Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
AKTÜEL

"Şerbetliyim, zor işi seviyorum"

Facebook'ta paylaş
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kente tıpkı Fuar İzmir gibi bir kongre merkezi kurmak istediğini ve bu yatırım için kaynağı hazırladığını belirterek, “Para istemiyorum, pul istemiyorum. İzninin çıkması için çırpınıyorum. Ancak olmuyor. Yine de bunlar benim iş yapma arzumuzu engellemiyor. Çünkü hiç kolay işim olmadı. Şerbetliyim. Zor işi seviyorum; moralimi bozmuyorum” diye konuştu.
16/09/2018 , 10:49:52

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu yıl 87'ncisi düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın özünü kaybetmeden değişime ayak uydurduğunu, her geçen sene daha da büyüyerek yoluna devam ettiğini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “İEF’yi dönüştürmek ve yeniden cazibe merkezi getirmek kolay bir iş değil. Yoğurdu üfleyerek yedik. Hata yapmayalım diye belirlediğimiz yol haritası üzerinde ilerledik. Uluslararası fuar yaratmak kadar onu geliştirmek ve sürdürmek de oldukça zor. Bu başarıda İzmir Büyükşehir Belediyesi kadar İzmir halkının da çok büyük katkısı var” dedi.

İnternet üzerinden yayın yapan bir televizyonun programında canlı yayın konuğu olan Başkan Kocaoğlu, 87. İEF’den siyasete kadar pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı. Konuşmasında “3 dönem belediye başkanlığı yapıyorsunuz. Uzun bir hizmet dönemi. Sizin de çıraklık,  kalfalık,  ustalık dönemleriniz var mı?” sorusuna da yanıt veren Başka Kocaoğlu, “Öyle bir şey yok.  Her gün yeni bir şey öğreniyoruz;  her gün çırağız” yanıtını verdi.

 

İZBAN’da derdimizi anlatamıyoruz

Başkanlığı döneminde verilmeyen izinler nedeniyle bazı projeleri hayata geçiremediklerine değinen Aziz Kocaoğlu, ekonomik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücünün yettiği tüm işleri yaptıklarını, seçim arefelerinde ise çeşitli konulardaki projeleri hayata geçirmekte sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Özellikle 10 yıl önce hizmet vermeye başlayan İZBAN’da yolcu sayısını istenildiği kadar artıramadıklarına dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi:

“Birlikte yaptığımız projelerde de belirli problemler var. Örneğin yıllardır İZBAN’da derdimizi anlatamıyoruz bir türlü. İZBAN’ın potansiyeli günlük 700 bin kişi ama biz günde 300 – 350 bin kişi taşıyoruz. Çünkü sinyalizasyon ilkel. Bunu yapmak da TCDD’nin görevi. Hattan banliyö trenleri çekilecek, yük trenleri geceye alınacak.  Hem biz hem TCDD bu proje için dünyanın parasını harcadık. Eğer 700 bin yolcu taşıyabilirsek İzmir ulaşımı rahatlayacak, biz de çeker borçlarını ödeyebileceğiz. Borçlar bitince sürekli yeni yatırımları finanse edeceğiz.  Böyle bir projede her şey yapılmış ama bir sinyalizasyon için 10 sene beklenir mi?   Bizim metromuz şu anda 21 kilometre, orada biz günde 375 bin kişi taşıyoruz. Ama 136 kilometrelik İZBAN’da metro kadar yolcu taş ıyamıyoruz. Sinyalizasyon değişirse daha fazla treni devreye alacağız ve bu rakam 450 – 500  bine doğru yürüyecek.”

 

Para-pul değil sadece izin istiyorum

Türkiye nüfusuna göre açık ara en fazla vergiyi ödeyen il olduklarını ancak merkezi hükümetten yeteri kadar pay alamadıklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu, Karantina ve Mavişehir iskeleleri için bir türlü izin alamadıklarını, yeni vapurlar almalarına rağmen Körfez’den yeteri kadar yararlanamadıklarını dile getirdi. Kentin kongre turizmiyle büyümesini sağlamak için kaynak ayırdıklarını hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, konuşmasına şöyle devam etti:

“İyi niyetli olduğundan en ufak bir şüphem olmayan Kültür ve Turizm Bakanımız geldi;  oturduk.  Ticaret Odası’nda bir toplantı yaptık.  Kongre merkezi ihtiyacımızı belirttik.  Daha sonra ‘İzmir’e kongre merkezi gerekmez. İstanbul’da kongre turizmini artıracağız’ diye açıklama yaptı.  Oysa benim projem hazır ama yer konusunda bir engel söz konusu. O engelin aşılmasını talep ediyorum;  para talep etmiyorum.  İstanbul’a kongre merkezi yapar, isterse 10 tane yapar.  Ben de belediyenin gücü ile, tıpkı Fuar İzmir’i yaptığım gibi kongre merkezi yapıp kongre turizmiyle kenti büyütmek istiyorum. Benim en doğal hakkım. Para istemiyorum,  pul istemiyorum.  Kaynağımı kendim yaratıyorum.  İzninin çıkması için çırpınıyorum. Ancak olmuyor. Yine de bunlar benim iş yapma arzumuzu engel lemiyor. Çünkü hiç kolay işim olmadı.  Şerbetliyim. Zor işi seviyorum;  moralimi bozmuyorum”.

 

Aileme, arkadaşlarıma ve İzmirliler’e danışacağım

Yerel seçimlerde aday olup olmayacağı yönündeki soruya da açık yüreklilikle yanıt veren Başkan Kocaoğlu, “Aday olsam da olmasam da partim için çalışacağım.  Adaylık konusunda kafam net değil;  gidip geliyorum, bakıyorum. Çok yoğun bir program içindeyiz. Fuardan sonra ailemle görüşüp onları fikirlerini alacağım. Arkadaşlarımın görüşleri çok önemli. En önemlisi de İzmirli hemşehrilerimizin görüşleri. Zaman zaman hizmete, memnuniyete yönelik kamuoyu araştırmaları yapıyoruz. Oradan neyin ne olduğu çıkıyor.  Ben hiç anket açıklamam, o zaman anketin kıymeti kalmaz” şeklinde konuştu.  

 

CHP “İzmir modeli”ni örnek almalı

Hiçbir dönem kimseye gidip de “beni aday yapacak mısınız?” diye sormadığının altını çizen Başkan Kocaoğlu, “Sormadım, sormam da! Ben o işlere bakmam. 2009’da bakmadım;  2014’te de bakmadım. 2009’da, seçime 6 ay kala yazılı açıklama yapmak zorunda kaldım. 2014’te de Cumhurbaşkanımız  Binali Yıldırım’ın elini kaldırdıktan 15 dakika sonra gidip aday oldum. O gün öyle gerekiyordu çünkü.. Yine aynı yol ve yöntemle hareket edeceğim. 1 Ekim’de sadece basına özel bir açıklama yapacağım. Kitlesel bir açıklama yapmayacağım. Öbür türlüsü şova dönüşür” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki değişim talebine ilişkin de konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Evet, değişim talebi var ve bunu ben açık yüreklilikle, üç cümleyle söyledim.  O üç cümleyi herkes kendine göre çekince biraz daha detaylı ikinci açıklamayı yaptım. Muharrem İnce’yi desteklediğimi söyleyenler oldu. İşi kişiselleştiriyorlar.  Bu işler kişiselleşmez.  Değişim talebim var mı? Var.  Sizin olmayabilir.  Bu kesinlikle kişi ile ilgili değil.  Dış politika, ekonomi ve teröre yönelik sorunlara köklü çözüm getirecek bir yol haritasına ihtiyaç olduğunu Sayın Kılıçdaroğlu ile defalarca konuştum. Bu yol haritası yapılmadığı müddetçe sadece iktidar partisini eleştirerek bir yere varılamayacağını söyledim. Genel  başkan  yardımcıları içinde diyolog kuracağım, benim söylediğimi yanlış anlamayacak birkaç kişiyle de paylaştım bunları.. 15 sene evvel İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. Bir model geliştirdim.  Tarım,  sanayi,  hizmet, turizm,  liman; her şeyi var.   Kenti buraya getirdim. Sürdürülebilir bir kalkınma ile vatandaşın gelir seviyesini artırmak için projeler ürettim. İstiyorum ki, bunu parti de yapsın. Burada örneği var. Gelip bakın! Biz İzmir Modeli üzerine 5 ciltlik kitap hazırladık. Örneğin 400 milyon lira para harcayarak Fuar İzmir’i yaptık. Bugün 1 milyar liraya yapmak mümkün değil. Türkiye’de böyle fuar merkezi yok. Gelin bunları görün, anlayın, örgütlere anlatın. Ama maalesef.. Geçmiş yıllarda 3 kitap yolladım tüm parlamenterlere.. Bölgelerdeki stratejik kalkınma projelerine ilişkin.. Partimizden tek bir geri dönüş olmadı. Ama Oktay Vural aramıştı örneğin.. Çalışmayı incelemiş ve teşekkür etmişti.&rdquo ;

 

 

 

Egom yok

Halktan birisi olduğunu, ömrünün çalışmakla geçtiğini ve hiç işten kaçmadığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, “İnsanları seviyorum.  Hiçbir zaman egom olmadı.  Babam da böyleydi; hep başı öne eğik yürürdü. Ona ‘Dik yürü Kocaoğlu’ derlerdi. Kendisi de ‘olgun başak eğik durur’ diye yanıt verirdi. Bana herkes ulaşabilir. Her sözü söyleyebilir. Çözüm odaklı çalışmanız,  ayrım yapmamanız, kimseyi dili,  dini,  mezhebi,  siyasi partisi, bölgesi,  kenti,  kasabası diye ayırmamanız, sizi sıradan görmelerine neden oluyor” dedi.

 

Kimsenin kuyruğuna takılıp gitmem

Hiç kimsenin adamı olmadığını, adamcı siyaset yapmadığını, ülkenin genel durumu ve barışı tesis etmenin önemi ile her fırsatta bildiklerini, düşündüklerini vatandaşlarla paylaştığını dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şunları kaydetti:

“Doğru bildiğimi yaparım.  Ama yanlış olduğunu anlarsam dönerim. Ayrım yapmam. Onun bunun, kimsenin kuyruğuna takılıp gitmem. Gitmedim de bugüne kadar. Ekibim filan da yoktur.  Doğru yapıyorsam, beni destekleyin.  Yanlış yapıyorsam, desteklemeyin. Her insan kıymetlidir;  özeldir. ‘Belediye başkanlığını benden başkası yapamaz’ demek egodur, özgüven patlamasıdır. Ben kararımı henüz vermedim. Kimse babasının evinde belediye başkanlığını öğrenmez. Bunu belirli bir deneyimi olan,  çalışmayı göze alan ve hayalperest olmayan insanlar yapar.  Ayrıca belirli kişilik özelliklerinin de olması gerekir.  Aday olsam da, atansam da, atanmasam da, ön seçim olsa da, olmasa da partime çalışacağım.”

 

İzmir CHP’nin kalesi değil

CHP’nin İzmir’in kalesi olmadığını, yerel seçimlerde belediye başkanı adayının büyük önem taşıdığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, CHP’lilerin 24 Haziran seçimlerinden sonra yaşadıkları kırgınlık nedeniyle sandığa gitmeyeceği iddialarına ilişkin olarak da, “Parti üyesi CHP’li  eleştirir,  acımasız da davranır ama sabah kalkar oyunu verir.  Parti terbiyesi bunu gerektirir. Belediye başkanı adayları belirlerken belirli kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Hiçbir yer kimsenin arka bahçesi değildir. İzmir CHP’nin kalesi hiç değildir. Evet, CHP İzmir’de güçlü.  Herkes aday olmak hak ve özgürlüğüne sahiptir. İster üye olsun, ister delege olsun, ister genel merkez olsun; seçecek olanların titiz davranmasında fayda var. Kaybedilmeyebilir ama zayıflarsın.  Önemli olan başa rılı bir şekilde kazanmaktır. Adayların hepsine hayırlı olsun; hepsine de başarılar diliyorum.  Her şey gönüllerince olsun” şeklinde konuştu.  

 

Manipülasyonlara karşı dik duruş

Programın sonunda, “İmzamı attım dediğiniz en önemli işiniz hangisi?” şeklindeki soruya da yanıt veren Başkan Aziz Kocaoğlu, şunları söyledi:

“Benim için yaptığım işlerin hepsi kıymetli. Çevre yatırımları, raylı sistem yatırımları, yeni gemiler, arıtma, yol, kanal, su.. Kadifekale’de 4 bin evin kamulaştırılması, İnciraltı Kent Ormanı, Doğal Yaşam Parkı.. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi.. Abla –Ağabey –Kardeş Projesi, Süt Kuzusu, tarıma destek.. Ve elbette Körfez.. Bugün her ne kadar kokuyor diye üstüne geliyorlarsa da, olay 2008’deki arsenik gibi.. Körfezin göreve başladığım zamanki rengi ile bugünkü durumu, laboratuvar sonuçlarıyla ortada.. Çok büyük yatırımlar yaptık körfezimizi korumak için. Yapmaya da devam ediyoruz. Üçkuyular’daki sorunu da aşıyoruz. Projesini tamamladık, şimdi yapım ihalesine çıkıyoruz. Seçim arifelerinde böyle şeyler başlar.  Yarın başka şeyler çıkarabilirler. Ama biz samimiyetle,  iyi niyetle, her türlü sorunun üstesinde gelmek için yoğun çaba harcıyoruz ve üstesinden geliyoruz.  15 yıldır kimseye yalan söylemedik.  Ülkemi,  kentimi, insanımı seviyorum.  Yararlı olabildiysem ne mutlu bana.  Noktalarsam 6 ay, noktalamazsam ve hemşehrilerim de yetkiyi verirse, 5 sene daha çalışacağım. İzmirli hemşehrilerimin algı yönetimine, manipülasyonlara katılmayıp dik durmalarını ve en az benim kadar mücadele etmelerini diliyorum.”  

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz ?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Alman Federal Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Türk-Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi (TAMEB) protokolünü imzaladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek proje sürdürebilir tarımsal teşvik ve kentteki istihdama yönelik farklı çalışmaları kapsıyor.
18/10/2019 , 22:53:35
EKONOMİ
18/10/2019 , 22:49:59
EĞİTİM
Başkan Halil Arda’nın yönettiği belediye meclis toplantısında Ak Parti, MHP muhalefeti 2020/2024 stratejik plana ‘evet’ derken, bu planın 2020 performans programına ise ‘hayır’dedi. Performans Programı CHP’li belediye meclis üyeleri çoğunluğu ile kabul edildi. Gaziemir Belediyesi’nin 2020 Gelir-Gider Tahmini Bütçesi 160 milyon lira olarak belirlendi. 3 saat süren görüşmeler sırasında söz alan meclis üyeleri, belediyenin bütçe ve teknik konularını konuşmaktan çok, ülke konularını gündemindeki konularla daha çok ilgi göstermeleri dikkat çekti.
18/10/2019 , 13:48:59
GAZİEMİR
Üretici ve tüketiciyi aracısız buluşturan üretici pazarlarının ikincisi Kültürpark'ta coşkulu bir törenle açıldı.
17/10/2019 , 10:00:21
EKONOMİ
Başkan Arda, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanan Nazlı Savranbaşı’na ata altını armağan etti
17/10/2019 , 09:54:09
SPOR
Tarım kadar balıkçılığa da büyük katkı sağlayan barajlar bereketleniyor. “DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Ürkmez Su Ürünleri ve Balık Üretim Tesisi”nde ürettiği 1 milyon 420 bin balığı barajlara bıraktı. Balıkçılıkla geçinen binlerce ailenin yüzünü güldürdü.
17/10/2019 , 09:52:22
EKONOMİ
 
Köşe Yazarları
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
1984 yılında İzmir Gaziemir’de doğdu. İlkokulu Yahya Kemal Beyatlı İlkokul...
Editörün Seçtikleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul dört ve beşinci sınıf öğrencilerine...
İyi bir sporcu,popüler bir kız öğrenci,takıntılı bir inek,bir serseri ve ar...
Türkiye'nin incisi olan Güzel İzmir, bağrında 7000 yıllık bir geçmişi olan ...
Aşklarının tarihi bir şehrin tarihidir diyorum Gün gelir aşkları ile anıl...
Aslına bakarsan mükemmele ulaşabilmemiz için de her insanın yaradılışına ay...
Sen bir çocuk adı olmalısın Hani şöyle zaman zaman, ...
(*Türker Küpcük)Şurası bir gerçek ki; Doğa ve çevre bilincini yerleştirmede...
17.yy Hollanda'nın İzmir Konsolosu olarak görev yapan Jacop van Dam'ın Gazi...
İzmir ormanlarının küllerinden yeniden doğması için dün düzenlenen “Orman İ...
Cüneyt Ahmet / GEZİYORUM...
İzmirliler Ağustos ayında meydana gelen büyük orman yangınının yaralarını s...
İzmir'in kurtuluşunun 97. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne ola...
İzmir’in Foça İlçesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığ...
Çağdaş Yaşamı Destekleme İzmir Şubesi eğitimevlerinde bu yıl da yaz etkinli...
Türkiye’nin en ünlü film yıldızları 22 Temmuz’da başlayacak olan 2.Uluslara...
Karaburun Belediyesi’nin çocuklara yönelik başlattığı kültür ve sanat etkin...
Ege Denizi’nin kuzey doğusunda Ayvalık ve Burhaniye’nin karşı komşusu, ...
Elif Ezgi Ankara’da doğmuş İzmir’de felsefe üzerine eğitimini dereceyle tam...
23 Haziran İstanbul seçiminden sonra tatilcilerin tatil beldelerine dönmesi...
Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleştirilen 2019 Hempel Dünya Kupası Fina...
Menderes'e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi...
Verdiği eğitim ve emekle çok sevdiği öğrencilerini yarınlara hazırlayan eme...
İzmir’in işgal edileceğini öğrenen Rumlar’ın hazırlığını araştırmacı Yunanl...
Nasıl sağlam kalabildiğimize gelince işin sırrını çook uzun yıllar önce yaş...
Prof. Dr. İhsan Turgut Hocamızın hatırasına…...
22.Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamındaki kortej yürüyüşü ve konu...
İkiçeşmelik’ten başlayarak Üçyol’a, Yağhanelere, Ballıkuyu’ya kadar uzanan ...
Seydiköylüler Derneği Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği oyun izleyenler tar...
Gerçekten geçmişte mi yoksa gelecekte mi? Hepimiz aşkı arar dururuz onu bi...
Seydiköylüler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Dostluk ve Dayanışma Ge...
“Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sö...
Beyin kanaması sonucu yaşama veda eden Hemşire İlknur Kocadağ’ın organları ...
İzmir Örgü Ekibi olarak sosyal medya kanalıyla bir araya gelen İzmirli Kadı...
Geçtiğimiz günlerde SGDD’nin konuğu olarak Başkent Ankara’daydım. ...
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin