Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

YILMAZ:SARNIÇLILAR ARSALARINI EMLAK BEDELİ ÜZERİNDEN ALACAK

Facebook'ta paylaş
27/02/2019 , 10:53:05

Ak Parti Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz yaptığı açıklamada Sarnıç’taki 2B arsa sorununu “Emlak Beyan Bedeli” üzerinden çözüleceğini söyledi.

Katıldığı bir programda bir soru üzerine konuşan Ak Parti Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz “Çevre ve Şehircilik Bakanımız sayın Murat Kurum Kurum ile yaptığımız görüşmede 2B ve maliyeye ait arazilerinin hak sahiplerine satışındaki esasın yeniden ele alınacağı sözünü aldık. Bakanımız buralardaki rayiç bedellerini parsel üzerinden değil bölgesel değerleme ile emlak beyanı üzerinden hesaplanacağı müjdesini verdi. Sarnıçlı hak sahibi hemşerilerimiz üzerinde evlerinin bulunduğu arsalarını emlak bedeli üzerinden alabilecekler. Örneği emlak beyanı olarak 62 lira olan bir yerde yüz metrekarelik bir arsayı 6200 lira gibi cüzi bir bedel karşılığı sahibi olacaklar” dedi.

Sarnıç\'tan 2B mağduru
02/03/2019 , 18:49:26
Dava mı?
Nazmi başkanım şimdi de bir DAVA bitsin söyleminde bulunuyorsunuz. Kibarca sizin iş ---oy verirseniz/kazanırsam Akparti olarak veririz tapuları--- mı demek oluyor? Bana göre böyle demek. Keşke seçimden önce bu sorun çözülse de buna gerek kalmasa idi.. Ama Türkiye de siyasetin kuralı maalesef verilen Oy\'a endeksli. Hoş CHP\'li belediyeden bir fayda ve hizmette göremedik bu güne kadar. Verdiğiniz sözü tutacağınızı umut ederek oyumuzu size vereceğiz.. İnşallah kazanırsınız...\r\nNot: Nazmi Başkanım, peki seçimi kazanamazsanız ne olacak bizim 2B ve Tapu sorunumuz? Yine mağduritetimizin takipçisi olacak mısınız? Binali Yıldırım beyde kaybetmeden dahi sizin Tapu sorununuzu çözeceğiz demiş idi. Unutulmayalım sonra.
Mustafa
28/02/2019 , 23:06:57
2B
Utanmıyor musunuz bizi kandırmaya, her seçim öncesi bakanlarınız geldi söz verdi, sonra bizi unuttunuz ! Tapu falan istemiyoruz, evimizi başımıza yıkmayın yeter. Chp’li Adayı tanımıyoruz diyenlerde, sanki Akp’li Adayı tanıyoruz, Halil Arda hiç olmazsa bize yalan söylemiyor, kendisi son derece dürüst birisi, daha önce tanımıyordum, ama kendisini samimi buldum, iyi birisi, bize de böylesi lazım
Sarnıçlı
28/02/2019 , 20:23:44
Madem bukadar kolaydı.....
Kazanırsak vaadini geçin söz uçar yazı kalır. Herkesin bütçesine uygun satış rayiç bedellerini belgeyle açıklayın tapularını alsın vatandaşta görelim gönül işinizi gerçekmi
sarnıçlı
28/02/2019 , 01:59:08
2b sorunu
Valla ağzından bal damlıyor inşallah seçim sonucuna göre sonu da iyi olur kazansanızda kaybetsenizde bu sorunun çözülmesi gerekiyor artık kabak tadı verdi sarnıçlı ile alay eedilmesin her seçim öncesi ağzımıza lolilop şekeri sürüp gidildi şimdiye kadar nazmi bey eeğer bu sorun bu kez çözülmesse sarnıça bir daha kimse oy istemeye gelemez kimsenin de yüzüne bakamazlar öncelikle yapmış olduğunu bu girişimler bile bize umut veriyor inşllah sonuç sarnıç için hayırlı olur .Artık bu iş olsun diliyoruz zor bi şey değil zora getetiren mevcut sistem ve milli emlek tır sarnıçı bu duruma geklmesi bunlardır neden milli emlak mendereste 30tl 40tl arasında verildi sbebi ortada akp belediye olduğu için güçleri yetmiyor da ondan saygılarımla .
Muhacir
28/02/2019 , 00:25:01
Başkan samimi ol
İyi hoş diyorsunuz başkanım da bu iş artık vaat ile olmayacak. Nasıl gelen tebligatların ertelendiğine dair belgeyi gösterip millete rahat bir nefes aldirdınız. Bir an önce gerekli yasal prosedür ne ise başladığınız işi bitirin de siz de biz de rahat edelim. Alın elinize bakan Cumhurbaşkanı imzalı belgeyi gelin cumhuriyet meydanında ilan edin. Sarnıç oylarının %80ni alín. Seçimi kazanırsam der iseniz burada ikiyüzlü hareket etmiş olursunuz. Seçim sonrasına kalan işi kimse sevmez. Demedi demeyin. Herkesin karnı vaade tok. Kazanır sak ; sek gibi söylemlerle millete gelirseniz tepki görürsünüz.
Sarnıç
27/02/2019 , 21:54:00
Sayın başkan adayı sizin bakanlar da seçimler yaklaşınca hep söz veriyor fakat icraate gelince hiçbirşey yok 31 Mart’a kadar çözün o zaman görelim hizmeti,gönül işini şimdi seçim var ya siz bedava da verirsiniz arsaları sahiplerine ama lafta . geçin bunları . yapılası işlerden bahsedin bence saygılar
sarnıç
27/02/2019 , 21:28:02
çözüm için
2019 yılı nisan ve mayıs ayından itibaren ekonominin çok sıkıntılı olacağını tahmin etmek için ekonomist olmaya gerek yok. Dolayısıyla bölgemizdeki 2B sorununu merkezi iktidardan başka çözecek merci kalmamıştır. Gerçekçi olmak gerekirse; ortada iki aday var, chp nin adayını sarnıçlının tanımadığını düşünüyorum. (açın halinden tok anlamaz) bu aday başkan olsa bile 2B nin zerresini çözemez, mümkün değil.akp nin adayı merkezi iktidarın desteği ile bu seçimlerde. bu aday başkan olursa 2B nin çok makul ödemelerle çözülebileceğine inanmamız menfatimiz gereğidir. (tabi ilk adım biz seçmenlerden gelmesi gerekiyor) aslında akp nin adayı daha hoşgörülü ve daha halkla iç içe, kendisinin maalesef tek şanssızlığı partisi. Fakat ortalıkta bir 2B sorunu var ve bunu çözecek tek merci " MERKEZİ İKTİDAR " dır. Ben objektif olmaya gayret ettim,başarabildiysem ve önemli olan ÇÖZÜMSE herkesle beraber mutlu olmak istedim.
İsmail kaş
27/02/2019 , 16:49:47
Tapu
29 yaşında yaklaşık 3 belediye seçimlerini iyi hatırlıom her seçimden önce söz verilip seçimden sonra 5 yıl gündeme gelmiyor taki yeni bir seçim yapılana kadar boş söze gerek yok icraata bakarım ben arkadaş
İlhan Özgün
27/02/2019 , 12:07:49
SÖZ ALACAĞINIZA KARARNAME ÇIKARIN
Sayın başkan Sarnıç’lı bu tür sözlerden bıktı eğer ciddi çözüm üretip oy almak istiyorsanız seçimden önce buna ilişkin kanun hükmünde kararname çıkartın bu millet tapularını alsın, size de oy olarak dönüş yapsın. Aksi takdirde seçimden seçime çözeceğiz, söz aldık vb. Laflara kanacak aptal kalmadı buralarda. İli çöz oyu al.
sarnıçlı
27/02/2019 , 10:57:10
hep aynı
her seçim döneminde aynı şeyler.seçim sonrası değişen birşeyyok.
Çocukluk yıllarından beri büyük merakla takip ettiği Geleneksel Türk Ebru Sanatı’na, emekli olduktan sonra önce amatör olarak, ardından profesyonel olarak gönül veren İzmirli sanatçı Zeynep Sakka ilk kişisel sergisini Bodrum’da açacak.
19/10/2019 , 13:51:29
KÜLTÜR SANAT
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) 2019-2020 sezonunun açılışını pop müziğinin sevilen sanatçılarından Işın Karaca ve İzmir Metropolitan Orkestrası ile yaptı.
19/10/2019 , 13:48:45
KÜLTÜR SANAT
TRT 1’de yayınlanan İncir Ağacı dizisinde oynayanlardan biri de Gaziemirli oyuncu Fatih Erdoğmuş!
19/10/2019 , 13:38:03
KÜLTÜR SANAT
İzmir Büyükşehir Belediyesi Alman Federal Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Türk-Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi (TAMEB) protokolünü imzaladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek proje sürdürebilir tarımsal teşvik ve kentteki istihdama yönelik farklı çalışmaları kapsıyor.
18/10/2019 , 22:53:35
EKONOMİ
18/10/2019 , 22:49:59
EĞİTİM
Başkan Halil Arda’nın yönettiği belediye meclis toplantısında Ak Parti, MHP muhalefeti 2020/2024 stratejik plana ‘evet’ derken, bu planın 2020 performans programına ise ‘hayır’dedi. Performans Programı CHP’li belediye meclis üyeleri çoğunluğu ile kabul edildi. Gaziemir Belediyesi’nin 2020 Gelir-Gider Tahmini Bütçesi 160 milyon lira olarak belirlendi. 3 saat süren görüşmeler sırasında söz alan meclis üyeleri, belediyenin bütçe ve teknik konularını konuşmaktan çok, ülke konularını gündemindeki konularla daha çok ilgi göstermeleri dikkat çekti.
18/10/2019 , 13:48:59
GAZİEMİR
 
Köşe Yazarları
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
1984 yılında İzmir Gaziemir’de doğdu. İlkokulu Yahya Kemal Beyatlı İlkokul...
Editörün Seçtikleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin