Genel Başlıklar

KENT GÜNDEMİ

GAZİEMİR GÜNDEMİ

EKONOMİ

SİYASET

YAŞAM ve MAGAZİN

KÜLTÜR ve SANAT

ÇEVRE ve SAĞLIK

EĞİTİM ve SPOR

Site Haritası

ANASAYFA

Foto Galeri

Video Galeri

Linkler

Künye

İletişim

Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

Zeybekci:Seferberlik başlatıp sorunları çözeceğiz

Facebook'ta paylaş
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Habertürk televizyonunda katıldığı Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı, İzmir’in gündemindeki sorunları, 21’nci yüzyıldaki İzmir hayalini ve projelerini anlattı.
13/03/2019 , 09:15:27

 

İzmir’in dünyanın en güzel şehri olduğunu, fakat dünyadaki hızla değişimde şehirler yarışında geri kaldığını belirten Zeybekci, projelerini en ince detaylarıyla aktardı.

İzmir’de binlerce kişiyle görüşerek yaptıkları tespitlerde, kentin öncelikli sorunlarının ulaşım, trafik, altyapı, hava kirliliği, otopark, çöp, çarpık yapılaşma, kanalizasyon ve işsizliğin olduğunu belirlediklerini aktaran Zeybekci, buna yönelik çözümler getirecek, kenti 21’nci yüzyıla taşıyacak projeleri 10 Numara İzmir başlığı altında topladıklarını belirtti.  

Mega projelerin İzmir’de kesiştiğini, dünyanın en avantajlı coğrafyasında bulunan İzmir’in kendini buna hazırlaması gerektiğini vurgulayan Zeybekci, “31 Mart seçimlerinde seçilecek kişi, İzmir’in 21’nci yüzyılının ikinci çeyreğini planlayacak, nerede yer alacağının yol haritasını çizecek” dedi.

Bu amaçla hazırladıkları projeleri hakkında bilgi veren Zeybekci, trafik, otopark, kanalizasyon, ulaşım problemlerini kısa sürede halledeceklerini belirterek şu bilgileri verdi:

“10 Numara İzmir kitabımız vatandaşımıza sözümüzdür. 1 Nisan’dan itibaren 3 ay boyunca yorulmayacağız gerekirse belediyede sabahlayacağız. Teknik anlamda projelerimizi hazırlayacağız. Belediyede çok kabiliyetli arkadaşlarımız var, birlikte seferberlik başlatarak hizmetkar belediyecilik anlayışını en ücra yerdekine kadar ulaştıracağız. 6 ayda tek çukur kalmayacak, en uzak yerdeki köyümüz dahil olmak üzere. 9 ay İzmir’e gelmeyen biri acaba yanlış mı geldim diyecek. Onbinlerce konutu dönüştürene kadar mimari bir estetikle boyayacağız. Karaburun Urla bölgesinde dünyanın en avantajlı Bilim, Teknoloji ve Yazılım vadisini kuracağız, dünya pazarına sunduğumuzda dünya devlerini buraya çekeceğiz.”

Film dizi sektörümüzü de bu bölge içine çekeceklerini ifade eden Nihat Zeybekci, “Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, ihtisas bölgeleri, turizm yatırım alanları oluşturup, altyapısını, üstyapısını tamamlayıp, yatırımcıya cazip hale getireceğiz. Çiğli Havaalanı’nı lojistik, hava kargo ve e-ticaret serbest bölgesi haline getireceğiz. Alsancak limanının konteynerlerin, tırların olduğu bir liman değil kurvaziyer limanı, yat limanı haline getireceğiz. Kadifekale’den, muhteşem bir kanalla yeşil vadiye dönüştüreceğimiz Yeşildere üzerinden Smyrna’ya kadar olan alanı, Kemeraltı’nı tarihi kent merkezi haline getireceğiz. Bölgeye dünyanın iddialı medeniyetler müzesini kuracağız” dedi.

 VATANDAŞI ZULÜMDEN KURTARACAĞIZ

İzmir’de 44.28 liralık su tüketimine toplam 335 lira gelen faturayı göstererek ilçe belediyesine 234.95 lira katı atık toplama bedeli ödendiğine dikkati çeken Zeybekci, “Başka şehirlerde bu uygulama yok. İzmir Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor, bu ek payları üzerine koyduğunuzda dünyanın en pahalı suyunu kullanmış oluyor. İlk meclis toplantısında bu ek ücreti kaldıracağız, vatandaşı bu zulümden kurtaracağız. Ayrıca 0-20 ton arası su kullanımında yüzde 50 indirim yapacağız” diye konuştu.

Öğrenci biletinde, tam biletin yüzde 70’i oranında ödenen payı yüzde 50 indireceklerini, tek bilekle 90 dakikalık seyahat süresini ise 120 dakikaya çıkaracaklarını açıklayan Zeybekci, ulaşımda, okulda, kütüphanelerde ücretsiz internet hizmeti vereceklerini de bildirdi.

 BELEDİYE ŞİRKETİ KOOPERATİFLERİ KALKINDIRACAK

İzmir’in tarımsal gayri safi hasılada Türkiye’de ikinci, süt üretiminde ise ilk sırada yer aldığını vurgulayan Zeybekci, mandalinadan incirde, kirazdan tulum peynirine, deniz ürünlerine önemli yöresel ürünlerin bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Belediye bünyesinde kuracağımız şirket kooperatiflerin, çiftçinin, üreticinin koruyucusu, destekleyicisi olacak. İhtiyaç duyulduğu zamanlarda, üreticinin ürünlerine sahip çıkılması gerektiğinde soğuk zincirde koruma, depolama, paketleme, pazarlama görevini üstlenecek. Ayrıca yöresel bu ürünlerin her birini dünya markası haline getirmek için kooperatiflerle gerekli çalışmaları yapacak. Kar amacı güden değil, üreticiye katkı sağlayan bir şirket olacak. Üreticiden peşin alacak, satıcıya vadeli verecek. Çiftçimizin ihtiyaçlarını da toptan alarak sıfır faizle vadeli ya da ürün hasadında öneme şekliyle verecek.”

Belediye şirketinin kooperatifleşmeye karşı olarak algılayanların “kendi niyetlerini, zihniyetlerini yansıttığını” söyleyen Zeybekci, “Ekonomiden bi-haber olursanız böyle yorumlarsınız. Markalaşmış ürünlerin belli başlı dünya şehirlerinde satış noktalar vardır. Biz de ürünlerimizin bu noktalara kadar ulaşmasını sağlama, destekleme, çiftçimizi geliştirme hedefindeyiz. Bu kooperatiflere karşı olmak değil, kurulmasına, korunmalarına yardımcı olmaktır. Kooperatifleri her ilçede oluşumunu sağlayarak destekleyeceğiz. İzmir’in muhteşem ürünleri, tüm dünyaya sunacak. Şirket aynı zamanda deniz ürünleriyle ilgili de devrede olacak” diye konuştu.

 BELEDİYELERE AKTARILAN KAYNAKLAR

İzmir’e genel bütçeden verilen payın düşük olduğu iddialarına ilişkin soru üzerine Zeybekci, kişi başına gönderilen paylarda Kocaeli’nin ilk, İzmir’in ise ikinci sırada yer aldığı bilgisini verdi. Bu iki ilin önde olmasının petrokimya tesislerine ev sahipliği yapması ve oluşan vergiden pay ödenmesinden kaynaklandığını bildiren Zeybekci, Ulaştırma Bakanlığı’ndan İzmir Metrosu’na ayrılan ödenekle ilgili de şu bilgiyi verdi:

“Ankara, İstanbul, Konya’daki bazı raylı sistem yatırımlarına da yakın oranda bir bütçe ayrılmış. Bunlar iz ödeneğidir. Devlette işlerin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, böyle konuşursunuz. Projenizi yapın, gerekli çalışmayı tamamlayın ve dosyayı getirin, devlet bu izden yola çıkarak gerekli parayı projeye aktarır. Devlet niyetini koymuş, bununla ilgili proje gelsin bütçe çıkarayım diyor. Antalya’ya 17 yılda yapılan toplam kamu yatırımı 40 milyar, İzmir’e 6 yılda yapılan kamu yatırımı ise 67 milyar lira. Devlet bu konularda haksızlık yapmaz. Ulaştırma Bakanlığı’nda onay bekleyen, çalışmaları bitirilerek dosya haline getirilmiş bir proje yok. Ekonomi Bakanlığı yaptığım dönemde yatırımların konuşulduğu kurulun üyesiydim, İzmir’in bir evladı, Ege’nin bakanı olarak belediye başkanları bir kere sorunumuz var, şurada takıldık diye yanımıza gelmedi. Trafiği rahatlatan Konak tünelinden geçmemeye yemin etmiş belediye başkanı var.”

 Bir soru üzerine uzlaşma ve ittifaka karşı olmadığını, ama bunun açıkça söylenmesini, neyin karşılığında yapıldığının açıklanmasını istediğini belirten Zeybekci, ittifak yapılan partilere 103 meclis üyeliği verildiğini söyledi. Adaylığı açıklandığı proje açıklamayacağını duyuran CHP adayının birden fikir değiştirdiğine dikkati çekerek, “Biz, 10 numara projelerimizle İzmir’deki sorunlara dokunarak çözümlerini ortaya koyduk, kenti geleceğe taşıyacak düşüncelerimizi açıkladık. Birebir aynısının alındığını gördük” dedi.

YAPI YOĞUNLUĞU ARTIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

İzmir metropolünde bir metrekare yoğunluk artışına müsaade edilmeyeceğini bildiren Zeybekci, CHP’li belediye döneminde yapılan gökdelenlerin ise mülkiyet hakkına saygı duyacaklarını belirtti. Zeybekci, gökdelenlerin şehircilik bakanlığı onayıyla yapıldığı iddiasına ise “Tamamı büyükşehir ve ilçe belediyelerin onayıyla gerçekleştirilmiştir. Bayraklı Belediye Başkanının medyada internette açıklamaları var, onu izleseniz ayrıntıları öğrenirsiniz” yanıtını verdi.

 

CHP adayının “misafir” ifadesini “nezaketsizlik” olarak değerlendiren Zeybekci, bir soruya ise “Tunç bey İzmir’i bilmiyor” yanıtını verdi. Seferihisar’ın belediyecilik hizmeti anlamında başarısız bulduğunu ifade eden Zeybekci, 30 milyon belediye borcunun 10 yılda 130 milyona çıktığını, ayrıca bu süre zarfında belediye arsalarının satışından ise 200 milyon lira civarı gelir elde edildiğini belirtti. Belediye mülkü Eşek Adası’nın 1 milyon 350 bin liraya satıldığına dikkati çeken Zeybekci, bugünkü bedelin 84 milyon lira olduğunu ve satış rakamını düşük olarak değerlendirdi.

İZMİR’E BÜYÜK HAKSIZLIK

 21 yüzyılın ilk çeyreğinde İzmir’de yaşam tarzı probleminin gündeme getirilmesinin İzmir’e yapılacak en büyük haksızlık, gericilik, yobazlık olduğunu ifade eden Zeybekci, İzmir’de yaşam kalitesi sorunun bulunduğunu söyledi.

 

Nihat Zeybekci, “Tunç bey İzmir’i bilmiyor, İzmir’in arka mahallelerine girse, Bayraklı’nın, Karşıyaka’nın, Bornova’nın, Buca’nın arka taraflarına gitse vatandaşlarımızın yaşadıkları yerleri görse. İzmir Alsancak, Karşıyaka’dan ibaret değil. Arka mahallelerdeki vatandaşımızın parka, oyun alanlarına gitme mangal keyfini çıkarma imkanlarının olmadığını görür. Mangal da yaktığı yok zaten ama farklı noktalarda hayata geçirilecek İzmir bahçelerinde, millet bahçelerinde bunu yapabilecek” diye konuştu.

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

28/02/2020 , 20:56:21
KENT GÜNDEMİ
28/02/2020 , 10:09:27
KENT GÜNDEMİ
Köy Enstitülerinin kurucusu Hasan Âli Yücel, 59. ölüm yıldönümünde, Gaziemir’de düzenlenen “Laik, Demokratik, Bilimsel Eğitim Paneli” ile anıldı.
27/02/2020 , 10:23:54
EĞİTİM ve SPOR
Gaziemir Belediyesi ile İmge Cast Ajans birlikteliğinde düzenlenecek Oyunculuk Çalıştayı’nda ünlü sanatçılar; Gaziemirlilere temel oyunculuk, yaratıcı drama, müzik ve şan eğitimleri verecek
26/02/2020 , 09:37:09
KÜLTÜR ve SANAT
İzmir Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri kentte faaliyet gösteren gıda işletmelerini denetledi. 19 işletmeye idari para cezası, 2 işletmeye faaliyetlerinden ‘men etme’ cezası kesti.
25/02/2020 , 11:06:05
ÇEVRE ve SAĞLIK
Köy Enstitülerinin kurucusu, Milli Eğitim eski Bakanı Hasan Âli Yücel ölümünün 59. yılında, Gaziemir Belediyesi’nin düzenleyeceği "Laik, Demokratik Bilimsel Eğitim Paneli" ile anılacak
25/02/2020 , 10:49:30
EĞİTİM ve SPOR
 
Köşe Yazarları
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin
hatay escort izmit escort antalya escort bursa escort konya escort eskisehir escortcanakkale escort
" target="blank"> buy Instagram followers
" target="blank">
Genel Başlıklar

KENT GÜNDEMİ

GAZİEMİR GÜNDEMİ

EKONOMİ

SİYASET

YAŞAM ve MAGAZİN

KÜLTÜR ve SANAT

ÇEVRE ve SAĞLIK

EĞİTİM ve SPOR

Site Haritası

ANASAYFA

Foto Galeri

Video Galeri

Linkler

Künye

İletişim