Şehidin sene devriyesinde anlamlı açılış ve iftar
Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
GAZİEMİR

Şehidin sene devriyesinde anlamlı açılış ve iftar

Facebook'ta paylaş
Adını taşıyan okulun idari yönetici, öğretmen ve öğrencileri Şehit Yüzbaşı Serhat Sığnak’ı unutmadı. Şehit için yapılan köşe O’nun sene devriyesinde açılırken bir de tüm şehitlerin hayrına iftar verildi.
29/05/2018 , 23:59:54

Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde anlamlı bir etkinlik vardı. Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak 30 Mayıs 2017 günü Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığı’ndan havalandıktan kısa bir süre sonra helikopterin pervanesinin yüksek gerilim hattı tellerine kapılması sonrası şehit düşmüştü.

Gaziemir Endüstri Meslek Lisesi’ne adı verilen Şehit Serhat Sığnak’ı idareci öğretmen ve öğrencileri unutmadı.

Okul Müdürü İlker Esen tarafından hazırlatılan, derslik girişinde şehidin biyografisi ve fotoğraflarının yer aldığı bir köşe, Serhat Sığnak’ın vefatının sene devriyesinde aralarında ailesi ve Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve dönem silah arkadaşlarını katıldığı sade bir törenle açıldı.

 

Şehidin annesi Sema Sığnak’ın evlat acısını hala derinden hissederek duygulu anlar yaşarken acısını evladıyla gurur duyarak hafifletmeye çalıştı.

 

Okul idaresi Şehit Serhat Sığnak’ın şahsında tüm şehitlerin hayrına verdiği iftara yüzlerce Gaziemirli katıldı. Eller duaya bir kez daha şehitler için kalktı.

 

  

 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol yaşanan ekonomik krize ve tasarruf kesintilerine rağmen Kurban Bayramı öncesi çalışanların maaşlarını dağıttı.
17/08/2018 , 21:53:23
GAZİEMİR
İzmirliler Kurban Bayramı süresince, Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçlarıyla "yüzde 50 indirimli", mezarlıklara da "ücretsiz" seyahat edecek. Mordoğan ve Foça seferlerinin aktarmasız yapılabilmesi için iki gemi birden kaldırılacak. 22-26 Ağustos tarihleri arasında uygulanacak deniz programında Yassıcaada seferleriyle Foça-Mordoğan arasında direkt seferler de var.
17/08/2018 , 20:57:46
AKTÜEL
16/08/2018 , 13:22:00
Varol Zenginobuz
16/08/2018 , 10:18:13
ÇEVRE
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Koordinatörlüğü’nde; aralarında üniversiteler, oda, borsa, ajans, birlik ve STK’ların da bulunduğu İzmir’in ekonomik unsurlarını oluşturan kurumlar, hazırladıkları ortak bir bildiri ile döviz kurları üzerinden yapılan algı operasyonlarına tepki gösterirdi. Bildiride Türkiye’nin bir güç ekseni olmasının engellenemeyeceği vurgulanırken; DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Türkiye’nin faiz çetelerine ve FETÖ elebaşını koruyanlara asla izin vermeyeceğini belirtti.
14/08/2018 , 21:53:35
EKONOMİ
Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u makamında ziyaret etti. Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara çağrıda bulunan Baykalmış, Başkan Şenol’dan kampanyaya destek olmasını istedi.
14/08/2018 , 10:31:06
GAZİEMİR
 
Köşe Yazarları
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1961 Yılında İzmir'de (Seydiköy) doğdu.İlköğrenimini Yahya Kemal Beyatlı ve...
14.11.1973 tarihinde İzmir'de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimimi İzmir'...
Editörün Seçtikleri
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin