Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

AK PARTİ ADAYI GÖRMEZ"SUBAŞI, 31 MART’A HAZIR"

Facebook'ta paylaş
Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, mahalle mitinglerine Subaşı ile başladı. Kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Görmez, 5 yıllık görev süresi boyunca ilçeye kazandırdığı hizmetleri anlatıp, 31 Mart’ta destek istedi. Toplantıya AK Parti MKYK üyesi ve İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya da katıldı
20/03/2019 , 09:39:01

Yerel seçim çalışmalarına mahalle mitingleri ile devam eden Cumhur İttifakı adayı ve mevcut Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Subaşı’da yoğun ilgi ile karşılandı. AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık’ın da katıldığı toplantıya Subaşı’lı vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Mitingin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, “Önümüzde iki aday profili var. Biri 10 yıl boyunca belediye başkanlığı yapmış ve Subaşı’ya hiç gelmemiş, bu bölgeye hiçbir hizmeti olmamış eski başkan, diğeri de 5 yıldır ilçemize sayısız hizmetlerde bulunmuş, sürekli sizlerin içinde olan, kapısı herkese açık olan mevcut Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez. Asfalt ve kilit taşı çalışmalarından kaldırım çalışmasına, aydınlatma çalışmalarından, altyapı ve üstyapı çalışmalarına kadar, partili partisiz ayrımı yapmadan her bölgeye eşit hizmet götüren sayın Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez’e hem şahsım hem de sizler adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

GÖRMEZ, “HÜKÜMET-BELEDİYE EL ELE VERDİK”

 

TORBALI’NIN hem kamu yatırımlarında, hem de belediye hizmetlerinde tarihi bir dönem yaşadığını belirten Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Torbalı’da yerel ve genel iktidar el ele verdik sağlıktan eğitime, ulaşımdan altyapıya, sosyal yaşam alanlarından belediye hizmetlerine kadar ilçemizin ne eksiği varsa tek tek giderdik. 2014’te göreve gelince önce belediyeye çeki-düzen verdik, ondan sonra da hizmetlerimize başladık. Onlar engelledi biz hastane kazandırdık, onlar engelledi biz 36 adet okul kazandırdık, onlar engel olmaya çalıştı biz yol yaptık, kaldırım yaptık. Farklı alanlarda ve farklı boyutlarda 300’den fazla belediye projesi ürettik. Hizmet ağımızı Torbalı’nın tamamına yaydık. Yaptığımız hizmetlerin yanında devam eden projelerimiz var. Yeşilköy’den Subaşı’ya kadar ilçemizi ışıl ışıl yapacağız. İzmir-Aydın asfaltının duble yol çalışmaları devam ediyor. Millet bahçemiz, yeni belediye hizmet binamız yakın zamanda hizmete girecek. Sosyal marketimizle, TOREV vakfımızla, Evde Bakım Birimimizle her zaman sizlerin yanında olduk” dedi.

 

“43 TRİLYON BORÇLA ALDIK, 300 BİN METREKARE YER SATIN ALDIK”

 

Göreve geldiğinde belediyenin 43 Trilyon borç batağında olduğunu ve belediyenin hizmet üreteceği 1 metrekare yeri olmadığını belirten Başkan Görmez, “Göreve geldiğimizde belediyenin 43 Trilyon borcu vardı. Hizmet edeceğimiz 1 metrekare yeri yoktu. 5 yıllık görev süremiz içerisinde belediyemize 300 bin metrekaresi satın alma yoluyla, 700 bin metrekaresi de tahsis yoluyla yer kazandırdık. Sağda solda sattığımız iki arsayı söylüyorlar, o yerleri onlar kat karşılığı verecekti, pazarlığını bile yapmışlardı, biz o yerleri kurtarıp değerinin üstünde bir rakama satıp buradan gelen parayla da binlerce metrekare yer satın aldık, borç ödedik, proje ürettik. Belediyenin bir kuruşu benim yada arkadaşlarımın boğazından geçtiyse bize haram zıkkım olsun” dedi. 5 Yıldır kapısının herkese açık olduğunu da belirten Başkan Görmez, 31 Mart seçimlerinde Subaşı halkından destek istedi.

 

VALİLİK İZMİR’E ÖZEL KANUN ÇIKARDI

 

İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili ilçelere hizmet götürmediğini ve ayrımcılık yaptığını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Valilik İzmir için özel karar aldı, bundan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin yapmadığı hizmetleri İzmir Valiliği yapacak. Büyükşehir’den kaynaklanan bütün sorunlarımız tek tek çözülecek. Sizleri namerde muhtaç etmeyeceğiz” dedi. Subaşı’nın bugün altyapıyı değil doğalgazı konuşması gerekirdi diyen Kaya, “Bizim bir an önce altyapı sorunlarını çözüp artık doğalgazı konuşmamız lazım. Çünkü Torbalı ve Subaşı halkı hizmetlerin en güzelini hakkediyor. Allah nasip ederse ilçemize artık üniversite istiyoruz, hem de 1 tane değil, 3 tane üniversite istiyoruz” dedi.

 

ÜRETİCİLERE YÜZDE 60 DESTEK GELİYOR

 

Torbalı Belediyesi ile İzmir Ticaret Odası’nın iki ortak proje geliştirdiğinin müjdesini veren Kaya, “Torbalı’ya iki büyük müjde vermek istiyorum. Torbalı Belediyesi ile İzmir Ticaret Odası iki ortak proje geliştiriyor, birincisi Torbalı’ya bir mobilya organize sanayi bölgesi kurup yüzlerce firmaya ev sahipliği yapacağız. İkincisi de ilçemize bir adet Tarım ve Hayvancılık Organize sanayi bölgesi kuracağız, burada üretim yapan siz değerli üreticilerimize yüzde 60 destek vereceğiz” dedi. Kaya sözlerine; “Ne içinizden seçilmiş bir milletvekili olarak şahsım, ne de Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez bulunduğumuz makamlarda siz değerli hemşerilerimize siyaset yapmadık. Kapımızı herkese açık tuttuk, kimseyi ayırmadan, sizlerin derdine çare olmaya çalıştık. Çünkü biz Torbalı’ya ve Torbalı halkına sevdalıyız. Şimdi de diyoruz ki İnşallah sizlerin teveccühü, Rabbim’in de takdiri ile 31 Mart’ta durmak yok, Adnan Yaşar Görmez’le hizmete devam” şeklinde tamamladı.

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

Çocukluk yıllarından beri büyük merakla takip ettiği Geleneksel Türk Ebru Sanatı’na, emekli olduktan sonra önce amatör olarak, ardından profesyonel olarak gönül veren İzmirli sanatçı Zeynep Sakka ilk kişisel sergisini Bodrum’da açacak.
19/10/2019 , 13:51:29
KÜLTÜR SANAT
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) 2019-2020 sezonunun açılışını pop müziğinin sevilen sanatçılarından Işın Karaca ve İzmir Metropolitan Orkestrası ile yaptı.
19/10/2019 , 13:48:45
KÜLTÜR SANAT
TRT 1’de yayınlanan İncir Ağacı dizisinde oynayanlardan biri de Gaziemirli oyuncu Fatih Erdoğmuş!
19/10/2019 , 13:38:03
KÜLTÜR SANAT
İzmir Büyükşehir Belediyesi Alman Federal Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Türk-Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi (TAMEB) protokolünü imzaladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek proje sürdürebilir tarımsal teşvik ve kentteki istihdama yönelik farklı çalışmaları kapsıyor.
18/10/2019 , 22:53:35
EKONOMİ
18/10/2019 , 22:49:59
EĞİTİM
Başkan Halil Arda’nın yönettiği belediye meclis toplantısında Ak Parti, MHP muhalefeti 2020/2024 stratejik plana ‘evet’ derken, bu planın 2020 performans programına ise ‘hayır’dedi. Performans Programı CHP’li belediye meclis üyeleri çoğunluğu ile kabul edildi. Gaziemir Belediyesi’nin 2020 Gelir-Gider Tahmini Bütçesi 160 milyon lira olarak belirlendi. 3 saat süren görüşmeler sırasında söz alan meclis üyeleri, belediyenin bütçe ve teknik konularını konuşmaktan çok, ülke konularını gündemindeki konularla daha çok ilgi göstermeleri dikkat çekti.
18/10/2019 , 13:48:59
GAZİEMİR
 
Köşe Yazarları
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
1984 yılında İzmir Gaziemir’de doğdu. İlkokulu Yahya Kemal Beyatlı İlkokul...
Editörün Seçtikleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin