Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

AK PARTİ ADAYI ZEYBEKÇİ İZMİR PROJELERİNİ AÇIKLADI.

Facebook'ta paylaş
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci projelerini “10 numara İzmir” sloganıyla sıraladı.
07/02/2019 , 21:27:13

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci Kaya Termal Otel’de düzenlendiği toplantıyla İzmir için gerçekleştirmeyi vaat ettiği projeleri açıkladı.

Toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ilçe belediye başkan adayları, AK Parti ve MHP teşkilatı yöneticileri, iş dünyası, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Zeybekçi konuşmasına “İzmir’i dinledik, beklentilerini İzmirli hemşerilerimizin gözlerinde görmeye çalıştık. İzmirlilerle ortak bir hikaye yazmak için yola çıktık” sözleriyle başladı.

Zeybekci, hızla değişen dünyaya İzmir’in de adapte olması ve şehirler yarışında geride kaldığı mesafeyi hızla kapatması gerektiğini vurguladı.

Zeybekci, şehrin göz önündeki eksikliklerinin yanında bir araya geldiği STK temsilcileri, üniversite görevlileri, sohbet ettiği vatandaşlar ile sosyal medya üzerinden binlerce kişiden gelen mesajlardaki beklenti ve talepleri dikkatle incelediklerini belirtti.

Gönüller yapmaya geldiğini, bunu başarabilmek için de hayatlara dokunduklarını belirten Zeybekci, “Güzel İzmir’imizi hak ettiği yere, geleceğe nasıl taşır ve bu hikayeyi nasıl birlikte yazarız sorularının cevaplarını aradık. Birbirinden değerli, kalıcı ve İzmir’e çok şey katacağına inandığımız projelerimizi hazırladık. Bu hikayeyi birlikte yazdık” dedi.

İzmir için 10 ana başlık altında topladıkları projelere “10 numara İzmir”i hedeflediklerini kaydeden Zeybekci, şöyle devam etti:

“Projelerimizden önce bilinmesi gereken tamamının insan odaklı projeler olduğudur. Daha sosyal, yeşili-çevreyi önceleyen, istihdama, kadınlarımıza, gençlerimize yönelik, sanayi ve ekonomik kalkınmayı hedefleyen, muasır medeniyeti yakalayacak, akıllı şehir konseptine uygun ve hayatlara dokunacak somut projeler hazırladık. Öncelikli hedefimiz bu şehirde yaşayan insanlarımızın mutlu olması. Biliyoruz ki mutlu insanlar, sağlıklı, huzurlu ve güven içinde yaşadıkları şehirden keyif alırlarsa işte o zaman kent, sizi geleceğe taşır.”

Her projenin özenli bir araştırma ve çalışmanın ürünü olduğunu, en iyiye ulaşılmasının hedeflendiğini söyleyen Zeybekçi, “İçinde İzmir geçen her sohbette ‘Şampiyonlar İzmir’den çıkar’ ya da ‘Hayat İzmir’de güzel’ veya 'İzmir’de yaşamak şehirli olmaktır' gibi cümleler kurulmaya başlanırsa; işte o zaman biz bütün projelerimizi başarıyla gerçekleştirmişiz ve İzmir 10 numara bir şehir olmuş demektir” diye konuştu.

 Nihat Zeybekci, İzmir’in, İzmirli’nin beklentilerine cevap vereceği, 1 Nisan’dan sonra hayata geçireceği 10 başlık altındaki projeleri şöyle sıraladı:

1- Her yol İzmir’e çıkar:

-Çanakkale ve İstanbul otoyolları, Ankara, Antalya otoyolları ve hızlı tren hatları. İzmir’i uluslararası arenaya taşıyacak en önemli projeler.

-İzmir trafiğini rahatlatacak, 40 kilometrelik ikinci çevre yolu.

-Gaziemir’deki trafik yoğunluğunu azaltacak 10.9 km uzunluğunda, 6 kavşaktan oluşacak alternatif yol.

-Şehir içine 28 yeni battı-çıktı ve köprülü kavşak.

-İzmir Körfez’inde karayolu ve raylı geçiş projesi (İZKARAY), Çiğli-Balçova arasında yolculuk süresini 5 dakikaya düşürecek.

-Raylı sistem ağının genişletilmesi. Mevcut metro hattına 136 km, İZBAN hattına 70 km, tramvay hattına ise 18 km ilaveler yapılarak bu hatlar İzmir’i saracak. Yeni hatlar; Buca-Fuar-Havaalanı, Göztepe-Gaziemir, Otogar- Dokuz Eylül Üniversitesi, Otogar-Şehir Hastanesi-Katip Çelebi Üniversitesi, Narlıdere-Urla-İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Otogar- Bayraklı, Halkapınar-Otogar, Kemalpaşa-Torbalı, Kaklıç-Sasalı yönünde olacak.

-İzmir Körfezinde, kuzey-güney ve doğu-batı hatları üzerinde yeni iskele ve vapur hatları oluşturulacak.

-Çeşme Ekrem Pakdemirli Havalimanı, havacılık sporlarında da kullanılacak ilk ve tek sivil havacılık merkezi haline getirilecek.

 

2- Dünyaya açılmak İzmir’den başlar

-Çandarlı Kuzey Ege Liman Projesi, İzmir’i Akdeniz havzasının en önemli lojistik merkezi haline getirecek. Yakınında oluşturulacak serbest bölgeyle limanın işlevselliği artırılacak, yeni demir ve karayolları ile kolay ulaşım sağlanacak.

-Alsancak Kruvaziyer Limanı. Alsancak Limanı kurvaziyer turizminde değerlendirilmek üzere projelendirilecek. Liman sahasında oluşturulacak yaşam merkeziyle de bölge turizmine özellikle yabancı turistler sayesinde büyük katkı sağlanacak.

-Marinalar: İzmir’e 2090 tekne kapasiteli 6 adet yeni yat limanı yapılacak, kıyı şeridi canlanacak.

-Balıkçı Limanları: balıkçı barınaklarının yerini alacak 6 yeni balıkçı limanı deniz ürünlerinin toplanma, işleme, depolama ve sevkiyatını üslenecek.

-Aliağa-Çaltılıdere Tekne İmal OSB ve Çekek Yeri.

-Hava Kargo Taşımacılığı: Çiğli’deki Nezihi Hürkuş Havaalanı ve çevresindeki alanlar, kargo taşımacılığı ve serbest bölge olarak değerlendirilerek, İzmir’i e-ticarette dünyadaki en önemli merkezlerden birini haline getirecek.

 

3- İzmir’de Çalışan kazanır

-Bilim, Teknoloji ve Yazılım Vadisi: oluşturulacak bilim, teknoloji ve yazılım serbest bölgesi dünyanın sayılı alanlarından biri haline getirilecek ve yabancı yatırımcıyı bölgeye çekecek.

-Tarım ve Gıda Ürünleri AŞ: Belediye bünyesinde kurulacak şirket İzmir’deki tarım ve hayvancılık ürünlerini üreticiden alarak depolaması, işlenmesi, pazarlamasını gerçekleştirecek, yeni markalar oluşturulmasına destek verecek. Şirket ayrıca üreticinin ihtiyaçlarını toptan peşin olarak alacak, vadeli olarak üreticiye vererek rahatlamasını sağlayacak.

-Kırsal Kalkınma ve Hizmetleri Daire Başkanlığı, genç ve kadın girişimciliğinin geliştirilmesi, yeni kırsal finans uygulamaları, mesleki ve teknik eğitime ağırlık verilmesi ve kooperatifçiliğin etkin biçimde değerlendirilmesi hedefiyle hizmet verecek.

-Gıda ve Tarım Teknolojileri Vadisi: modern tarım ve gıda teknolojileri üzerine çalışma ve üretim yapılan vadide, AR-GE çalışmaları, son teknoloji makinelerin üretimi, tohum geliştirme çalışmaları, yeni sera uygulamaları, üretim, depolama ve lojistik merkezlerine yönelik alanlar olacak.

-Süt ve Süt Ürünleri Bölgesi: Ödemiş, Kiraz, Beydağ ve Bayındır “Süt ve Süt Ürünleri Bölgesi” halini alacak. Bu süreçte hammadde mamul haline getirilecek, markalar yaratılacak ve katma değer artırılacak.

-Serbest Bölgeler Şehri İzmir: Yeni ihtisas serbest bölgeleri ve karma serbest bölgeler oluşturulacak, İzmir ihracatın merkezi olacak.

-Organize Sanayi Bölgeleri: Mevcut sanayi sitelerindeki esnafın görüşü alınarak oluşturulacak yeni planlar çerçevesinde, uygun görülecek alanlarda daha modern üretim ve ticaret faaliyetleri yapılacak.

 

4- Mavinin yeşille buluştuğu yer İzmir

-Katı Atık Ayrıştırma, Depolama, Geri Dönüştürme ve Enerji Üretme Projesi: Sıfır atık politikasıyla atıklar önce ayrıştırma yapılarak büyük oranda ekonomiye kazandırılacak ardından kalan bölümü modern teknolojilerle depolanarak enerji üretimine katkı verecek.

-Yağmur Suyu-Kanalizasyon Arıtma Projesi: yağmur suyu tamamen kanalizasyon hatlarından ayrılacak, arıtılan suların bir bölümü park ve bahçe sulamalarında değerlendirilecek. Körfeze arıtmadan 1 damla su dahi verilmeyecek.

-İçme Suyunun Kapasite ve Kalitesinin Garanti Altına Alınması: Çeşmeden akan suyun, hemşehrilerimiz tarafından içilmesi sağlanacak, içme suyu hatları ve tesisleri modern hale getirilecek. Kayıp-kaçak oranı akıllı kent sistemiyle en aza indirilecek, 0 ila 20 ton su tüketiminde yüzde 50 indirime gidilerek sağlanacak.

-Körfez Koruma ve Kullanma Planı: Üniversiteler ve İzmir Platformu bileşenleriyle, körfezin tamamını kapsayan koruma ve kullanma anayasası hayata geçirilecek. İzmir tarihinde ilk kez yapılacak bu çalışmayla, bugüne kadar başarılamayan ve gelecek nesillerin en önemli yol haritası olacak Körfez Koruma ve Kullanma Anayasası ortaya çıkacak.

-Akıllı Kent İzmir: İzmir, akıllı kent uygulamaları ile ülkemizde ve dünyada az sayıdaki model şehirlerden biri olacak. Şehrin tüm katı atık, otopark, su, hava vb. sistemleri ile, belediye hizmetlerinin tamamı akıllı kent uygulamalarına dahil edilecek. İzmir, elektronik belediyeciliğin kalbi olacak.

-Örnek Mimarili Şehirler: Kentin kuzey, doğu ve güneyinde kurulacak olan, kent merkezine  hızlı ulaşım imkanları oluşturulmuş Ege mimarisine uygun tasarlanmış yeni yerleşim merkezleriyle, kent merkezindeki yapılaşma baskısı azaltılacak ve merkez rahatlatılacak. Kurulacak 3 yeni yerleşim alanı, dar gelirli vatandaş da dahil olmak üzere hemşehrilerimizin tamamına hitap edecek.

- İzmir Bahçeleri: İzmir’de kişi başına düşen yeşil alan miktarı 5 yılda 10 katına çıkarılacak. Bayraklı-Turan, Hatay-Poligon, Çiğli-Kaklıç, Bornova-Ege Üniversitesi, Karabağlar-Uzundere, Gaziemir-Sarnıç, MTK-Nato ve Buca Cezaevi bölgelerine İzmirliler, “Millet Bahçeleri” rahat bir nefes alacağı yeşil alanlarına kavuşacak.

-Urla Adalar Projesi: ilçe açıklarındaki 6 adanın, üzerinde yapılaşma olmadan, doğal ortamı korunarak İzmirliler tarafından kullanımı sağlanacak.

-Teknepark Projesi: Amatör denizcilik faaliyetleri desteklenecek, tekne sahiplerinin park edecekleri yerler oluşturulacak.

-Çarpık Yapıların Elden Geçirilmesi Projesi: İzmir’in girişlerinde ve muhtelif noktalarındaki rahatsız edici görüntülerin olduğu bölgelerdeki tüm yapılar hızlı bir şekilde elden geçirilecek, düzenlenerek boyanacak. 

-Planlı Şehir İzmir: İzmir’in sorunlu mevcut şehir yapılanması bütünsel bir yaklaşımla yeniden ele alınarak uygulanabilir planlarla tüm İzmirlilerin ve hak sahiplerinin ortak görüşü alınarak örnek tasarımlarla çağdaş bir şekilde yeniden yapılandırılacak.

 

5- İzmir tarihine sahip çıkar

Kemeraltı ve Damlacık’ın restorasyonu, Yeşildere Vadisi ve Kadifekale Teleferik Projesi (Tarihi Kent Merkezi): Bugüne kadar sayısız medeniyetlere kucak açan İzmir’in tarihi, yapıları ve yaşayan kültürüyle ön plana çıkarılacak. Kadifekale’den Bayraklı’ya uzanan bir alan, İzmir’in tarihi bölgesi olarak ayağa kaldırılacak, Kemeraltı restore edilecek, Yeşildere Vadisi yeniden düzenlenecek. Bu bölge tarihi bir kent merkezi haline gelecek. Kadifekale’den Agora’ya teleferik hattı uzanacak.

-Dünyanın Sayılı ve Türkiye’nin En Büyük Arkeoloji ve Medeniyetler Müzesi: İzmir’in merkezinde, kentin turizmdeki ağırlığını artıracak, katma değerini yükseltecek Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı arkeoloji ve medeniyetler müzesi yapılarak; sergilenmeyi bekleyen milyonlarca eser ziyarete açılacak.

-Tarihi Yapıların Restorasyonu: İzmir’de tüm tescilli tarihi yapılar; hamamlar, ibadethaneler, çeşmeler, evler, köprüler restore edilerek İzmir’in tarihi dokusuna ve turizmine yeniden kazandırılacak.

6-Sahne Işıkları İzmir’de hiç sönmez

-İzmir Şehir Tiyatroları: Yıllardır beklenen Şehir Tiyatroları’na kavuşmasıyla İzmir, 365 gün sanat ve kültürle iç içe yaşayacak.

-İzmir Şehir Konservatuarı: Geleceğin sanatçılarını keşfedip, kültür-sanat dünyamıza kazandırmak amacıyla kurulacak olan İzmir Şehir Konservatuvarı tüm İzmirlilere hizmet verecek. Konservatuarda Türk Müziğinden batı müziğine, danstan tiyatroya pek çok sanat dalında eğitim verilecek.

-Festivaller Şehri İzmir: İzmir yılın her günü fuar organizasyonu gerçekleştirilen bir şehir haline gelecek. Şu anki Kültürpark, festivaller alanı olacak. Kültürpark’ta eski fuar alanının nostaljisi korunarak her yıl 10 gün süren bir uluslararası festival organizasyonu düzenlenecek.

-İzmir Modern Sanat Müzesi: Dünyadaki çağdaş örneklerinde olduğu gibi şehir hafızasını geçmişten geleceğe taşıyacak bir Modern Sanat Müzesi’nin İzmir’e kazandırılacak.

-İzmir Kent Müzeleri: İzmir içerisindeki müzelerin sayısı arttırılacak. Her ilçede İzmir’in tarihi, kültürel ve sanatsal değerlerinin sergilenebileceği alanlar olarak müzeler planlanacak ve hayata geçirilecek.

 

7-İzmir’de yaşamak şehirli olmaktır

-Kent Enstitüleri: Nitelikli gençler yetiştirilerek iş sahibi yapılacak. Gençlerimiz böylece sağlık, turizm ve hizmet sektörlerinin lokomotifi olacak. İş arayanlarla ve eleman arayanlar bu enstitüler sayesinde buluşacak.

-Kadın Eğitim, İstihdam ve İş Merkezleri: 20 bin kadınımıza iş ve eğitim imkânı verilerek hayatın her alanında olmaları sağlanacak.

-Belediye ve Üniversite İşbirliği: Üniversitelilerin ihtiyaçları belediye tarafından karşılanırken, belediyenin gerekli teknolojik ihtiyaçları da üniversitelerin desteği ile sağlanacak. Belediye öğrencilere çamaşırhaneler ve özel ihtiyaçlar, öğrenci dostu ulaşım, ve kültürel faaliyetlerde de özel imkanlar tanıyacak.

- Gençlik Merkezleri: İzmir’de her 25 bin kişilik nüfusa kapalı spor salonu olan bir gençlik merkezi, ayrıca her 50 bin nüfusa da bir kapalı yüzme havuzu yapılacak. Ayrıca İzmir merkezinde içinde olimpik yüzme havuzu, spor salonu ve kültür merkezlerini de barındıran toplamda 10 adet Gençlik Merkezi kente kazandırılacak.

 

-Devlet Okullarına Malzeme ve Bakım Desteği: Belediye olarak İzmir içindeki devlet okullarına, kültür sanat ve spor etkinliklerinde aktif olarak yer alabilmeleri için ihtiyaç duyduğu malzemelerin sağlanması konusunda destek sağlanacak.

-Spor Kulüplerinin Desteklenmesi: İzmir sınırları içerisinde yer alan tüm amatör spor kulüpleri her türlü branşta şartsız desteklenecek. Kulüplere profesyonel branşlarda da, yerli sporcu hassasiyeti çerçevesinde destek verilecek.

8- Şampiyonlar İzmir’den çıkar

-Atatürk Olimpiyat Stadı ve Yerleşkesi: İzmir’e mevcut Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun yerine dünyanın en modern Olimpiyat Stadı yapılacak. Stadyum yerleşkesinde ayrıca, hem profesyonel hem de amatör sporcuların faydalanabileceği bir Sporcu Sağlık Eğitim ve Ölçme Merkezi kurulacak.

-Türkiye’nin ilk veledromu: Olimpiyat Stadı’nın içinde bulunan yerleşkede olimpik standartlarda, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak bir Veledrom ve Atletizm Pisti hayata geçirilecek.

9-Milano değil, Barselona değil İzmir!

-Çeşme Sağlık, Spor, Kültür ve Turizm Merkezi: İlçe uluslararası arenada bir marka ve dünyanın en başarılı kongre metropolü haline gelecek. Bölgede, sağlık ve kongre turizmi başta olmak üzere, yılın 12 ayı yaşayan bir turizm iklimi hayata geçirilecek.

-4 & 5 Yıldızlı Otel Sayısının Arttırılması: İzmir’in genelinde yatırımcılar için yeni turizm yatırım alanları sorunsuz bir şekilde planlanarak hazır hale getirilecek ve bu sayede İzmir’in 4-5 yıldızlı otellerdeki yatak kapasitesi en kısa zamanda 2 katına çıkarılacak.

-Termal Turizm Merkezleri: Bayındır, Balçova, Bergama, Çeşme, Dikili, Seferihisar ve Selçuk’ta bulunan jeotermal kaynaklarımızın sağlık turizmine kazandırılması ve buralarda bulunan modern standartlardaki yatak kapasitesinin artırılması sağlanacak.

-İzmir Uluslararası Geriatri Merkezi: Gelişmiş ülkelerin sosyal güvenlik sistemlerinin en büyük sorunlarından biri olan emekli ve yaşlıların bakımına yönelik bir Uluslararası Geriatri Merkezi’nin İzmir’de hayata geçmesi sağlanacak. Bu merkez on binlerce gence de istihdam sağlayacak.

-Evde Sağlık Hizmeti: Belediye ve ilgili bakanlıkların işbirliği ile, İzmir’deki tüm bakıma muhtaç yaşlı, hasta ve engellilerimizin evde bakım hizmetinden yüzde 100 yararlanmaları sağlanacak.

10- Hayat İzmir’de güzel

-Engelsiz Şehir İzmir: Şehrin tüm alt ve üst yapısı engellilere uygun hale getirilecek. Yapılacak olan Rehabilitasyon, Eğitim ve İş Merkezleri ile engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere erişmeleri, rehabilite edilmeleri ve meslek sahibi olabilmeleri sağlanacak.

 -Muhtarlık Hizmet Binaları: Tüm mahallelerimizde Ege ve İzmir mimarisine uygun muhtarlık binaları yapılacak.

-Taksi Durakları: Tüm taksi durakları yenilenerek İzmir mimarisine uygun olarak kullanımına sunulacak.

-Kapalı Pazar Yerleri: Haftanın her günü farklı faaliyetler için de kullanılabilecek şekilde tasarlanacak olan kapalı pazar yerleri İzmirlilerin kullanımına sunulacak.

-Akıllı Otoparklar: Şehrin en önemli sorunları arasındaki otopark yetersizliği ne karşı, geneli yer altında inşa edilecek, işlevsel, pratik yeni otopark alanlarıyla çözülecek. Otapark kapasitesi 5 yıl içinde 80 bin araçlık potansiyele ulaşılacak.Tüm kapalı otoparklarla, yol kenarı parklarının ilk 15 dakikası ücretsiz olacak.

-Semt Polikliniklerinin Kurulması ve Etkin Hale Getirilmesi: Semt poliklinikleriyle İzmirlinin ilk sağlık hizmetini yaşadığı semtte alabilmesi sağlanacak. Belediye olarak bu polikliniklerin yapımına katkı verilecek, ilgili bakanlığın poliklinik açması teşvik edilecek.

-Buca Şehir Hastanesi Projesi: İzmir’in güney kesiminde yaşayan vatandaşlarımızın sağlık alanındaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek bin 200 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi’nin ihalesi yapılacak ve projenin takibinin gerçekleştirilecek.

-Çeşme Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi: Çeşme ilçesinde yer alan eski devlet hastanesi binasının olduğu alan “Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi” olarak düzenlenecek.

-Sokak Hayvanlarının Korunması Projesi: Kentimizi birlikte paylaştığımız dostlarımız olan sokak hayvanlarının korunabilmesi için hayvan yardım hatları hizmete konulacak. Sokak hayvanları için ayrıca hayvan zabıtası ve mobil sağlık ekipleri oluşturulacak. Barınaklar, bakıma muhtaç hayvanlar için geçici adresler olarak tasarlanacak. Sağlığına kavuşan ve kısırlaştırılan tüm sokak hayvanları için asıl alanların parklar olması sağlanacak. Böylece sokak hayvanları ve kent sakinleri parkların keyfini birlikte çıkaracak.

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, pek çok dünya kentinde olduğu gibi İzmir’de de bisikletin bir ‘ulaşım aracı’ olarak kullanılmasını hedefliyor. Bu doğrultuda hazırlanan İzmir Bisiklet ve Yaya Eylem Planı kamuoyuna tanıtıldı. İzmir’e farklı bir profil kazandıracak plan, birkaç yıl içinde “bisikletle her yere güvenli ulaşımı” öngörüyor.
07/07/2020 , 10:48:53
SAĞLIK ve ÇEVRE
07/07/2020 , 10:46:37
GAZİEMİR
Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi, normalleşme süreciyle kapılarını yeniden gençlere açtı. Gençlik Yerleşkesi’nde düzenlenecek yaz dönemi kurs, atölye ve gönüllülük çalışmalarına katılmak isteyenler gencizmir.com sitesi üzerinden başvuru yapabilir. Kurs ve atölyeler ise 13 Temmuz’da başlıyor.
07/07/2020 , 10:43:08
YAŞAM ve MAGAZİN
Ruby Games’den bir başarı daha: Doctor Care oyunu, dünya listelerinde birinci sıraya yükseldi
07/07/2020 , 10:41:10
SAĞLIK ve ÇEVRE
07/07/2020 , 10:36:38
YAŞAM ve MAGAZİN
Göreve geldikten sonra ilk kez kendi döneminin faaliyetleriyle, meclisin karşısına çıkan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın 2019 Faaliyet Raporu kabul edildi. CHP Meclis çoğunluğunca kabul edilen rapora Ak Parti ve MHP grupları ret oyu verdi. CHP’li Gaziemir Belediye Başkanı’nın faaliyetlerine CHP’li meclis üyeleri Levent Çağlarsu ve Murat Serin’in çekimser oy kullanması dikkat çekti. Gaziemir Belediyesi’nin 2019 Faaliyetleri’ni gerçekleştirdiği bütçe harcamalarını içeren 2019 Gelir ve Gider Kesin hesaplarının ise tüm meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edilmesi de ayrıca dikkat çekiciydi!
05/07/2020 , 13:15:14
GAZİEMİR
 
Köşe Yazarları
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin