Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

GAZİEMİR ESNAFLARI KAHVALTIDA BULUŞTU

Facebook'ta paylaş
Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Gaziemir Esnaf Odası’nın düzenlediği esnaf buluşmasına Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz’da katıldı.
22/03/2019 , 20:59:36

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ortak organizasyonunda esnaf buluşması gerçekleştirildi.

Svalinn Hotel’deki kahvaltılı toplantıda 500 civarında esnaf bir araya gelirken Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz’da buluşmaya katılan davetliler arasındaydı.

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Beyen burada yaptığı konuşmada esnafların sorunlarını dile getirirken isteklerini de sıraladı. Su faturalarından yakınan Beyen “Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan esnafız! Bunun düzeltilmesi gerekir. Gaziemir Belediyesi’nde bir esnaf masası kurulmasını istiyoruz. Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz’ın bizlerin temsil edilmesi anlamında büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi kefalet Kooperatifi Başkanı ve Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Meclis Üyeliği Kontenjan 1.sıra adayı Metin Taşkın’da yaptığı konuşmada esnaf kredi kefaletin yaptığı çalışmalardan söz etti. Adaylık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Taşkın konuşmasında şunları söyledi;

“Amacımız Gaziemir ilçemizde esnaf ve sanatkarı bir araya getirmektir. Bu her iki kurumun esnaflar için ne kadar iyi işler yaptığını ortaya koyabilmek için ve bundan sonra ne yapabiliriz? Sizlere daha iyi nasıl  yardımcı olabiliriz diye bu kahvaltıyı düzenledik.

Gaziemir Esnaf kefalet kredi kooperatifi 1976 senesinde kurulmuş ve bugüne kadar hayatiyetini sürdürmektedir.Esnaf kefalet kredi kooperatifi hepinizin bildiği gibi Esnaf ve sanatkarların evleridir.Yani bu evlerinden işyerlerin de sermaye ile ilgili dükkanlarını ,bulundukları yerleri yürütebilmek için devlet tarafından sizlere intikal ettirilmiş bu paraları Esnaf kefalet kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkarlara dağıtmaktayız.

Bunu bilesiniz ki 15 yıl evvel bu kredi kooperatifi sizlere verilen bu kredilerin faizleri yüzde 79’lara kadar çıkmıştır. Ancak 2003-2004’ten sonra  sizlere verilen bu kredilerin faizleri yüzde 5 ile belirlenmiştir.Bu 5 yıl içinde ödenecek krediler içindir.Bir yıl içinde ödeyeceğim derseniz bu kredilerin faizleri yüzde 4’tür.Ve bilin ki Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin esnaf ve sanatkarlara ne kadar değer verdiğini ortaya koymaktadır.Bununla bitmemektedir.

Sevgili Esnaf kardeşlerim!

15 yıldan beri bu sistem ekonomi de yukarıya ve aşağıya doğru inişler olsa bile esnaf ve sanatkarlara verilen kredilerde her hangi bir değişiklik olmamıştır.

Yine cumhuriyet hükümetimizin almış olduğu kararla bir esnafımız otobüs almak istiyorsa o otobüsü almak için de 500 bin liraya kadar kredi vermektedir.Yine bunun faiz oranı yüzde 5’tir.

Eğer bir esnaf sanatkar bu iş yerinde kiracı olarak bulunuyor ise; Bir yıldır bura da kiracı olarak bulunduğunu ispat halinde bu iş yerini satın alabilir.10 yıl vadeli yine yılda yüzde 5 faiz olmak üzere sizlere 500 bin lira kredi vermekteyiz.

Tabi ki bunları anlatırken kurumumuzu tanımayanlar olabilir. Onun için diyorum ki;

Her esnaf manavından, bakkalına, marketinden, tornacısına ve bisikletçisinden bütün esnaf ve sanatkara kapımız açıktır.Herkes gelip devletin size sunmuş olduğu bu imkanlardan istifade etmesini bekliyorum.

Değerli esnaf kardeşlerim;

Gaziemir’de 31 Martta yapılacak mahalli seçimlerde davet buyurdular. Nazmi Yılmaz başkanımla birlikte Gaziemir Belediye Meclisi’nde görev verdiler. Bu yaştan sonra bu görevi kabul etmem pek mümkün değildi. Ama bir tek düşüncem vardı. Gaziemir’e hizmetse doğduğum yere hizmetse  hayır demem mümkün değildi! O nedenle 31 Mart’tan sonra da sizin, Gaziemir’in kalkınması, gelişmesi ve sosyal tesislerin daha çok olabilmesi için tabi ki taraf olmanızı, nereye taraf olmanızı asla ve asla bir siyasi partiye taraf olmanızı değil, Gaziemir’de sizlere bu hizmetleri sunabilecek olan kişileri ve dolayısıyla Gaziemir’e taraf olmanızı istiyorum. Gaziemir’in gelişmesine taraf olmanızı istiyorum. Gaziemir’de okulların yapılmasına taraf olmanızı istiyorum. Gaziemir’de çok ciddi bir kültür merkezinin olması tarafında olmanızı istiyorum. Bu düşüncelerle bana bu imkanı vermiş olan Nazmi Yılmaz’a  çok teşekkür ediyorum.”

Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye başkan Adayı Nazmi Yılmaz’da esnaflara hitap ederek vaatlerini açıkladı.

Belediye başkanlığı döneminde büyük marketlerin mahalle aralarında şube açmalarına izin vermeyeceğini söyledi. Yılmaz “Artık mahalle aralarında büyük marketlerin şubeleri rahat bir şekilde açılamayacak. Buna izin vermeyeceğiz. Esnaflarımız özellikle su paralarına yansıtılan katı atık bertaraf bedellerinden şikayetinde çok haklı. Çünkü İzmir’in en pahalı atık bedeli ödeyen ikinci ilçesiyiz. Buradan söz veriyorum. Belediye başkanı seçildiğimde Gaziemir esnafı İzmir’de en az katı atık bertaraf bedeli ödeyen ilçe olacak” dedi.

Bir esnafın Gaziemir hükümet konağının ne zaman yapılacağı yolundaki sorusuna da cevap veren Nazmi Yılmaz “Hükümet Konağı’nda Mayıs başında ihalesine çıkılacak ve çok kısa süre içinde de tamamlanarak hizmete girecek. Burada Gaziemir’de tüm devlet kurumları bir arada olacak. Gaziemir Tapu Dairesi çok geniş bir hizmet alanına sahip olarak Gaziemir’e yeniden geri gelecek”dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Atilla Kaya da yaptığı konuşmada İzmir ve Türkiye değerlendirmelerinde bulunurken CHP’li belediyelere yüklendi.  Kaya Yılmaz başta olmak üzere belediye meclis üyesi adaylarına atıf yaparak “Gaziemir’i ve İzmir’i kalkındıracak arkadaşlarımız görev bekliyor.” dedi.

  

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

14/07/2020 , 11:47:27
GAZİEMİR
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 3 ayın ardından ilk kez toplandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yönetiminde gerçekleşen Temmuz ayı olağan birinci oturumunda Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeleri, ESHOT Encümeni Üyeleri ve Meclis İhtisas Komisyonları seçimi gerçekleşti.
14/07/2020 , 10:20:46
GÜNDEM ve KENTİMİZ
İzmir'i fetheden ilk Türk olan Emir Çaka Bey'in isminin verildiği meydanın tekrar onun adıyla yaşatılması isteniyor
13/07/2020 , 11:17:02
SİYASET
12/07/2020 , 11:52:57
SAĞLIK ve ÇEVRE
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği kıyı düzenleme projesi kapsamında Karşıyaka sahili yepyeni bir çehreye büründü. Spor ve aktivite alanları, çocuk oyun parkları, su bahçeleri, mini gölet ve dinlenme alanlarıyla her yaş grubundan İzmirliye hitap eden düzenlemeler büyük beğeni topladı.
12/07/2020 , 11:47:21
GÜNDEM ve KENTİMİZ
İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez Menderesli üreticileri sevindirdi. Değirmendere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 200 tonluk salatalık alım sözleşmesi imzalayan Başkan Soyer, "Benim köylüm, çiftçim ürettiğinin karşılığını alamıyorsa, yaptığım asfaltın, köprünün kıymeti yok. Üreticim döktüğü terin karşılığını alacak. Asli görevim budur" dedi.
11/07/2020 , 14:55:32
EKONOMİ ve İŞ DÜNYASI
 
Köşe Yazarları
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin