Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

HALİL ARDA: TÜM GAZİEMİRLİLERİN BAŞKANI OLACAĞIM

Facebook'ta paylaş
Yaptığı duygusal konuşmayla seçim startını veren CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda herkesi ve herkesimi kucaklayacağı sözü ve mesajı verdi.
02/02/2019 , 22:12:53

Gaziemir Abdullah Arda Meydanı son iki gündür hayli hareketliydi.

Cuma günü Cumhur İttifakı’nın Gaziemir Adayı Nazmi Yılmaz’a destek vermek için ilçeye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ziyaretinden sonra bir gün sonra bu kez CHP ve İyi Parti’liler meydandaydı.

CHP Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda 31 Mart 2019 seçim startını dedesini adını taşıdığı Abdullah Arda Meydanı’ndan verdi.

 

ÖNCE ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK KOYDULAR

 

Öncesinde CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Halil Arda daha sonra ilçe başkanı Kasım Özkan ve yöneticilerle birlikte ilçe binasının önünden Abdullah Arda Meydanı’na yürüyerek geldi.

Meydana çıkan Önder Caddesi boyunca Gaziemirlilerde CHP adayına yoğun ilgi gösterdi.

Yaklaşık bin 500 kişinin toplandığı Abdullah Arda Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na ilçe başkanıyla birlikte çelenk koyan Halil Arda saygı duruşunun ardından toplulukla birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

 

ÖZKAN VE ARDA GAZİEMİRLİLERE HİTAP ETTİ.

 

Daha sonra meydanda kurulan sahne üzerinde ilk konuşmayı İlçe Başkanı Kasım Özkan yaptı. Oldukça heyecanlı görünen Özkan’ın dili bir ara sürçtü. Bugüne kadar tüm girdiği seçimleri kazandığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Kasım Özkan “Bu seçim sürecinde halen Gaziemir Belediye Başkanımız Halil İbrahim Şenol’da dahil olmak üzere 9 arkadaşımız aday adayımız oldu. Çok seviyeli bir yarıştan sonra Halil Arda partimizin adayı oldu. Kendisine güveniyoruz. Bu seçimde yüzde 60’tan az oy almayacağımızı ifade ediyorum. 10 yıl boyunca Gaziemir’e hizmet eden Gaziemir Belediye Başkanımız sayın Halil İbrahim Şenol’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

HALİL ARDA’DAN DUYGUSAL KONUŞMA

 

CHP Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda duygusal ve etkili bir konuşma yaparak herkesin ve herkesimin belediye başkanı olacağı mesajını verdi.

 

Halil Arda konuşmasında özetle şunları söyledi:

Bugün benim için çok heyecanlı ve çok gururlu bir gün. Bundan yaklaşık yüz yıl kadar önce Seydiköy’de ilk belediyeyi kuran ve ilk belediye başkanı olan dedem Abdullah Arda’nın bir torunu olarak sizlere hitap etmek benim için çok büyük bir onur!

Dedemden İsmet Kılıç’a kadar Gaziemir’e hizmet etmiş olan ve bugün dünyada olmayan tüm belediye başkanlımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum.

Gaziemir’e belediye başkanı olarak hizmet etmiş Adnan Yüksel’i ve bugün hizmet eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a buradan sevgi ve saygılarımı ifade ediyorum. Yaptıkları çalışmalar için kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Bugün burada bizlerle birlikte olmayı çok arzu eden ancak Parti Meclisi toplantısı için Ankara’da olmaz zorunda olan CHP TBMM Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in Gaziemirlilere selamlarını iletiyorum.  

57 yıldır yaşadığımı ve tüm sokaklarını karış karış bildiğim Gaziemir’i çok seviyorum. Gaziemir adını ne zaman duysam duygulanıyorum. Ciğerim yanıyor.

 

Bundan yaklaşık 50 yıl önce henüz daha çok küçükken Gaziemir’de seçimleri heyecanla takip ederdik. Hemen şuradaki Reislerin Kahvesi’nin duvar dibinde boyumuz yetmez bir sandalye üzerine çıkar konuşma yapan takım elbiseli kravatlı siyasetçileri izlerdik. Bugün yıllar sonra o günkü çocuk büyüdü ve takım elbiseli ve kravatla sizlere hitap ediyor. Bugün çok mutluyum ve heyecanlıyım. Bugün CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdayım. Yarın sizlerin desteği ile seçildiğimde herkesin belediye başkanı olacağım. Bunun için sizlere namusum üzerine söz veriyorum. Geleceğimiz emanet edeceğimiz çocuklarımız için Çocuk Dostu Gaziemir olacağız. Umudumuz gençlerimiz için Genç Dostu Gaziemir olacağız. Başımızın tacı kadınlarımız için Kadın Dostu Gaziemir olacağız. Kıymetli değerlilerimiz yaşlılarımız için Yaş Dostu Gaziemir olacağız. Özgür bir yaşam için, engelsiz bir yaşam için Engelleri aşan Gaziemir olacağız. Temiz bir çevre için Doğa Dostu Gaziemir olacağız. Gaziemir sevdamla sesinize ses, gücünüze güç katacağım. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkan adayıyım. Gururla söylüyorum. 1 Nisan’dan sonrada hepinizin belediye başkanı olacağım. Namusum ve şerefim üzerine size söz veriyorum. Kendimi önce Yüce Allah’a ve sonra size emanet ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

 

Abdullah Arda Meydanı’ndaki seçim startı törenine eski İzmir milletvekillerinden Mustafa Morgül, İyi Parti Gaziemir İlçe yöneticileri, CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayları Hakan Suvari, Bülent Zenginobuz, Muzaffer Kapı, Erkan Demir, eski ilçe başkanlarından Umut Tekin, belediye meclis üyeleri, meclis üyesi aday adayları da iştirak etti.

 

BAŞKAN ŞENOL, ARDA’YI SEÇİM BÜROSUNDA DA TEBRİK ETTİ.

 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’da bizzat seçim bürosunu ziyaret ederek CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda’yı tebrik etti. Desteğini ifade etti. Başkan Halil İbrahim Şenol geçtiğimiz hafta CHP Parti Meclisi toplantısında Halil Arda’nın adaylığı kesinleşmesi sonrasında telefonla ilk arayan isimdi. Başkan Şenol ve Aday Arda önümüzdeki günlerde genel bir değerlendirmede bulunmak üzere buluşmak için sözleşirken her iki isime partililer seçim bürosunda yoğun bir ilgi ve sevgi gösterdi.

 

DUTLU KAHVE NOSTALJİSİ

 

Şu an bir alışveriş marketinin yer aldığı ancak geçmişte Seydiköy ve Gaziemir siyasetinin en etkin noktalarından biri konumunda bulunan meşhur Dutlu Kahve Halil Arda’nın seçim ofisinin açılışında da bir kez daha hatırlandı. Marketin hemen yanındaki Öngören’lerin işlettiği kahve iki aylığına CHP Gaziemir Merkez Seçim Ofisi olarak tutuldu. Ofis geçmişte olduğu gibi seçim kampanya süresi boyunca CHP’lilerin meydandaki toplanma yeri olacak.

 

HALİL ARDA MÜŞAVİRLİK BÜROSUNU TASFİYE ETTİ

 

Seçim ofisi yerini bizzat kendisinin istediğini ifade eden CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda “Burası bizim için her zaman çok önemli. Meydanın tam merkezi! Burada bir seçim bürosu açmak benim hayalimdi” dedi. Seçim Ofisi açılışı öncesi Yerel Haberci İmtiyaz Sahibi Türker Küpcük ile kısa bir sohbet yapan Halil Arda seçim kampanyası öncesi mali müşavirlik bürosunu tasfiye ettiği bilgisini paylaştı.

 

  

 

 

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

Gaziemir’de seçilmiş kadınlar, 5 Aralık kadına seçme seçilme hakkının tanınmasının yıl dönümünde ilçede düzenlenen etkinlikte deneyimlerini anlattı.
06/12/2019 , 16:54:27
GAZİEMİR
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, AK Parti ve MHP ilçe teşkilatlarına ziyarette bulundu.
06/12/2019 , 08:19:29
SİYASET
Gaziemir Kent Konseyi ve İzmir Şehit Asker Şehit Polis Aileleri Derneği’ni ziyaret eden MHP Gaziemir İlçe Başkanı Köksal Koç sivil toplum kuruluşlarına olan desteklerini ifade etti.
06/12/2019 , 08:15:14
SİYASET
05/12/2019 , 18:01:23
AHMET SEYREK
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediye bünyesinde ihale komisyonu kurulacağını ve artık tüm ihalelerin canlı yayınlanacağını söyledi.
05/12/2019 , 13:41:14
EKONOMİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte yolcu ve yük taşımacılığının Avrupa standartlarında ve bilimsel kıstaslar ışığında yapılabilmesi hedefiyle İzmir Sürdürülebilir Kentsel Lojistik Planı’nı (LOPİ) hazırladı. LOPİ, Türkiye’de bir şehir tarafından hazırlanan ilk lojistik plan oldu.
05/12/2019 , 10:11:47
EKONOMİ
 
Köşe Yazarları
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin