Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
SİYASET

CHP’de Şenol’a dört rakip

Facebook'ta paylaş
30 Mart 2019 yerel seçimlerinde bir kez daha aday olmak isteyen Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a partisi içinden Adburrahim Nursoy, Yüsel Demirsoy, Bülent Zenginobuz ve Muzaffer Kapı rakip çıktı.
22/10/2018 , 20:21:25

Haber Analiz

2009 ve 2014 yapılan yerel seçimlerde seçimleri kazanarak deyim yerinde ise CHP bayrağını 59 yıl aradan sonra Gaziemir Belediyesi gönderine çeken Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol partisinin bu seçimlerde de en büyük kozu ve favorisi özelliğini koruyor.

Şenol bir kez daha aday olduğunu ifade etmesine karşın seçimlerdeki tüm hesaplar yine O’nun yeniden aday olamayacağı üzerine yapılıyor.

Aday adaylığı süreci bir haftalık uzatılmakla birlikte şimdiden Şenol’un dışında Abdurrahim Nursoy, Muzaffer Kapı, Yüksel Demirsoy ve Bülent Zenginobuz aday adayı müraccat dosyalarını CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan’a teslim ettiler.

 

Kamuoyu önüne ilk kez Halil İbrahim Şenol’un aday olduğu CHP listesinden Gaziemir Belediye Meclis Üyesi seçilen Abdurahim Nursoy daha sonraki 2014 yılında yapılan seçimde de yine Şenol’un belediye başkan adaylığında CHP meclis üyesi listesinden ilk sıralarda yer alarak hem Gaziemir hem de İzmir Büyükşehir belediye meclis üyesi seçildi. Abdurrahim Nursoy belediye meclis üyeliği görevini yaptığı sırada Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol tarafından belediye başkan yardımcılığı görevine atandı. Gaziemir Belediyesi kadrosunda yer alan belediye meclis üyeleri arasında iki başkan yardımcılığı kontenjanından biri Önder Keskin olurken bir diğer isim olarak Başkan Şenol Abdurrahim Nursoy’u tercih etti. Belediye bünyesindeki temizlik işleri, fen işleri gibi önemli müdürlükleri bünyesine alan başkan yardımcısı olarak bir süre görev yapan Nursoy daha sonra Başkan Şenol tarafından diğer tüm başkan yardımcıların görevden alması sonucu bu görevinden ayrıldı. CHP’de dönemin ilçe başkanı Umut Tekin ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol arasında esen sert rüzgarlar sırasında bazı meclis üyeleriyle birlikte Şenol’a parti içinde muhalefet geliştiren Abdurrahim Nursoy görevini sade bir meclis üyesi olarak devam etti. Geçtiğimiz aylarda kısa adı Balgöç olan Balkan Göçmenleri Derneği İzmir Genel Kurulu’nda İzmir Genel Başkanı seçilen Abdurrahim Nursoy halen bu görevini sürdürüyor. CHP Genel Merkezi’nin başlattığı aday adaylığı süreci içinde parti içinde birlikte hareket ettiği isimlerle bir araya gelen Abdurrahim Nursoy son noktada aday adaylığını resmileştirerek kamuoyuna açıkladı. Grup içinde yer alan isimlerden eski ilçe başkanı Umut Tekin’İn aday olmak istememesi üzerine Abdurrahim Nursoy’u destekleme kararı alındığı kulislere yansıdı. Nursoy ile birlikte hareket eden meclis üyelerinden Cem Koç, Ali Kaya, Ünal Işık parti üyelerinden bazı isimlere meclis üyesi aday adalığı yapmaları konusunda teklif ettikleri kulislere yansıyan bir başka gelişmeydi!

Şenol karşısında aday adaylığını açıklayan bir başka isim de eski ilçe başkanı Yüksel Demirsoy oldu. 2009 yerel seçimlerinin kazanılmasında önemli etkisi olan isimlerden biri de Demirsoy’du. 2004 yılında 2 bin 500 civarında bir oy ile kaybedilen seçim sonrasında belediye başkan adayları Halil İbrahim Şenol ve ilçe sekreteri gibi partide önemli görevi bulunan Birsen Şenol ile birlikte 5 yıl boyunca çalışan Yüksel Demirsoy ve ilçe yönetimi Halil İbrahim Şenol’un arkasında durarak 2009’da aday gösterilmesi ve seçimin bu kez kazanılmasında önemli rol oynadı. Şenol’un belediye başkanlığı döneminin ilk yılında etkin bir ilçe başkanı olarak kamuoyunda ismini gündemde tutan Demirsoy 2010 yılında yapılan İzmir İl Kongresi’nde İl Başkan adayı olma mücadelesi verdi. Başkan Şenol ve eşi Birsen Şenol İzmir İl Kongresi’nde diğer belediye başkanlarını da desteğini alan dönemin genel başkanı Deniz Baykal’ın önerdiği Ekrem Bulgun’un aksine her türlü baskıya göğüs gererek Yüksel Demirsoy’a dorudan destek verdi. Olaylı il kongresinde yeterli imzanın bulunamaması üzerine aday olamayan Yüksel Demirsoy Gaziemir İlçe Başkanı olarak 2011 seçimlerine kadar bu görevine devam etti. 2010 yılında olağanüstü kongrede Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na seçilmesi Demirsoy ve onunla birlikte hareket eden Başkan Şenol’u da siyasi yönden hayli rahatlattı. Söz konusu kongrede CHP’nin DSP tandanslı ismi Aydın Tülü’nün yardımıyla edindiği Ecevit kasketini bin bir güçlükle de olsa tüm korumaları ekarte ederek kürsüde konuşan yeni genel başkan Kılıçdaroğlu’na vermeyi başaran Demirsoy için yeni bir süreç başladığı yorumları yapılmaya başlandı. Şansını ilk kez milletvekili seçiminde denemek isteyen Demirsoy 2011 seçim sürecinde partisinden milletvekili aday adayı olmasına karşın aday listesinde kendine yer bulamadı. 2014 seçimleri öncesi ve sonrası Başkan Şenol ile olan siyasi ilişkileri zayıflayan Demirsoy 2014 yerel seçimlerinde bu kez belediye başkan aday adayı olarak çıktı. 2014 seçim sürecinde belediye başkan aday adaylığı süreci adaylıkla sonuçlanamayan Yüksel Demirsoy parti içinde aktif siyasete ara verdiği düşünüldüğü sırada bu kez kamuoyuna hediye ettiği Ecevit kasketini Kılıçdaroğlu’ndan geri istediğini belirten haberler ile çıktı. Kendine has tarzı ile siyaset yapan Demirsoy kısa süren bir suskunluk süreci sonrasında son CHP Gaziemir İlçe Kongresi’nde Kasım Özkan’ın ilçe başkanı seçilmesinde etkili olan isimler arasındaydı. Kongrede diğer gruplarla birlikte hareket eden Demirsoy söz konusu ekibin belediye başkan adaylığında Abdurrahim Nursoy’dan yana tavır takınması üzerine belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Gaziemir Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı “Yaşım gereği bu artık benim son adaylığım” diyerek açıklayan Bülent Zenginobuz 2009, 2014 sürecine naif bir göndermede bulundu. Uzun yıllar sendikacılık yapan Bülent Zenginobuz 2019 seçim sürecinde partisinden bir kez daha görev talebinde bulundu.  

Şenol’a parti içinde rakip olan bir başka isimde Muzaffer Kapı oldu. Parti içinde önceki belediye seçiminde de aday olacağı yönünde ismi dillendirilen Muzaffer Kapı müracaat yapmamıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde İzbeton’da genel müdür yardımcılığı görevinde de bulunan Kapı 2019 seçimlerinde belediye başkan aday adayları kervanındaki yerini aldı.

Henüz belediye başkanı ve meclis üyesi aday tespit yönteminin belli olmadığı CHP’de il ve ilçelere göre farklı yöntemler kullanılacağı ifade ediliyor. Hakim nazarında yapılacak ön seçimler haricinde ileri sürülen her türlü belirleme tekniği siyasi partiler kanununda merkez yoklaması bir başka deyiş ile atama yöntemi olarak sınıflandırılıyor.

Yapılan siyasi yorumlarda ve kulislerde Gaziemir özelinde aday tespitinin son tahlilde genel merkez tarafından atama yöntemiyle belirlenme olasılığı daha ağırlık kazanıyor.

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan aday tespitinde önseçim yapılması yönünde görüş ifade ederken genel merkezin alacağa her türlü karara da saygı duyacaklarını ifade ediyor.

2019 seçimlerinde CHP’nin Gaziemir özelinde mevcut belediye başkanı Halil İbrahim Şenol ile yola devam edecek mi? Yada teşekkür edilerek aday adayı müracaatında bulunanlardan birini mi tercih edecek? Veya aday adayları arasında bulunan isimler yerine bir başka isime teklif mi götürecek?

Anlaşılan o ki Gaziemir önümüzdeki günlerde de CHP’yi konuşmaya daha çok devam edecek!

ARŞİV FOTOĞRAFLARI:

2009 BELEDİYE SEÇİMLERİ BAŞKAN ADAYI HALİL İBRAHİM ŞENOL VE CHP GAZİEMİR İLÇE BAŞKANI YÜKSEL DEMİRSOY MERİÇLERİN KAHVESİ'NDE TOPLANTI YAPIYOR.

2009 BELEDİYE SEÇİMLERİ BAŞKAN ADAYI HALİL İBRAHİM ŞENOL VE CHP GAZİEMİR İLÇE BAŞKANI YÜKSEL DEMİRSOY MERİÇLERİN KAHVESİ'NDE TOPLANTIDA DEMİRSOY KONUŞUYOR 

2009 BELEDİYE SEÇİMLERİNDEN BAŞARIYLA ÇIKAN CHP GAZİEMİR İLÇE BAŞKANI YÜKSEL DEMİRSOY YENİ PARTİ BİNASINDA MAKAMINDA...

2010 OLAYLI CHP İZMİR İL KONGRESİ
İL BAŞKAN ADAYI YÜKSEL DEMİRSOY KONGRE SALONUNA GİRİYOR

2010 OLAYLI CHP İZMİR İL KONGRESİ
GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI EMİN AKSOY VE DEMİRSOY. DEMİRSOY KONUŞMA NOTLARINI GÖZDEN GEÇİRİYOR

2010 OLAYLI CHP İZMİR İL KONGRESİ
EMİN AKSOY KONGREDE GENEL MERKEZİN ADAY TUTUMUNU SERT SÖZLERLE ELEŞTİRİYOR.

2010 OLAYLI CHP İZMİR İL KONGRESİ CHP GENEL MERKEZİ, MİLLETVEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI ADAYLARI EKREM BULGUN'UN YANINDA! EMİN AKSOY'UN SÖZLERİ KONGRE SALONUNDA ATMOSFERİ SERTLEŞTİRİYOR.

2010 OLAYLI CHP İZMİR İL KONGRESİ
DİVAN BAŞKANI KEMAL ANADOL DEMİRSOY'UN ADAY OLARAK KONUŞMA YAPMASINI GEREKLİ İMZANINI TOPLANMADIĞINI İLERİ SÜREREK ENGELLİYOR. DEMİRSOY TEPKİSİNİ DİVAN'A ÇIKARAK ÇIKARAK DİLE GETİRİYOR

2010 OLAYLI CHP İZMİR İL KONGRESİ
YÜKSEL DEMİRSOY'A YAPILANLARI CHP GAZİEMİR ÖRGÜTÜNDEN GELEN SEYRİCLER BAĞIRIŞLARLA ISLIKLARLA PROTESTO EDİYOR.

YÜKSEL DEMİRSOY'A YAPILANLARI CHP GAZİEMİR ÖRGÜTÜNDEN GELEN SEYRİCLER BAĞIRIŞLARLA ISLIKLARLA PROTESTO EDİYOR. İLÇE SEKRETERİ BİRSEN ŞENOL DİVANDA İMZALARIN SAYILMASINI TAKİP EDERKEN SALONDAKİ SERT ATMOSFERDE ÖRGÜTÜNÜN YANINDA HAREKET EDİYOR.

 

2011 OLAĞANÜSTÜ KONGREDE GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLEN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA YÜKSEL DMİRSOY ECEVİT KASKETİ HEDİYE EDİYOR.

2011 MİLLETVEKLİ SEÇİMİ ÖNCESİ YÜKSEL DEMİRSOY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLARAK ÇALIŞIYOR

2014 YEREL SEÇİMLERİ GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI HALİL İBRAHİM ŞENOL MİTİNG GİBİ BİR AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRİYOR

2014 CHP MECLİS ÜYESİ ADAYI ABDURRAHİM NURSOY SARNIÇ'TA TOPLANTI YAPIYOR

2018 GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI HALİL İBRAHİM ŞENOL 2019 SEÇİMLERİNDE BİR KEZ DAHA ADAY OLACAĞINI AÇIKLIYOR

2018 ABDURRAHİM NURSOY 2019 SEÇİMLERİNDE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDUĞU MÜRACAT DOSYASINI İLÇE BAŞKANI KASIM ÖZKN'A TESLİM EDİYOR

2018 YÜKSEL DEMİRSOY 2019 SEÇİMLERİNDE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDUĞU MÜRACAT DOSYASINI İLÇE BAŞKANI KASIM ÖZKN'A TESLİM EDİYOR

2018 BÜLENT ZENGİNOBUZ 2019 SEÇİMLERİNDE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDUĞU MÜRACAT DOSYASINI İLÇE BAŞKANI KASIM ÖZKN'A TESLİM EDİYOR

2018 MUZAFFER KAPI 2019 SEÇİMLERİNDE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDUĞU MÜRACAT DOSYASINI İLÇE BAŞKANI KASIM ÖZKN'A TESLİM EDİYOR

        

 

 

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

14/07/2020 , 11:47:27
GAZİEMİR
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 3 ayın ardından ilk kez toplandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yönetiminde gerçekleşen Temmuz ayı olağan birinci oturumunda Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeleri, ESHOT Encümeni Üyeleri ve Meclis İhtisas Komisyonları seçimi gerçekleşti.
14/07/2020 , 10:20:46
GÜNDEM ve KENTİMİZ
İzmir'i fetheden ilk Türk olan Emir Çaka Bey'in isminin verildiği meydanın tekrar onun adıyla yaşatılması isteniyor
13/07/2020 , 11:17:02
SİYASET
12/07/2020 , 11:52:57
SAĞLIK ve ÇEVRE
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği kıyı düzenleme projesi kapsamında Karşıyaka sahili yepyeni bir çehreye büründü. Spor ve aktivite alanları, çocuk oyun parkları, su bahçeleri, mini gölet ve dinlenme alanlarıyla her yaş grubundan İzmirliye hitap eden düzenlemeler büyük beğeni topladı.
12/07/2020 , 11:47:21
GÜNDEM ve KENTİMİZ
İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez Menderesli üreticileri sevindirdi. Değirmendere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 200 tonluk salatalık alım sözleşmesi imzalayan Başkan Soyer, "Benim köylüm, çiftçim ürettiğinin karşılığını alamıyorsa, yaptığım asfaltın, köprünün kıymeti yok. Üreticim döktüğü terin karşılığını alacak. Asli görevim budur" dedi.
11/07/2020 , 14:55:32
EKONOMİ ve İŞ DÜNYASI
 
Köşe Yazarları
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1973 yılında Turgutlu’da doğdu. İlköğrenimini Turgutlu’da ,orta ve lise öğr...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
Editörün Seçtikleri
“Maşallah siz varken AKP’ye gerek yok!”...
İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ile gel...
Bütün yılın en güzel sabahlarıydı; heyecanla, sabırsızlıkla beklenen bayram...
Yeniden merhaba, devam eden karantina sürecini biraz olsun hafifletebilmek ...
Bütün bir kışı gelecek olan baharın hayaliyle geçirmişti. Nicedir...
“Yazlık Açık Hava Ferah Sineması, Slyvester Stallone’ nin Rocky 4 filmiyle ...
Herkese yeniden merhabalar. Bu ayki yazımda birden fazla filmle sizlerleyim...
İzmir’de 23 Nisan kutlamaları hafızalardan silinmeyecek bir geceyle sona er...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisinde...
Aynı anda hem pilot, hem doktor hem de savcı yardımcısı olduğunuzu ve bunla...
18 Mart 1915 Deniz ve ardından 8 Ocak 1916’da Kara Savaşları zaferleriyle s...
...
İzmir ve ilçelerinden yapılacak yardımların acil bir şekilde İzmir AFAD mer...
Gaziemir’den başlayan ve bir ucu Torbalı, bir ucu (Menderes) Ahmetbeyli bir...
Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne olacak. İtalyan Aşçı Danilo Z...
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Zafer Yavaş, ö...
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne alan İzmir Devlet Türk...
2020 Tokyo Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek genç sporcular arasınd...
Ege Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve D...
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
CÜNEYT AHMET/Özel araçlarla çıkılacak seyahatlerde tam bir konaklama ve Yu...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile ga...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Seferihisa...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin