Yerel Haberci
Hava Durumu
Arşiv
Gazete Manşetleri
RSS Beslemeleri
Linkler
AnaSayfam Yap
Sık Kullanlanlara Ekle
Bize Ulaşın
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
Linkler
GAZİEMİR

Şehidin sene devriyesinde anlamlı açılış ve iftar

Facebook'ta paylaş
Adını taşıyan okulun idari yönetici, öğretmen ve öğrencileri Şehit Yüzbaşı Serhat Sığnak’ı unutmadı. Şehit için yapılan köşe O’nun sene devriyesinde açılırken bir de tüm şehitlerin hayrına iftar verildi.
29/05/2018 , 23:59:54

Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde anlamlı bir etkinlik vardı. Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak 30 Mayıs 2017 günü Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığı’ndan havalandıktan kısa bir süre sonra helikopterin pervanesinin yüksek gerilim hattı tellerine kapılması sonrası şehit düşmüştü.

Gaziemir Endüstri Meslek Lisesi’ne adı verilen Şehit Serhat Sığnak’ı idareci öğretmen ve öğrencileri unutmadı.

Okul Müdürü İlker Esen tarafından hazırlatılan, derslik girişinde şehidin biyografisi ve fotoğraflarının yer aldığı bir köşe, Serhat Sığnak’ın vefatının sene devriyesinde aralarında ailesi ve Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve dönem silah arkadaşlarını katıldığı sade bir törenle açıldı.

 

Şehidin annesi Sema Sığnak’ın evlat acısını hala derinden hissederek duygulu anlar yaşarken acısını evladıyla gurur duyarak hafifletmeye çalıştı.

 

Okul idaresi Şehit Serhat Sığnak’ın şahsında tüm şehitlerin hayrına verdiği iftara yüzlerce Gaziemirli katıldı. Eller duaya bir kez daha şehitler için kalktı.

 

  

 

30 Mart 2019 yerel seçimlerinde bir kez daha aday olmak isteyen Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a partisi içinden Adburrahim Nursoy, Yüsel Demirsoy, Bülent Zenginobuz ve Muzaffer Kapı rakip çıktı.
22/10/2018 , 20:21:25
SİYASET
Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziemir Şubesi "Ahmet Taner Kışlalı nezdinde “Devrim Şehitlerini Anma" etkinliği gerçekleştirdi.
22/10/2018 , 12:19:27
AKTÜEL
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği spor kurslarının sezon açılışı, Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı tişört giyen kursiyerlerin Andımız’ı okumasıyla yapıldı. Başkan Şenol: “Ulu Önderimiz’in yolunda yürümeye devam ederek, eleştirenlere inat eğitime, sağlığa ve spora daha çok yatırım yapacağım”
21/10/2018 , 22:02:46
SPOR
Ak Parti Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz geçtiğimiz belediye meclisi toplantısında kabul edilen 2019 Bütçesi için bir dizi eleştiri getirdi.
20/10/2018 , 19:20:46
SİYASET
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol 2019’da gerçekleşecek seçimler için bir kez daha Gaziemir Belediye Başkanlığı aday adaylığını ilan etti. Başkan Şenol, Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir İlçe Başkanlığı’na başvuru dosyasını teslim etmeye ailesiyle birlikte gitti. Başkan Şenol; “Gaziemir bizim, Gaziemir hepimizin’ dedi.
20/10/2018 , 10:01:17
SİYASET
Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cimnastik Federasyonu ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü birlikteliğiyle 25-28 Ekim tarihlerinde 5. Uluslararası Gaziemir Belediyesi ve Şavkar Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Turnuvası yapılacak. Ülkemizin ilk uluslararası ritmik cimnastik turnuvası olan organizasyona 8 ülkeden 19 takım 190 sporcu katılacak
20/10/2018 , 00:40:36
SPOR
 
Köşe Yazarları
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Köşe Yazarları
1965 yılında İzmir doğdu. İlköğrenimini İnkılap ve Eşrefpaşa Ömer Lütfü Aka...
1961 Yılında İzmir'de (Seydiköy) doğdu.İlköğrenimini Yahya Kemal Beyatlı ve...
1972 yılında İzmir de doğdu.İlk ,orta ,lise ve üniversite eğitimini İzmir d...
1984 yılında İzmir Gaziemir’de doğdu. İlkokulu Yahya Kemal Beyatlı İlkokul...
Editörün Seçtikleri
Yaşamsal önemdeki gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları dar ve orta gel...
Türk Ordusu 10 Eylül günü Seydiköy ve çevresinde gerçekleştirdiği harekatla...
Eşrefpaşa Hastanesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara sağlıklı beslenm...
Gaziemir'den Tüm Dünyaya Yerel Haberler. Bizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin