bugün seçime bir hafta kaldı. Bugün oylarınızı istiyorum! Temiz, aydınlık, çok çalışan birisiyim! Biz Göçmenler çalışkan insanlarız! Bugüne kadar geldiğim noktaya dişimle, tırnağımla geldim! Kimseden cv toplamadım! ‘Cv verin seçimden sonra sizi işe alacağım. Sizi serbest bölgeye alacağım. Sizi hastanelere alacağım. Sizi belediyelere alacağım’ kimselere demedim! Ama iş yaratmak için çok çalışacağım. En hassas duygunuz çocuklarınızın işsizliğiyle ilgili oyun oynayıp sizin oyunuzu alıp bir daha buraya gelip hiç birinizin yüzüne bakamam! Samimiyetimize inanmanızı istiyorum. Dürüstlüğümüze inanmanızı istiyorum. En az yüzde 60 oy alarak rekor oyla seçileceğim. İlk 100 günde yapacaklarımız var. Beş yılda yapacaklarımız var! Beş yıl sonunda biz planlarımız yapıp ola ki bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza bırakacak projelerimiz var! Çok çalışacağız. Çok başarılı olacağız!”

 

 

 

Sarnıç
25/03/2019 , 23:32:34
Sarnıç
Boş laf hepsi.
Hulisi Kaykısız
25/03/2019 , 17:05:36
Chp
Sarnıç boş vaatlere pabuç bırakmaz \r\nYıllardır her seçim öncesi tapu sorunu çıkar ortaya yine biz cozeriz çözdük oldu bitti derler \r\nAma yine hiç birşey yok \r\n1 Nisan sabahı sayın belediye başkanımız olarak var gücünü ile calisacaginiza canı gönülden inanmaktayım
Mustafa Polat
25/03/2019 , 09:04:59
Hayırlısı olsun
Gaziemir'deSarnıç'da o kalabalığı gördüm ya başkanım.Bu iş bitmiş.ALLAHIN izniyle 1 Nisan'da konuşabilen,dürüst,dinamik,çalışkan,karizmatik bir başkanımız olacak.Ama siz rehavete kapılmayın.Bir hafta çok çalışın.
Sarnıç lı
25/03/2019 , 06:21:00
Güzel
Dürüst ve yerinde konuştun \r\nDürüst adam olmak herzaman kazandırır \r\nSarnıcı kazandın sende tebrik ediyorum
14/07/2020 , 11:47:27
GAZİEMİR
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 3 ayın ardından ilk kez toplandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yönetiminde gerçekleşen Temmuz ayı olağan birinci oturumunda Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeleri, ESHOT Encümeni Üyeleri ve Meclis İhtisas Komisyonları seçimi gerçekleşti.
14/07/2020 , 10:20:46
GÜNDEM ve KENTİMİZ
İzmir'i fetheden ilk Türk olan Emir Çaka Bey'in isminin verildiği meydanın tekrar onun adıyla yaşatılması isteniyor
13/07/2020 , 11:17:02
SİYASET
12/07/2020 , 11:52:57
SAĞLIK ve ÇEVRE
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği kıyı düzenleme projesi kapsamında Karşıyaka sahili yepyeni bir çehreye büründü. Spor ve aktivite alanları, çocuk oyun parkları, su bahçeleri, mini gölet ve dinlenme alanlarıyla her yaş grubundan İzmirliye hitap eden düzenlemeler büyük beğeni topladı.
12/07/2020 , 11:47:21
GÜNDEM ve KENTİMİZ
İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez Menderesli üreticileri sevindirdi. Değirmendere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 200 tonluk salatalık alım sözleşmesi imzalayan Başkan Soyer, "Benim köylüm, çiftçim ürettiğinin karşılığını alamıyorsa, yaptığım asfaltın, köprünün kıymeti yok. Üreticim döktüğü terin karşılığını alacak. Asli görevim budur" dedi.
11/07/2020 , 14:55:32
EKONOMİ ve İŞ DÜNYASI
 
Köşe Yazarları
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin